BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

ETC Group HANetf üzerinden Bitcoin ETP’sini Başlatıyor!

Bitcoin, Xetra platformunda listelenecek!

Yayın:

-

ETC Group,  bir white label platform niteliğinde olan HANetf aracılığı ile Xetra üzerinde ilk defa bir kripto para birimi ile ticareti yapılacak bir ürünü listeleyecek.

Bitcoin Exchange Traded Crypto (BTCE), Alman mali düzenleyici BaFin’den onay aldıktan sonra bu ay içinde Xetra platformunda yerini alacak.

Fiziksel bir desteğe sahip olacak BTCE, Bitcoin fiyatını ile eşdeğer bir konumda olacak. BTCE’nin toplam gider oranı ise %2 olarak açıklandı.

ETP protokolü ile Bitcoin ticareti yapmak cüzdan kurmak, denetlemesi olmayan borsalara muhtaç kalmak ya da kripto para birimleri ile alakalı teknik zorlukları ortadan kaldırıyor. Ayrıca protokol, kriptografik anahtarları yönetme ya da blockchain teknolojisiyle etkileşim kurma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Bildiğiniz üzere BaFin 2 Mart tarihinde yaptığı açıklamada, kripto para birimlerini finansal araçlar olarak tanıdığını açıklamıştı.

ETC Group CEO’su Bradley Duke ise, konu hakkında şu yorumu yaptı;

Kripto sektörüne olan ilgi, karmaşıklığı, erişilebilirliği ve yönetişim anlamındaki bazı soru işaretleri dolayısıyla düşük kaldı.

Ayrıca Duke, “BTCE ile, Bitcoin’i ana akım ve düzenlenmiş finansal piyasaların içine alıyoruz. Yatırımcılar istedikleri şekilde Bitcoin’i kullanma hakkına sahip oluyorlar ve ayrıca düzenli ve güvenli bir yol ile Bitcoin ticareti yapmanın avantajından yararlanacaklar.

Bildiğiniz gibi bu atılan adımlar bir ilk değil. Geçtiğimiz Aralık ayında SIX Isviçre Borsasında, Başta WisdomTree olmak üzere Bitcoin ETP’leri sunmuş olan bir çok ETF sağlayıcısı var.

Ayrıca, ETF işlemi ile ilgili bilgi almak isterseniz, sizi ETF Nedir? başlıklı yazımıza davet ediyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.