Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44000
5.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2299.26
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.06
11.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.3
-0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

CHZ Coin Nedir? Chiliz Nedir?

Chiliz (CHZ), Ethereum blok zinciri üzerinde olan bir ERC-20 “token”ıdır.

Clock
Paylaş
CHZ Coin Nedir? Chiliz Nedir?

Chiliz (CHZ), Ethereum blok zinciri üzerinde olan bir ERC-20 “token”ıdır. Chiliz; dünyanın ilk blok zinciri tabanlı fan”token” sayesinde taraftarları takımlarıyla etkileşim halinde tutabilen, Socios.com‘un dijital para birimidir.

728×90 muhabbit - CHZ Coin Nedir? Chiliz Nedir?300x250 muhabbit - CHZ Coin Nedir? Chiliz Nedir?

Fan Token Nedir?

İlk olarak Fan “token” veya taraftar “token”; taraftarların tuttukları spor kulüpleri veya takımları arasındaki etkileşimi artırmak, taraftarların bazı etkinliklerde söz hakkına sahip olmasını sağlamak ve onlara çeşitli avantajlar sunmak amacıyla çıkarılmış olan “token”lardır.

Aynı zamanda Socios platformundan ulaşabileceğiniz, Chiliz blok zinciri üzerinde çalışan birçok yerli ve yabancı spor kulüplerin “token”ları bulunuyor.

CHZ’nin Hangi Spor Kulüpleriyle Anlaşması Var?

Chiliz ağı üzerinde olan fan “token”ı olan futbol takımları şunlardır: FC Barcelona, Manchester City, Paris Saint-Germain, Galatasaray, Atletico De Madrid, Juventus, AC Milan, AS Roma, Trabzonspor, Sint-Truidense, Apollon Limassol, BSC Young Boys, C.A. Independiente, İstanbul Başakşehir, Göztepe, Novara Calcio.

Bununla birlikte Chiliz ağı üzerinde olan e-spor fan “token”ları ise; Natus Vincere, OG, Team Heretics, Team Allience‘dır.

Dövüş sporlar dallarından biri olan MMA ise PFL Token’ı çıkarttı.

Sonuç olarak Chiliz, her spor dalında fan “token” kullanımını yaygınlaştırmak istiyor.

CHZ Coin Nedir?

CHZ Token; genel olarak herhangi bir sporla ilgilenen taraftarların, tuttuğu takımla etkileşim içerisinde olmasını sağlamaya çalışır. Taraftarlar, tuttukları takımın “token”larını satın alabilir veya takas edebilir.

Ayrıca taraftarlar, tuttuğu takımın anketlerine katılma ve oy kullanma hakkına sahip olabilir. 2018 yılında Malta’da kurulan şirket, aktif ve pasif taraftar arasındaki uçurumu kapatmak istiyor. Bununla beraber milyonlarca spor fanatiğini, “token”lar sayesinde ortak bir payda da buluşturmuş oluyor.

CHZ Token, 17.06.2021 tarihine göre 5000’e yakın kripto para arasında piyasa değeri olarak 51’inci sıradadır. Chiliz, $1,92 milyar $’lık piyasa değerine sahiptir.

CHZ Token’ın toplam arzı ise 8,888,888,888’dir. Yani toplamda 9 milyar adete yakın CHZ Token var.

Şu andan itibaren CHZ Token 0.32 $ seviyelerinden işlem görüyor.

CHZ Coin Nereden Alınır ?

Chiliz Token yüksek likiditeye sahip olduğu için birçok kripto para borsasında işlem görüyor. CHZ Token’ı kendi borsasından veya FTX, OKex, Huobi, Binance, Kucoin, Bitpanda, Bitfinex, Gate.io, Narkasa ve Paribu gibi kripto para borsalarından satın alabilirsiniz.

CHZ Coin Hangi Algoritmayı Kullanıyor?

Kripto para piyasasında kullanılan 3 popüler algoritma vardır; Proof of Work (PoW), Proof of Stake (PoS) ve son zamanlarda popüler olan Proof of Authority (PoA).

CHZ Token, PoA algoritmasını kullanıyor. “Authority” kelimesi otorite anlamına geliyor. Ancak bu algoritmada işlemler ve bloklar kimliği doğrulanmış hesaplarca onaylanır. Kimliği belli olmayan kişi doğrulayıcı olamaz. Aynı zamanda doğrulayıcı olmak için de belli bir süre geçmesi gerekir. Proof of Authority (PoA) itibara dayalı bir konsensüs mekanizmasıdır.

CHZ Coin Geleceği

Her geçen gün kendi ekosistemine yeni spor kulüplerini ekleyen Chiliz, yakın gelecekte yapacağı daha fazla iş birliği ile adından söz ettirmek istiyor. Bunun yanında Fan “token”ları ile popülerlik yakalayan Chiliz, en son Manchester City ile anlaştı.

Aynı zamanda buna benzer dev kulüpler ile anlaşmaların yolda olduğu, proje yöneticileri tarafından paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

CHZ Coin Grafiği

Son olarak CHZ Token, 2021’in başından bu yana 0.02 $’dan 0,93 $’a kadar yükseliş göstermiş. Şu anda CHZ Token 0.32 $ seviyelerinde işlem görüyor.

CHZ Grafik - CHZ Coin Nedir? Chiliz Nedir?
CHZ/USDT Haftalık Mum Grafiği

Daha fazla Nedir içeriği için: Nedir?

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar