Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26202.99
-0.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1587.25
-0.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.95
0.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $212.1
0.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ethereum İşlem Ücretleri 24 Saat İçinde İkiye Katlandı!

Ethereum işlem ücretleri uçuşta!

Clock
Paylaş
Ethereum İşlem Ücretleri 24 Saat İçinde İkiye Katlandı!

YCharts’tan aldığımız bilgilere göre Ethereum işlem ücretleri, işlem başına ortalama 17.43 $’a yükselerek artmaya devam ediyor. Birkaç gün öncesine bakacak olursak, Ethereum’un işlem ücretleri 10,20 $ civarındaydı.

Yükselen işlem ücretleri, DeFi çılgınlığının zirvesi sırasında, yani Eylül ayındaki 12.54 $’lık işlem ücretini geride bırakarak yeni bir rekora imza attı. Basım zamanı itibarıyla, Ethereum işlem ücretleri, Etherscan, ETH Gas Station ve Gas Now‘dan gelen verilere göre ortalama 1,63 $’lık düşüş ile önemli ölçüde düştü.

728×90 muhabbit - Ethereum İşlem Ücretleri 24 Saat İçinde İkiye Katlandı!300x250 muhabbit - Ethereum İşlem Ücretleri 24 Saat İçinde İkiye Katlandı!
image 3 - Ethereum İşlem Ücretleri 24 Saat İçinde İkiye Katlandı!
Ethereum’un Ortalama İşlem Ücreti

Stablecoin transferlerinin işlem yüküne eklenen DeFi platformlarına olan talep, Ethereum ağının önceki zamanlara göre çok daha aktif bir şekilde kullanılmasını sağladı. Sonuç olarak, ortalama işlem ücretleri, genellikle DeFi katılımcılarının zararına olacak şekilde yükseliş gösterdi.

Nitekim, Pazartesi günkü ETH ücretlerindeki artış, DeFi NFT Projesi Aavegotchi’nin ana ağ lansmanını ertelemesine sebep oldu.

Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinin, blockchainin ölçeklenebilirliğini iyileştirmesi ve ortalama işlem maliyetlerini düşürmesi bekleniyor. Bu süreç çoktan başlamış olsa da, bazı kişiler güncellemenin tam olarak gerçekleşmesinin yıllar süreceğini söylüyor. Bazı yorumcular, ikinci katman ölçeklendirme çözümlerinin artan işlem maliyetleriyle mücadele için daha iyi bir seçenek olduğunu iddia ediyor.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Pazartesi günü yaşanan işlem ücretlerindeki artış, Ether’in 24 saatlik işlem hacmini 53 milyar $’ın üzerine çıkarması ile aynı zamana denk geldi.

Ether işlem ücretlerindeki ve işlem hacimlerindeki artış, bu yılın sonlarında CME ETH Futures işlemlerinin piyasaya sürülmesiyle beraber geldi. 2017 yılında CME, Bitcoin Futures işlemlerini açıkladığında, yatırımcıların ilgisinin artmasıyla beraber BTC fiyatı ve işlem ücretleri artış göstermişti.

Ethereum, 8 Ocak 2018’de elde ettiği 1.430 $’lık tüm zamanların en yüksek fiyatından hala 300 $ kadar uzakta. Piyasa değerine göre ikinci sırada olan kripto para, geçen yıla oranlar %660 oranında yükseliş gösterdi.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar