Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60170.49
3.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.81
2.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.17
1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.8
0.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

DeFi’dan Yeni Rekor! Bir Ayda 2 Katına Çıktı!

Bildiğiniz üzere kripto ekosisteminde popülerite DeFi tokenlerine kaymış durumda.

Clock
Paylaş
DeFi’dan Yeni Rekor! Bir Ayda 2 Katına Çıktı!

DeFi Pulse tarafından yayınlanan yeni verilere göre DeFi ekosistemi, 2 milyar $ sınırını aşmış bulunuyor.

Bildiğiniz üzere kripto ekosisteminde popülerite DeFi tokenlerine kaymış durumda.

728×90 muhabbit - DeFi'dan Yeni Rekor! Bir Ayda 2 Katına Çıktı!300x250 muhabbit - DeFi'dan Yeni Rekor! Bir Ayda 2 Katına Çıktı!

Screenshot 4 - DeFi'dan Yeni Rekor! Bir Ayda 2 Katına Çıktı!

Compound tarafında yaşanan yönetiim tokeni hamlesi, tokenlerin dağıtımı ve Coinbase’in desteğini açıklaması ile birlikte büyük bir ivmelenme yaşanmıştı.

80 $ seviyelerinde 300 $ seviyelerine kadar çıkmayı başaran Compound tokeni COMP, bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmişti. COMP an itibariyle 193 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Yaşanan ivmelenmenin ardından uzun zamandır DeFi lideri olan MakerDao’yu geride bırakan Compound, ekosistemin lideri konumunda bulunuyor. Maker’ın piyasa değeri 468 milyon $ seviyelerinde iken, Compound’un piyasa değeri 500 milyon $ seviyesine gözünü dikmiş durumda DeFi piyasasında Compound dominans değeri ise yüzde 32 civarlarında seyretmekte.

Yükselişin ardından diğer DeFi ürünlerinde de önemli artışlar görülmeye başladı. Yeni token dağıtımı yapan Balancer’ın tokeni BAL, ilk gününde yüzde 200’den fazla artış yaşamayı başardı. Sonrasında bir saldırı yaşayan Balancer, 500.000 $ değerinde tokeni hackerlara kaptırmıştı.

Kyber Network tarafında da son günlerde önemli yükselişler yaşanıyor. Token swap platformu olarak tanımlayabileceğimiz DeFi ürünü Kyber Network’ün tokeni KNC, Ocak ayında 0.20 $ seviyelerinden işlem görmekteydi. Son günlerde görülen yükselişler ile fiyat noktasında iyice ivmelenen KNC, 1.65 $ seviyelerinden işlem görmekte.

1 Ayda 2 Katına Çıktı

Haziran ayında 1 milyar $ kilitli değer bulunduran DeFi ekosistemi için bu rakam, oldukça sevindirici idi. Sadece bir ay içinde DeFi üzerinde kilitli değer miktarı 2 katına çıkarak 2 Milyar $’a ulaşmış durumda.

DeFi ürünlerinin kullanımı standart bir borsa kullanıcısı için çok da kolay değil. DeFi ürünlerinin kullanımının kolaylaşması ya da kullanıcılara güven aşılayan, platformları tanıtan eğitimlerin ortaya konulması halinde DeFi ürünleri yeni rekorlara hızla koşabilir. DeFi ürünlerini kullanmak isteyen birçok yatırımcı çekindiği için platformlardan uzak durmakta.

DeFi için en büyük sorunlardan biri de bu olsa gerek. Eksikliğin çözülmesi halinde DeFi ürünlerideki gelişim daha da ivmelenecektir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar