Muhabbit

ALTCOIN

Düşüşe Rağmen Ethereum Balinaları Fazlalaşıyor!

Ethereum’un fiyatı düştü, ama balinaları çoğaldı!

Clock
Paylaş
Düşüşe Rağmen Ethereum Balinaları Fazlalaşıyor!

Bildiğiniz üzere Eylül ayının başında Ethereum %30’luk bir fiyat kaybı yaşadı. Bu düşüş sırasında Ethereum ağına 68 yeni balina katıldı ve potansiyel olarak hisselere milyonlar ekledi.

Bir Twitter kullanıcısı olan Ali Martinez’e re, analitik sitesi Santiment’ten alınan veriler, 1.000-10.000 Ether (ETH) tutan yatırımcı sayısının 31 Ağustos’tan bu yana üç günde 68 kadar arttığını gösteriyor. Ethereum’un fiyatı 31 Ağustos’ta 420 $’a kadar ulaşmışken, 5 Eylül tarihinde aylık en düşük seviyesine ulaşarak 326 $’a kadar geriledi.

Büyüyen DeFi pazarı, Ethereum’un gas maliyetlerini yükseltmiş durumda. 1 Eylül tarihinde kabaca 485 Gwei’ye ulaşan gas maliyetleri, aynı zamanda Ethereum’a olan artan talebin bir göstergesi. Bununla beraber, SUSHI gibi projelerin sadece 5 günde %88 oranında düşmesi ile birlikte, fiyat düşüşünün ardından ortalama gas ücreti 98 Gwei’ye kadar geriledi.

Ethereum 1 Eylül’de 3 milyar $’dan daha fazla piyasa değeri elde ederek, 39.7 milyar $’lık piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto varlığı olmaya devam ediyor. Ethereum’u 14.1 milyar $ ile Tether takip etmekte. Ayrıca, bu yazı sırasında Ethereum 334 $’dan işlem görmekte.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar