BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Charles Hoskinson: Bana Artık Ethereum Demeyin!

Charles Hoskinson, sosyal medyada paylaştığı videoda medya kurumlarını kastederek “Bana sadece Ethereum CEO’su demeyin!” dedi.

Yayın:

-

Charles Hoskinson: Bana Artık Ethereum Demeyin!

Charles Hoskinson, sosyal medyada paylaştığı videoda medya kurumlarını kastederek “Bana sadece Ethereum CEO’su demeyin!” dedi.

Cardano (ADA)’nın beyni ve IOHK (Inpuy Output) firmasının CEO’su Charles Hoskinson, 2013-2014 yılları arası Ethereum Network’ün CEO’luğunu yapmıştı. Ancak hâlâ büyük medya kurumlarının kendisi hakkındaki haberleri “Ethereum CEO’su” olarak paylaşmasına tepki gösteriyor.

Cardano ve IOHK işleriyle tanınmaya ve bu şekilde kabul edilmeye çalışan Charles Hoskinson, pek de haksız değil. Gündeme Ethereum ile gelmekten rahatsız olan Hoskinson, “kendinizi benim yerime koyun!” dedi. Ethereum ile aramdaki bağı suistimal ettiklerini öne sürdü.

Büyük medya kurumlarının Cardano hakkındaki bir haberde bile Ethereum CEO’su olarak başlık atmalarının o kurumların kötü niyeti olduğunu iddia etti. Medya kuruluşlarının bu yaklaşımından sıkıldığını ve artık bu konularla ilgili konuşmayacağını ifade etti. Medya kuruluşlarının sürekli Ethereum’un CEO’su Vitalik Buterin ile kendisi arasında “varsayımsal” bir savaş yaratmaya çalıştığını ekledi.

“Tıklanma için beni kullanamazsınız!”

İçeriklerin de aynı şekilde Ethereum’a doğru kaydığını belirten Hoskinson durumdan oldukça rahatsız. Hatta sosyal medya platformunda bu konu hakkında konuştuğu bir videosu mevcut.

Videoda büyük bir şirketin CEO’su olduğunu ve beni tanımıyorsanız ben de sizi tanımam diyor. Beni tanımaz ve Ethereum bağını kullanarak Cardano (ADA) veya IOHK bağları kullanılmadan haber yapan medya kuruluşlarına röportaj vermeyeceğini ifade ediyor. Artık Cardano ve IOHK işleriyle, kendi işindeki başarısıyla tanınmak istediğini ifade ediyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Google Authenticator Yeni Özelliğini Duyurdu! 2FA’ler Transfer Edilebilecek!

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Yayın:

-

Google-Authenticator

Google, Authenticator uygulaması için IOS üzerinde yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Bu sayede kullanıcılar cihazlarını değiştirdiklerinde 2FA’leri sıfırlayıp yeniden kurmak zorunda kalmayacaklar. Kripto para borsası kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalardan olan Authenticator, yeni özelliği ile büyük kolaylık sunacak.

Bu sayede kullanıcılar 2FA transferlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Uygulama içindeki ayarlar kısmından “Dışa Aktar” butonu ile birlikte 2FA kodlarının transferi cihazlar arasında transfer edilebilir durumda. Uygulamada transfer edımını göremiyorsanız uygulamayı güncellemenizi öneriyoruz.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Visa ve Circle Dijital Dolar Kullanımı İçin Ortaklık Kuruyor!

Visa ve Circle, yeni bir oluşuma adım atıyor!

Yayın:

-

Visa

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon tüccardan oluşan küresel ödeme ağını, Circle tarafından Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilen USDC ile bağladığını duyurdu.

Vias’nın kendisi, dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, yürürlülüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı sağlayan kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmesine ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlaması için yardımcı olacak.

Bununla beraber, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri yapılabilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp, kredi kartı devi ile ortaklığı olan her yerde harcanabilecek.

Circle, Visa Fast Track programını verdikten sonra, önümüdeki yıllarda, USDC ödemeleri gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracaktır.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu haberi Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak doğrulamış durumda.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” diyor. Başkan sözlerine, “Ve biz de bunun, Circle’ın ticari müşterileri için faydasını önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” diye devam etti.

Geçen Haziran ayında kripto bölümünü devralan Sheffield, “Visa’yı ağlar arası bir ağ olarak görmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın, ek ağlara erişmelerini ve ortaklarımız ile harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Hali hazırda şirket, Fast Track programının bir parçası olarak, USDC entegrasyonuna pilotluk yapacak 25 kripto cüzdan sağlayıcısı ile ortaklık kurmuştu.

Bildiğiniz gibi USDC’nin çıkışı Eylül 2018’e tekabül ediyor. Bitcoin’den farklı olarak USDC, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenmekte.

Ne diyorsunuz, Visa’nın kripto alanında attığı adımlar blockchain teknolojisinin ve kripto paraların benimsenmesini artıracak mıdır?

Daha fazla Stablecoin Haberi için: Stablecoin Haberleri

Daha fazla Visa Haberi için: Visa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.