BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Borsa Tokenleri Uçuyor

Bitcoin 2020 yılına güzel bir başlangıç yapmış durumda. Fakat son günlerde yükselişe geçen borsa tokenleri, Bitcoin’in yükselişini unutturmuş gibi.

Yayın:

-

Borsa Token’leri uçuyor. Bitcoin 2020 yılına güzel bir başlangıç yapmış durumda. Fakat son günlerde yükselişe geçen borsa tokenleri, Bitcoin’in yükselişini unutturmuş gibi.

Binance’in liderliği ile birlikte diğer önde gelen borsalar da kendi tokenlerini çıkarmışlardı. Bu borsalara Huobi, OKEx ve geç de olsa bu işe giren Bitfinex örnek gösterilebilir. Tokenler, borsalarda daha düşük komisyon oranlarından yararlanmak adına yatırımcılara önerilmiş ve alımları teşvik edilmişti. Tabi borsa tokenlerinin şu anda geldikleri konum ile sadece komisyon indirimi için kullanılmıyor. Binance Coin’in (BNB) geçtiğimiz yıl gösterdiği yükseliş tüm yatırımcıları etkilemişti. Yükselişleri tetiklemek adına borsalar geri alım ve token yakma kampanyaları düzenlemişti.

2020 Borsa Tokenleri İçin Daha Mı Parlak

2020 yılında da borsa tokenlerini büyük yükselişler bekliyor gibi görünüyor. OKEx Tokeni OKB, 2020 yılına $2.70 seviyelerinde giriş yapmıştı. Fakat yaşadığı sert yükselişle beraber şu sıralarda $5.40 seviyelerinden işlem görüyor. Bir noktada OKB Tokeni’nin yükselişinin arkasında yakılan 700 milyon tokenin etkisi var denilebilir. Aynı zamanda OKEx’in yaptığı duyuruyla birlikte OKB’nin kendi blockchain platformunun duyurulması ve Merkezsiz Borsa Platformu’nun (OKExDex) hayata geçecek olmasının da büyük etkisi olduğu söylenebilir.

CryptoCompare’in karşılaştırmasına göre borsa tokenleri Son 30 günde Bitcoin’den daha iyi performans göstermiş durumda.

94% yükselişle liderliği elinde tutan OKB, 64% yükselişle Binance Coin (BNB) tarafından takip ediliyor. Yıla $14 seviyelerinde giriş yapan BNB şu sıralar $24 seviyelerinde seyretmekte. Huobi Token (HT) ise, son 30 günde 48% yükseliş göstermiş durumda. Son olarak ise yıla $0.84 seviyelerinde girişi yapan Bitfinex Tokeni Leo (LEO), 20%’lik bir yükseliş yakalayarak şu sıralar $1.04 seviyelerinden alıcı bulmakta. $2 seviyelerindeki tüm zamanlarının en yüksek seviyelerine ulaşan Leo, sonrasında büyük bir düşüş yaşamıştı. Bu noktadan bakıldığında borsa tokenlerinin birlikte hareket ettiğini düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Hatta bu sekilde düşünenler için FTX platformunda Borsa Tokenleri için bir kontrat bile bulunuyor. 2020 yılında borsa tokenlerinden beklentisi yüksek olan yatırımcıların bu beklentileri gerçek olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

CNZ Coinmarketcap’te Listelendi

Coinmarketcap’te ilk kez bir yerli borsa tokenı listelendi.

Yayın:

-

Coinzo Kripto Para Borsası

Türkiye’nin önde gelen kripto para platformlarından biri olan Coinzo, kendisine ait bir kripto para olan CNZ’nin CoinmarketCap’te listelendiğini duyurdu. Böylece ilk kez Türkiye merkezli bir kripto para borsasının tokenı uluslararası düzeyde temsil edilmiş oldu. Coinmarketcap üzerinde CNZ Token’ın sıralaması, piyasa değeri vb. gibi bir çok istatistiki birçok bilginin global kripto para takipçileri ile paylaşılmasını sağlayacak.

