BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

DeFi’dan Yeni Rekor! Bir Ayda 2 Katına Çıktı!

Bildiğiniz üzere kripto ekosisteminde popülerite DeFi tokenlerine kaymış durumda.

Yayın:

-

defi yeni rekor

DeFi Pulse tarafından yayınlanan yeni verilere göre DeFi ekosistemi, 2 milyar $ sınırını aşmış bulunuyor.

Bildiğiniz üzere kripto ekosisteminde popülerite DeFi tokenlerine kaymış durumda.

defi grafiği

Compound tarafında yaşanan yönetiim tokeni hamlesi, tokenlerin dağıtımı ve Coinbase’in desteğini açıklaması ile birlikte büyük bir ivmelenme yaşanmıştı.

80 $ seviyelerinde 300 $ seviyelerine kadar çıkmayı başaran Compound tokeni COMP, bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmişti. COMP an itibariyle 193 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Yaşanan ivmelenmenin ardından uzun zamandır DeFi lideri olan MakerDao’yu geride bırakan Compound, ekosistemin lideri konumunda bulunuyor. Maker’ın piyasa değeri 468 milyon $ seviyelerinde iken, Compound’un piyasa değeri 500 milyon $ seviyesine gözünü dikmiş durumda DeFi piyasasında Compound dominans değeri ise yüzde 32 civarlarında seyretmekte.

Yükselişin ardından diğer DeFi ürünlerinde de önemli artışlar görülmeye başladı. Yeni token dağıtımı yapan Balancer’ın tokeni BAL, ilk gününde yüzde 200’den fazla artış yaşamayı başardı. Sonrasında bir saldırı yaşayan Balancer, 500.000 $ değerinde tokeni hackerlara kaptırmıştı.

Kyber Network tarafında da son günlerde önemli yükselişler yaşanıyor. Token swap platformu olarak tanımlayabileceğimiz DeFi ürünü Kyber Network’ün tokeni KNC, Ocak ayında 0.20 $ seviyelerinden işlem görmekteydi. Son günlerde görülen yükselişler ile fiyat noktasında iyice ivmelenen KNC, 1.65 $ seviyelerinden işlem görmekte.

1 Ayda 2 Katına Çıktı

Haziran ayında 1 milyar $ kilitli değer bulunduran DeFi ekosistemi için bu rakam, oldukça sevindirici idi. Sadece bir ay içinde DeFi üzerinde kilitli değer miktarı 2 katına çıkarak 2 Milyar $’a ulaşmış durumda.

DeFi ürünlerinin kullanımı standart bir borsa kullanıcısı için çok da kolay değil. DeFi ürünlerinin kullanımının kolaylaşması ya da kullanıcılara güven aşılayan, platformları tanıtan eğitimlerin ortaya konulması halinde DeFi ürünleri yeni rekorlara hızla koşabilir. DeFi ürünlerini kullanmak isteyen birçok yatırımcı çekindiği için platformlardan uzak durmakta.

DeFi için en büyük sorunlardan biri de bu olsa gerek. Eksikliğin çözülmesi halinde DeFi ürünlerideki gelişim daha da ivmelenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Project Serum Büyük Sükse Yarattı! Binance de Listeliyor!

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

Yayın:

-

Serum Merkezsiz Borsa

FTX’in merkezsiz borsa projesi Project Serum, bugün satışa çıkıyor. İki farklı borsa üzerinden satışa çıkacak yeni token FTX ve Bitmax üzerinden alınabilecek.

Solana üzerine inşa edilen ve bu sayede oldukça hızlı olacağı belirtilen platformun yakıtı ise SRM Token olacak. Tüm kullanımlar ise SRM Token yakımı için değerlendirilecek.

Bugün yapılacak satış beklenirken sürpriz bir adım da Binance’ten geldi. Son günlerde arka arkaya DeFi ürünlerini listelemeye devam eden kripto para borsası, geçtiğimiz gün Yearn Finance’i (YFI) listelemişti.

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

SRM/USDT, SRM/BTC, SRM/BNB ve SRM/BUSD paritelerinde işlem görecek yeni token bugün itibariyle alınıp satılabilecek.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.