BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitfinex Saldırısının Dördüncü Yıldönümü Geldi!

Bitfinex’in yaşadığı kara günün 4. yıldönümü geldi çattı!

Yayın:

-

Bitfinex

2016 yılında kripto borsası Bitfinex, çalınan 119.756 Bitcoin’e erişimi olan birinin, son altı gün içinde bilinmeyen cüzdanlara 12 milyon $ transfer ettiğini açıkladı.

Whale Alert tarafından 3 Ağustos tarihinde yayınlanan bir twitter “flood”una göre, kripto borsasının en büyük ihlallerinden biri ile ilişkili olduğu bilinen cüzdan adresleri, 620 Bitcoin’i transfer etti.

27-28 Temmuz günleri içinde 39 milyon dolarlık hareket ile birleştiğinde, bu durum bir hafta içindeki 17 işlemin Bitcoin’e aktarılması ile beraber 51 milyon $ değerinde bir transfere yol açıyor.

Dört Yıl Sonra

Saldırganlar, 2 Ağustos 2016’da Bitfinex’teki güvenliği ihlal ederek 119.756 Bitcoin’i, yani o zamanın değeri ile 72 milyon $ çaldı. Geçen dört yılda ve son zamanlardaki yükseliş ile beraber bu çalınan miktar 1.3 milyar $ değerine ulaşmış durumda.

Ancak, son 51 milyon $’lık harekete rağmeni saldırıdan sorumlu olan kişiler çaldıkları paranın sadece %1-2 gibi bir kısmını transfer etti. Bu, suçluların kara para aklama karşıtı yönetmeliklere karşı zorluk çektiğinin bir göstergesi olabilir.

Bitfinex’in Teklifi

Bu durum ile alakalı olarak Bitfinex, çalınan Bitcoin’ler hakkında herhangi bilgisi bulunan kişi ve kurumlara 400 milyon $’a varan bir teklif yapmış durumda.

Şirketin 4 Ağustos’taki haberine göre, şirket bilgisayar korsanlarını ödüllendirmeye bile niyetlenmiş.

Bitfinex’in paylaştığı gönderi ise şu şekilde:

Bitfinex’i bahsi geçen suçlular ile temasa geçirenler, kurtarılan toplam miktarın %5’ini alacak ve bilgisayar korsanları elde edilen toplam miktarın %25’ini alacak. Bitfinex’i bilgisayar korsanlarına temasa geçiren kişilere yapılan ödemeler, çalınan miktarın geri kazanılması maliyeti olarak sınıflandırılacaktır.

Avrupa’da Kripto Borsaları Hacklendi

Bildirilenlere göre, bilgisayar korsanları 31 Temmuz tarihinde, Avrupa kripto ticaret platformundan 1.39 milyon dolar çaldı. Buna ek olarak, İngiltere merkezli kripto para borsası Cashaa 10 Temmuz tarihinde bir siber saldırıya kurban gitti. Saldırganlar Cashaa’dan yaklaşık 336 BTC çaldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çıkarılacak 2.5 Milyon Adet Bitcoin Kaldı!

Elinizi çabuk tutun!

Yayın:

-

Çıkarılacak

Toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin’in, geriye çıkarılacak olan adedi 2.5 milyon!

ChartBTC attığı bir tweette, Bitcoin ağındaki BTC miktarının 18.5 milyon adedini çoktan geçtiği söyledi. Bu, toplamda çıkarılacak 2.5 milyon adet Bitcoin’in kaldığını gösteriyor! Ayrıca, 2.5 milyon adet Bitcoin toplam arzın yalnızda %11,9’unu oluşturuyor.

ChartBTC, kalan 2.5 milyon BTC’nin yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını belirtti. 2009’daki yaratılış blokundan bu yana, Bitcoin ağı üç adet halving işlemi geçirdi. Bildiğiniz üzere 3. halving 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşti. Her dört yılda bir yaşanan bu eylem ile birlikte, çıkartılacak olan son Bitcoin’in 2140 senesinde çıkarılacağı bekleniyor. 2140 yılından sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacak.

Bu arada, sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup, son halving olayının geçmişte yaşananlardan farklı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyük sebebi ise, artık daha fazla insan Bitcoin’i tıpkı altın gibi bir birikim varlığı olarak kullanmayı düşünüyor.

2020’nın başlarından beri, kurumsal alanda Bitcoin talebi istikrarlı bir artış gösteriyor. Yeni anket verilerine göre, kurumsal yatırımcıların, fiyattaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım ile birlikte, dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu şu anda 577,6 adet BTC’yi elinde tutuyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.