Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56901.44
1.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3243.41
-0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.35
-0.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.6
-1.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Ethereum hash oranı 6 Ekim’de saniyede 250 terahash (TH / s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Clock
Paylaş
Ethereum Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Ethereum ağındaki bilgi işlem gücü miktarı, blok zincirindeki önemli ölçümlerde haftalar süren dalgalanmanın ardından şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance BannerBinance Banner

Blockchain analiz sağlayıcısı Glassnode‘un verilerine göre, Ethereum hash oranı 6 Ekim’de saniyede 250 terahash (TH / s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu Ocak ayından bu yana % 80’lik bir artışa denk gelmektedir. Glassnode, bu yıl DeFi projelerini çevreleyen çılgınca artışının daha yüksek gas ücretlerine yol açmasının, metriğin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına katkıda bulunmuş olabileceğini bildirdi.

Buna ek olarak, kripto para madenciliği havuzu F2Pool tarafından elde edilen verilere göre, bu dönemde Bitcoin ( BTC ) yerine Ethereum ( ETH ) madenciliği yapmanın şu anda üç kat daha kârlı olduğunu göstermektedir.

Hash oranı, bir blok zincirinin sağlığını ve güvenliğini belirleyen önemli bir ölçüttür. Aynı zamanda ağın hesaplama gücünü ölçmektedir. Ethereum hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olduğu en son Ağustos 2018’de, metriğin 246 TH / s’ye ulaştığı zamandı. Ancak, artan hash oranına rağmen fiyatı o yıl Aralık ayına kadar sürekli olarak 400 dolarlardan 100 doların altına kadar düştü.

Yine Glassnode’dan elde edilen verilere göre, Ethereum madencilerinin 2020 Eylül ayında yalnızca işlem ücretlerinden 166 milyon dolar kazandığını göstermektedir. Buna karşılık, Bitcoin madencileri aynı dönemde ücretlerden yalnızca 26 milyon dolar kazandılar. Ethereum ağına ait elde edilen bu veriler ve diğer çeşitli ölçümler, madencileri Bitcoin yerine Ethereum kazmaya teşvik edebilir.

Ancak, işlem ücretlerinden elde edilen kazançlar ise son günlerde önemli ölçüde düşüş gösterdi.  17 Eylül’de 11.60 dolar civarlarında olan ortalama gas ücretleri  1 Ekim’de 2.98 dolara kadar düştü. İki hafta içinde gerçekleşen bu düşüş ile fiyatların ortalama % 74 azaldığını göstermektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Ethereum Haberleri İçin: Ethereum Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar