Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59110.72
4.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3346.4
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.21
2.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411
3.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bu Festivalde Tüm Harcamalar Kripto Para İle Yapılacak!

Büyük bir müzik festivali, daha güvenli ve sorunsuz ödemeler için blockchain teknolojisini kullanacak.

Clock
Paylaş
Bu Festivalde Tüm Harcamalar Kripto Para İle Yapılacak!

Dünyada etkisini sürdüren COVID-19 salgınına rağmen, bazı küresel organizasyonlar ve etkinlikler faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu etkinliklerin tamamının iptal edilmesi şirketler için ekonomik, insanlar için sosyal anlamda bazı sıkıntılar doğurabiliyor. Bu durumdan yola çıkan oluşumlar da salgından etkilenmemek adına, yeni teknolojilerin yardımıyla katılımcılar arasındaki yakın teması sınırlandıran çözümler üretmeye çalışıyor. Bu çözümlerden biri ise, blockchain tarafından desteklenen nakitsiz bir ödeme sistemi geliştirilmesi oldu.

Binance BannerBinance Banner

Tayland’ın en büyük müzik festivallerinden biri olan Mystic Valley, kısa zaman sonra gerçekleşecek ve üç gün sürecek etkinliği sırasında nakitsiz ödemeler kabul etmek için kendi token’ını çıkarıyor.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre 27-29 Kasım tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Mystic Valley’in organizatörleri, kendi kripto parasını (MYST) çıkarmak için yerel kripto para birimi borsası Bitazza ve blockchain şirketi Fuse.io ile ortaklık kurdu.

Yeni token, yiyecek ve içecek satıcılarına ve diğer satıcılara yapılan ödemeler dahil olmak üzere festivaldeki tüm finansal işlemleri sağlamak üzere tasarlandı. Duyuruya göre MYST, kağıt para ihtiyacını ortadan kaldırarak katılımcılar ve satıcılar için daha sorunsuz, daha güvenli bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.

Yeni nakitsiz ödeme sisteminin aynı zamanda başlıca satış noktası sistemleri tarafından talep edilen maliyetli ücretleri azaltması bekleniyor. Etkinliğin sözcüsü kullanıcıların etkinlikte kullanmak üzere edinecekleri MYST token’ların kullanılmayan miktarını fiat para birimi karşılığında takas edebileceklerini söyledi. 

Mystic Valley, nakitsiz bir ödeme sistemi sağlamanın yanı sıra, katılımcıların biletlerini Bitcoin, Ethereum ve stablecoin Tether gibi büyük kripto para birimleriyle satın almalarına da izin veriyor.

Blockchain ve Müzik Endüstrisi

Müzik endüstrisi son yıllarda kripto para ile yakından ilgilenmeye başladı. Bu kapsaamda yakın zaman önce Binance destekli merkezi olmayan bir müzik paylaşım hizmeti olan Audius, Ekim ayı sonlarında platformunda müzisyenlere ve dinleyicilere 8 milyon dolarlık yönetim token’ı dağıttı. Yine Eylül ayı sonlarında Fransız DJ David Guetta, kripto odaklı sanal gerçeklik platformu Sensorium Galaxy ile bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Göründüğü üzere blockchain teknolojisi birçok alanda olduğu gibi müzik sektöründe de çözümler üretmeye devam ediyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar