Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26092.88
-1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1574.1
-1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.86
-0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $208.8
-0.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Grafiğinde Önemli Seviyeler!

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Grafiğinde Önemli Seviyeler!

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Bitcoin yani BTC’yi inceleyeceğim. BTC grafiğindeki önemli seviyelere değineceğiz ve grafiğimizi teknik açıdan değerlendireceğiz. Sizleri çok fazla bekletmeden fiyat analizi yazımıza geçelim.

BTC Fiyat 28 Eylül 2022

Destek ve direnç bölgesi arasında fiyat hareketini sürdüren BTC, şu an 19490,44 dolar seviyesinde işlem görmekte.

728×90 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Grafiğinde Önemli Seviyeler!300x250 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Grafiğinde Önemli Seviyeler!

BTC Grafik 28 Eylül 2022

pUL3atWw - Bitcoin BTC Fiyat Grafiğinde Önemli Seviyeler!
Bitcoin fiyat grafiği 28.09.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

4 saatlik zaman diliminde olan grafiğimiz, TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafiğimizde Binance borsasının BTC/USDT paritesini kullandım. Destek ve direnç bölgelerinden oluşan grafiğimizde, 18000 dolar destek seviyesinden alınan tepkiler yeşil ok işaretleri ile gösterilmiştir. 20500 dolar direnç seviyesinden alınan tepkiler ise kırmızı ok işaretleri ile belirtilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmakta.

BTC Analiz 28 Eylül 2022

Grafik üzerinde bulunan mor alanlar, destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmakta. Grafik başlığı altında belirttiğim gibi, destek ve direnç bölgelerinden alınan tepkiler ok işaretleri ile belirtilmiştir. Oldukça güçlü olan bu seviyeler yakından takip edilmeli. 18000 dolar destek seviyesinden alınan tepkilere baktığımız zaman, alıcıların yoğunlukta olduğunu görmekteyiz. Bu seviyenin kırılması durumunda güçlü destek seviyesi kaybedilecektir ve kırılan destek seviyesi artık direnç bölgesi olarak çalışacaktır.

Diğer yandan 20500 dolar direnç seviyesini de yakında takip etmeliyiz. Bu seviyeden sıklıkla tepki alan Bitcoin, direnç bölgesinin üzerine çıkması durumunda fiyatın üzerindeki baskı azalacaktır. Umarım direnç bölgesi aşılır ve fiyat yukarı yönlü fiyat hareketi gerçekleştirir.

Bitcoin fiyat analizi 4 1200 - Bitcoin BTC Fiyat Grafiğinde Önemli Seviyeler!

BTC Yorum 28 Eylül 2022

Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar