Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38791.1
0.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2104.58
0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.03
0.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.4
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin’in Önde Gelen Blockchain Şirketi, Hizmet Ağına Polkadot’u Ekliyor!

Çin’in ulusal blok zinciri projesi altyapısını geliştirmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Çin’in Önde Gelen Blockchain Şirketi, Hizmet Ağına Polkadot’u Ekliyor!

Çin Hükümeti tarafından desteklenen Çin merkezli bir blockchain altyapı sağlayıcısı Blockchain Service Network (BSN), hizmet ağına zincirler arası iletişim blockchain protokolü Polkadot’u entegre ettiğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Çin’in Önde Gelen Blockchain Şirketi, Hizmet Ağına Polkadot’u Ekliyor!300x250 muhabbit - Çin’in Önde Gelen Blockchain Şirketi, Hizmet Ağına Polkadot’u Ekliyor!

BSN, son entegrasyonlar ile blok zinciri ağ portföyünü genişletmeyi ve önde gelen ağları tek bir çatı altında toplamak için merkezi bir blok zinciri çerçevesi sağlamayı hedefliyor. Şirket son olarak bu yılın başlarında, Ethereum, Tezos, Neo, EOSIO ve IrisNet’i bünyesine geçirmişti. 

Blockchain hizmet ağı, kuruluşundan itibaren Çin’in en iddialı blockchain projesi haline geldi. Blockchain Service Network (BSN), ilk olarak 2019 yılında piyasaya sürüldü. Ancak, hizmet ağının uluslararası versiyonunu, blok zinciri geliştiricilerinin merkezi olmayan uygulamalar oluşturması ve çalıştırması için bu yılın Temmuz ayında başlattı.

Yeni entegrasyon, Polkadot geliştiricilerinin BSN’nin halka açık zincirine bağlanmasına yardımcı olacak. 

Bunların yanında BSN, Polkadot’a ek olarak diğer iki şirketin de (Oasis ve Bityuan) ağa katıldığını duyurdu. Oasis ağı, geliştiricilerin özel ve ölçeklenebilir merkezi olmayan finans uygulamaları oluşturmalarına yardımcı olurken, Bityuan, Çinli şirketler için bir blok zinciri çözümleri sağlayıcısı olarak çalışmaktadır.

Oasis Network müdürü Jernej Kos, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Oasis Networ’ün gizlilik özellikleri, kullanıcıların verilerinin kontrolünü ele geçirmelerine ve stake ettikleri için ödüller kazanmalarına olanak tanıyan Tokenized Data adlı yeni bir dijital varlık türü oluşturabilir.”

BSN Geliştirme Derneği’nin yönetici direktörü Yifan He ise gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Bityuan çerçevesi üzerine inşa edilen ticari kullanım alanlarının son zamanlarda Çin’de arttığını görüyorum. Bu entegrasyonla BSN’nin dünya çapındaki geliştiricileri, kurumsal tabanlı ve ticari odaklı dapp’ler oluşturma konusunda heyecanlandıracağına inanıyorum.”

BSN’nin şu anda zincirler arası iletişim merkezi (ICH)’ni oluşturmak için COSMOS ile işbirliği yapmak üzere çalışmalar yaptığı da bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar