BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

BitTorrent Ödeme Seçeneklerini Altıladı!

Kısa süre önce TRON’un CEO’su Justin Sun tarafından alınan BitTorent, ödeme seçeneği olarak Binance’ın USD Stablecoin’i BUSD’yi ekledi.

Yayın:

-

BitTorrent Ödeme Seçeneklerini Altıladı!

Kısa süre önce TRON’un CEO’su Justin Sun ile eski çalışanlar arasındaki dava ile gündeme gelen BitTorent, ödeme seçeneği olarak Binance’ın USD Stablecoin’i BUSD’yi ekledi.

TRON çatısı altında faaliyet gösteren dosya paylaşım hizmeti BitTorrent, geçtiğimiz aylarda TRON CEO’su Justin Sun hakkındaki ayrımcılık, zorbalık gibi psikolojik ve fiziksel şiddet iddiasıyla açılan dava ile gündeme gelmişti. Bütün bu iddialara ve açılan davalara rağmen gelişimine devam eden BitTorrent, özellikle token’ı ile ilgi odağı olmuştu. Yoğun ilgili fırsat bilen Binance, 2019 yılının başında BitTorrent Token ile Giveaway bile düzenlemişti. 

Dün (09.07.2020) TRON’un adıyla yapılan bir açıklamaya göre, BitTorrent ve µTorrent’in profesyonel sürümü µTorrent Classic Pro kullanıcıları torrent’leri Binance’ın kendi stablecoin’i BUSD ile satın alabilecek. Ayrıca Binance’ın kendi kripto para birimi BNB ile de satın alımlarını yapabilecek.

BUSD eklenmesiyle birlikte BitTorrent’in kripto para ödeme seçenekleri altı oldu. Bunlar; Binance’ın coin’i BNB ve stablecoin’i BUSD, BitTorrent’in coin’i BTT, OKEx’in coin’i OCB, TRON yani TRX ve Bitcoin (BTC).

Bu entegrasyonla beraber BitTorrent ve µTorrent üzerinde öde3me seçeneği oalrak yer alan ERC-20 BNB token’ı, daha hızlı ve daha kolay kullanılabilen BNB (BEP2) ile değiştirildi.

Açıklama bu entegrasyon ile bitmiyor. BitTorrent’te Pro içerikleri kripto para ile satın alanlara %25 indirim vaat ediliyor.

Binance’dan Samuel Lim, BUSD token’ının New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (New York State Department of Financial Services/NYDFS) tarafından düzenlendiğini belirterek açıklama hakkında konuştu.

“µTorrent Classic Pro sürümünü satın almak için New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenmiş olan Binance Stablecoin’i BUSD’yi kullanıcılara sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. […] İstikrarıyşa küresel transferler için özel olarak geliştirilmiş BUSD gibi stablecoin’lerin yakın gelecekte sık kullanılan ödeme seçeneklerinden biri olacağını düşünüyoruz.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Google Authenticator Yeni Özelliğini Duyurdu! 2FA’ler Transfer Edilebilecek!

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Yayın:

-

Google-Authenticator

Google, Authenticator uygulaması için IOS üzerinde yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Bu sayede kullanıcılar cihazlarını değiştirdiklerinde 2FA’leri sıfırlayıp yeniden kurmak zorunda kalmayacaklar. Kripto para borsası kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalardan olan Authenticator, yeni özelliği ile büyük kolaylık sunacak.

Bu sayede kullanıcılar 2FA transferlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Uygulama içindeki ayarlar kısmından “Dışa Aktar” butonu ile birlikte 2FA kodlarının transferi cihazlar arasında transfer edilebilir durumda. Uygulamada transfer edımını göremiyorsanız uygulamayı güncellemenizi öneriyoruz.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Visa ve Circle Dijital Dolar Kullanımı İçin Ortaklık Kuruyor!

Visa ve Circle, yeni bir oluşuma adım atıyor!

Yayın:

-

Visa

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon tüccardan oluşan küresel ödeme ağını, Circle tarafından Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilen USDC ile bağladığını duyurdu.

Vias’nın kendisi, dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, yürürlülüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı sağlayan kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmesine ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlaması için yardımcı olacak.

Bununla beraber, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri yapılabilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp, kredi kartı devi ile ortaklığı olan her yerde harcanabilecek.

Circle, Visa Fast Track programını verdikten sonra, önümüdeki yıllarda, USDC ödemeleri gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracaktır.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu haberi Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak doğrulamış durumda.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” diyor. Başkan sözlerine, “Ve biz de bunun, Circle’ın ticari müşterileri için faydasını önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” diye devam etti.

Geçen Haziran ayında kripto bölümünü devralan Sheffield, “Visa’yı ağlar arası bir ağ olarak görmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın, ek ağlara erişmelerini ve ortaklarımız ile harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Hali hazırda şirket, Fast Track programının bir parçası olarak, USDC entegrasyonuna pilotluk yapacak 25 kripto cüzdan sağlayıcısı ile ortaklık kurmuştu.

Bildiğiniz gibi USDC’nin çıkışı Eylül 2018’e tekabül ediyor. Bitcoin’den farklı olarak USDC, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenmekte.

Ne diyorsunuz, Visa’nın kripto alanında attığı adımlar blockchain teknolojisinin ve kripto paraların benimsenmesini artıracak mıdır?

Daha fazla Stablecoin Haberi için: Stablecoin Haberleri

Daha fazla Visa Haberi için: Visa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.