Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin 26.000 Dolara Merdiven Dayadı!

An itibarıyla 25.800 $’dan işlem gören Bitcoin, yakın bir zamanda tüm zamanların rekorunu kırarak 26.000 $ olacak!

Clock
Paylaş
Bitcoin 26.000 Dolara Merdiven Dayadı!

An itibarıyla 25.800 $’dan işlem gören Bitcoin, yakın bir zamanda tüm zamanların rekorunu kırarak 26.000 $ olacak!

İtibarı para birimleri arasında 24. sırada bulunan popüler kripto para, gün içinde 25.800’e ulaşarak yeni rekorların peşinde koşuyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta, ABD dolayısıyla kripto para endüstrisinde çalkantılı bir haftaydı. Önce SEC’in Ripple ile ilgili dava kararı, sonrasında ise ABD’nin stablecoinler ile ilgili hazırladığı rapor, piyasayı ciddi anlamda korkuttu.

Tüm bunların neticesinde Bitcoin artış göstermeye devam etti ve 462 milyar $’lık pazar payına ulaşarak ünlü kredi kartı sağlayıcısı Visa’yı geride bıraktı! Eğer Bitcoin, 531 milyar $’lık piyasa değerine ulaşırsa, dünya çapındaki şirketler arasında ilk 10’a yükselebilir.

Bitcoin’in yükselişinin en büyük sebepleri arasında, kurumsal yatırımcıların ciddi anlamda kripto alanına giriş yapması var. MicroStrategy ve Ruffer gibi büyük yatırım firmaları, ünlü kripto paraya yatırım yaparak, kurumsal ve kişisel yatırımcılara güven vermeye başladı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Ruffer tam 750 milyon $’lık BTC almıştı. MicroStrategy’nin sahip olduğu Bitcoin’leri hesaplamak için ise çok büyük zamana ihtiyaç var. Toplamda 70.470 BTC’ye sahip olduğunu belirten şirket, 1,821,078,693 $’lık BTC sahibi.

Bu arada Google Trends’den aldığımız verilere bakacak olursak, 26 Aralık tarihinde, insanlar Google’dan ciddi anlamda lider kripto para hakkında arama yapmış.

google trends 1200x423 - Bitcoin 26.000 Dolara Merdiven Dayadı!
Google Trends’den Aldığımız Bitcoin Verileri

Kendisine olan ilginin artışıyla beraber fiyat hareketini yukarı doğru yönelten kripto para birimi, bakalım daha ne kadar yükselecek?

Siz Bitcoin’in fiyatını nerede görüyorsunuz?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar