BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bu Festivalde Tüm Harcamalar Kripto Para İle Yapılacak!

Büyük bir müzik festivali, daha güvenli ve sorunsuz ödemeler için blockchain teknolojisini kullanacak.

Yayın:

-

Dünyada etkisini sürdüren COVID-19 salgınına rağmen, bazı küresel organizasyonlar ve etkinlikler faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu etkinliklerin tamamının iptal edilmesi şirketler için ekonomik, insanlar için sosyal anlamda bazı sıkıntılar doğurabiliyor. Bu durumdan yola çıkan oluşumlar da salgından etkilenmemek adına, yeni teknolojilerin yardımıyla katılımcılar arasındaki yakın teması sınırlandıran çözümler üretmeye çalışıyor. Bu çözümlerden biri ise, blockchain tarafından desteklenen nakitsiz bir ödeme sistemi geliştirilmesi oldu.

Tayland’ın en büyük müzik festivallerinden biri olan Mystic Valley, kısa zaman sonra gerçekleşecek ve üç gün sürecek etkinliği sırasında nakitsiz ödemeler kabul etmek için kendi token’ını çıkarıyor.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre 27-29 Kasım tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Mystic Valley’in organizatörleri, kendi kripto parasını (MYST) çıkarmak için yerel kripto para birimi borsası Bitazza ve blockchain şirketi Fuse.io ile ortaklık kurdu.

Yeni token, yiyecek ve içecek satıcılarına ve diğer satıcılara yapılan ödemeler dahil olmak üzere festivaldeki tüm finansal işlemleri sağlamak üzere tasarlandı. Duyuruya göre MYST, kağıt para ihtiyacını ortadan kaldırarak katılımcılar ve satıcılar için daha sorunsuz, daha güvenli bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.

Yeni nakitsiz ödeme sisteminin aynı zamanda başlıca satış noktası sistemleri tarafından talep edilen maliyetli ücretleri azaltması bekleniyor. Etkinliğin sözcüsü kullanıcıların etkinlikte kullanmak üzere edinecekleri MYST token’ların kullanılmayan miktarını fiat para birimi karşılığında takas edebileceklerini söyledi. 

Mystic Valley, nakitsiz bir ödeme sistemi sağlamanın yanı sıra, katılımcıların biletlerini Bitcoin, Ethereum ve stablecoin Tether gibi büyük kripto para birimleriyle satın almalarına da izin veriyor.

Blockchain ve Müzik Endüstrisi

Müzik endüstrisi son yıllarda kripto para ile yakından ilgilenmeye başladı. Bu kapsaamda yakın zaman önce Binance destekli merkezi olmayan bir müzik paylaşım hizmeti olan Audius, Ekim ayı sonlarında platformunda müzisyenlere ve dinleyicilere 8 milyon dolarlık yönetim token’ı dağıttı. Yine Eylül ayı sonlarında Fransız DJ David Guetta, kripto odaklı sanal gerçeklik platformu Sensorium Galaxy ile bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Göründüğü üzere blockchain teknolojisi birçok alanda olduğu gibi müzik sektöründe de çözümler üretmeye devam ediyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ethereum’da Staking Ödülleri Ne Kadar Olacak? Miktar Hızla Artıyor!

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

Yayın:

-

ethereum

Ethereum, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasını bırakarak proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Proof of stake algoritmasında varlıkların stake edilmesi ve doğrulayıcı haline gelmesi için teşvik olarak staking ödülleri veriliyor. Proof of stake algoritmasını kullanan tüm ağlarda bulunan ödül sistemi, ağ üzerinde daha çok varlığın kilitli kalmasını, bu sayede de daha güvenli ve merkezsiz bir ağ oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kimi ağ yıllık yüzde 5’lik bir staking geliri sunarkern kimi ağ ise yüzde 10’ları aşan ödüller sunuyor.

Ethereum tarafında sunulacak ödülde ise sistem biraz daha farklı işliyor.

Stake Miktarına Göre Ödüller Değişecek

Bildiğiniz üzere ağın başlatılabilmesi için en az 524,288 ETH gerekmekte. Ağda minimum rakam olan 524 bin ETH’ın stake edilmesi halinde ağ üzerindeki yıllık staking geliri yüzde 21.6 olacak.

Fakat staking miktarının artması ile ters orantılı olarak staking ödülleri de azalacak. Örneğin 1 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde yıllık getiri yüzde 15.7’ye kadar düşecek.

5 Milyon ETH’ın stake edilmesi durumunda yıllık getiri yüzde 7 civarında olacak.

10 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde getiri yüzde 4.9’a kadar düşecek.

Yarısından Fazlası Tamamlandı

Ethereum 2.0’da Faz 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524,288 ETH ve 16,384 doğrulayıcının önemli bir kısmı tamamlanmış durumda. An itibarıyla 292,672 ETH’ın stake edildiği ağda 9,152 farklı doğrulayıcı ağa 32 adet ve üzeri ETH stake etmiş durumda.

Ethereum 2.0 Beacon Chain

An itibarıyla kabaca belirtilmiş başlangıç tarihi 1 Aralık görünüyor. 7 günde bir ağ yeterli miktara ulaşıp ulaşılmadığını kontrol etmekte. 1 Aralık’ta yeterli miktara ulaşılmaması halinde 7 gün sonra ağ tekrardan başlatılmayı deneyecek.

Ethereum haberleri için : Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

DeFi’da Kaçak Var! 20 Milyon $!

Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Yayın:

-

pickle finance

DeFi platformu Pickle Finance saldırı ile karşı karşıya. Saldırganlar dün gece platformdan 20 Milyon $ değerinde DAI ele geçirmeyi başardı.

Pickle Finance, DeFi platformları arasında göreceli olarak eski platformlar arasında bulunmakta. Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Açığın bulunduğu kontrat ise Pickle üzerindeki DAI pJar ürünü olarak görünmekte.

Pickle Finance Saldırganlarının Cüzdanı

Saldırı sonrasın PICKLE fiyatı da büyük kayıp yaşadı. An itibarıyla yüzde 50’ye varan kayıp yaşayan PICKLE, 10 $ seviyelerinden işlem görmekte.

DeFi Saldırıları

Halen oldukça erken dönemde olan DeFi ürünleri ve platformları oldukça fazla saldırı altında kalıyor. Daha önce güvenlik kontrolleri tamamlanan platformların da saldırı altında kaldığını ve fon kayıpları yaşadığına şahit olmuştuk.

Göreceli olarak halen risk taşıyan DeFi platformları kimilerine göre merkezi borsalardan daha güvenli.

Siz merkezsiz platformları mı yoksa merkezi platformlar mı tercih ediyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.