CoinMarketCap Nedir?

CoinMarketCap, 6000’den fazla kripto para birimi hakkında ayrıntılı fiyat ve bilgi takibi yapılan analiz platformudur. CoinmarketCap 2013 yılında Brandon Chez tarafından kurulmuş olup 2020 yılında kripto para piyasasında global oyuncu olan Binance tarafından satın alınmıştır. ABD başta olmak üzere birçok ülkenin kripto para istatistikleri için kullandığı platforma Türkiye’den CNZ Token’ın girmesi Coinzo adına önemli bir global adım olarak gösterilebilir.

Coinzo 

Coinmarketcap içerisinde Coinzo, ilk 100 içerisinde yer alan bitcoin borsaları arasında gösteriliyor.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinzo Kripto Para Platformu yine bir ilke imza attı. Daha önce;  kimlik, selfie göndermeden e-devlet entegrasyonu ile güvenli hesap doğrulama işlemi özelliği ile kripto para sektörüne önemli bir yenilik getiren Coinzo, bu sefer de CNZ tokenının Coinmarketcap’te listelenmesiyle önemli bir gelişme gösterdi ve bitcoin almak isteyen yatırımcıların gözünde büyük bir güven kazandı.

CNZ Token Nedir?

  • Coinzo’nun ERC20 protokolü ile oluşturduğu kripto paradır.
  • Arz miktarı toplam 400 milyon adet ile sabitlenmiştir.
  • Ethereum cüzdanlarına transfer edilebilmektedir.
  • Komisyon ödemelerinde %25 indirim avantajı sağlar.
  • ICO değildir; kullanıcılara kampanyalar ile dağıtılmıştır.

Coinzo Sponsorluğunda Bitcoin Tahmin Yarışması

Son olarak, geçtiğimiz günlerde Coinzo, kriptoda.com ile bir işbirliği gerçekleştirerek bir yarışma yaptıklarını duyurdular.  Günlük Bitcoin tahmini yapılan yarışmada ilk üçe her hafta ve her ay toplamda 1000 dolar değerinde CNZ token dağıtılıyor. Sizlerde yarışmaya katılıp, üye olarak bu heyecana ortak olabilirsiniz. 

Yarışma için:

Sertaç Okudan

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum Kullanıcılarını Üzecek Gelişme! Maliyetler Sonrası Borsalardan Yeni Adım!

Bazı kripto para borsaları artan maliyetler sebebiyle çekim komisyonlarını artırmak zorunda olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Ethereum Kripto para

Ethereum tarafında maliyetlerin artması sebebiyle kullanıcıları üzecek gelişmeler yaşanıyor.

Bildiğiniz üzere 2020 itibarıyla Ethereum tarafından DeFi uygulamalarının kullanımının artması ile birlikte ağ trafiği ciddi derecede artmıştı.

Yeni gelen haberler ise kullanıcıları üzecek cinsten.

Bazı kripto para borsaları artan maliyetler sebebiyle çekim komisyonlarını artırmak zorunda olduğu açıkladı. Önümüzdeki saatlerde diğer kripto para borsaları da benzer önlemler almak durumunda kalabilir.

Japonya merkezli kripto para borsası Liquid ise ilk açıklama yapan borsalardan biri. Az önce atılan tweet ile borsa Ethereum ve tokenleri için çekim komisyonlarının arttırıldığını açıkladı.

Yükselen Gas fiyatları sebebiyle adımın atıldığını belirten kripto para borsası, durumun geçici olduğunu belirtmiş durumda. Ancak maliyetlerin azalmaması halinde ücretler kalıcı hale gelebilir.

Ethereum üzerinde transfer maliyetlerinin oldukça yükselmesi kullanıcıları diğer blockchain ağlarına itebilir mi?

DeFi ekosistemi artık Ethereum’a sığmıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde merkezsiz borsa projesi Serum’u duyuran FTX, yeni platformunu Solana (SOL) üzerine kurmuştu. DeFi ekosistemi farklı blockchainlere kayabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184