Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59743.65
3.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3185.74
2.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.95
1.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.5
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Opsiyonları 1 Milyar $ Barajını Aştı!

Devam eden Bitcoin (BTC) boğa koşusu sırasında, Bitcoin opsiyonları yeni bir tarihi dönüm noktasına ulaştı.

Clock
Paylaş
Bitcoin Opsiyonları 1 Milyar $ Barajını Aştı!

Devam eden Bitcoin (BTC) boğa koşusu sırasında, Bitcoin opsiyonları yeni bir tarihi dönüm noktasına ulaştı. Bitcoin opsiyonları, sahibine önceden belirlenmiş bir fiyattan BTC alma veya satma şansı veren fakat yükümlülüğü olmayan türev sözleşmelerdir.

Skew’dan aldığımız verilere göre, Bitcoin opsiyon hacimleri 16 Aralık tarihinde 1 milyar $’ı geçti. Skew, Perşembe günü Twitter’da Bitcoin opsiyonlarının “1 milyar doları” gördüğüne dikkat çekti.

728×90 muhabbit - Bitcoin Opsiyonları 1 Milyar $ Barajını Aştı!300x250 muhabbit - Bitcoin Opsiyonları 1 Milyar $ Barajını Aştı!

Büyük bir küresel kripto vadeli işlem ve opsiyon borsası Deribit, 879 milyon $ ile günün en büyük BTC opsiyon hacmini elde etti. Borsa, tarihsel olarak Bitcoin opsiyon piyasasına hakim olan en popüler BTC opsiyon borsası olarak görünüyor.

Bitmain destekli finansal hizmet platformu Matrixport’un sahip olduğu kripto türev borsası Bit.com, gün içinde en büyük ikinci BTC opsiyon hacmini elde etti. Skew’a göre, Bit.com’un en yüksek opsiyon hacmi yaklaşık 84 milyon $ civarındaydı.

Büyük bir global kripto para borsası olan OKEx, listedeki üçüncü BTC opsiyon platformu olarak kayıtlara geçti ve en yüksek opsiyon hacmi 62 milyon $ olarak ölçüldü.

Bitcoin opsiyon 1073x600 - Bitcoin Opsiyonları 1 Milyar $ Barajını Aştı!
Son 7 günün Bitcoin opsiyon hacimleri. Kaynak:Skew

Bitcoin opsiyon piyasası haftalık hacminin 200 milyon $’ın altına düştüğü senaryoları görse bile, 2020’de parabolik bir büyüme gördü.

Hacim artışı, piyasada bekleyen ve henüz sonlanmamış toplam sözleşme sayısını ifade eden Bitcoin opsiyonlarının açık pozisyonlarıyla beraber geldi. Skew’dan alınan verilere göre, Bitcoin opsiyonlarının açık pozisyon değeri, Ocak ayı başlarında yaklaşık 600 milyon $’dan yükselerek 6 milyar $’lık bir eşiğe ulaştı.

Bitcoin open interest  1073x600 - Bitcoin Opsiyonları 1 Milyar $ Barajını Aştı!
Geçtiğimiz yıldan bu yana BTC opsiyonlarının açık pozisyon değeri.

Bitcoin’in açık pozisyon değeri 2020 boyunca istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bitcoin’in opsiyon piyasasında yaşanan yeni rekorlar, Bitcoin fiyatının tarihsel zirvelere ulaşması ile beraber yaşandı. Bildiğiniz üzere 16 Aralık tarihinde Bitcoin, 2017’den bu yana ilk defa 20.000 $ eşiğini aşarak yeni bir rekor kırdı. Büyük kripto para birimi ivme kazamnaya devam ederek, 17 Aralık’ta 23.500 $’a kadar yükseldi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar