BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Huobi, Global DeFi Alliance’a Katılan 10 Yeni Üyeyi Duyurdu

Huobi Global DeFi İttifakı’nın yeni üyelerini tanıttı

Yayın:

-

Huobi

Global DeFi İttifakı olarak adlandırılan Huobi’nin merkezi olmayan finans ( DeFi ) konsorsiyumu, ittifak üyeleri arasına 10 yeni üyeyi daha dahil ettiğini duyurdu. Bu yeni üyeler ile birlikte toplam üye sayısı 15’e yükselmiş oldu.

İttifakın yeni üyeleri; Curve Finance, Aave, Synthetix, Balancer, Loopring, Zapper, Zerion, Bitpie, Mykey, ve CoinGecko.’dan oluşuyor.

Hatırlanacağı üzere Huobi, DeFi için evrensel protokol standartları oluşturmak ve DeFi ekosistemi içindeki iletişimi geliştirmek üzere bir DeFi ittifakı başlatmıştı. Başlatılan ittifakın kurucu üyeleri arasında Maker Foundation, Compound, NEST Community, dYdX yer almaktadır.

Global DeFi Alliance , kuruluş amaçları arasında parçalanmış kripto alanını bir araya getirmek ve Doğu ile Batı arasındaki merkezi olmayan finans projeleri arasındaki işbirliğini sağlamak yer almaktadır.

Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, konu ile ilgili olarak bir açıklama gerçekleştirdi. Yaptığı açıklamada “Tüm üyeler DeFi ekosistemine büyük katkı sağladı ve Global DeFi Alliance’ın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Huobi’nin baş yatırım sorumlusu Sharlyn Wu oluşturulan ittifak ile ilgili olarak 15 Eylül’de yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi:

“Global DeFi Alliance’ın tüm yeni üyelerini takdir ediyoruz ve onlarla kullanıcı eğitimi, uygulama paylaşımı, protokol standardizasyonu, risk yönetimi ve küresel merkezi olmayan finansal ekosistemin gelişimini desteklemeye kadar çeşitli alanlarda işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Wu, finans sisteminin geleceğinin merkeziyetsiz olacağından bahsederek geleneksel finans kuruluşlarının önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde DeFi‘ye geçmesini beklediğini açıkladı.

Oluşturulan İttifak, yatırımcılarda DeFi farkındalığını oluşturmak ve kullanıcıları bilgilendirmek için çevrim içi seminerler ve eğitimlere ev sahipliği yapacak. 

Huobi, yaptığı açıklama ile önümüzdeki aylarda  finans sektörünün temsilcilerinin yanı sıra diğer DeFi oyuncularının da oluşturulan ittifaka kabul edileceğini açıkladı.

Diğer DeFi Haberleri İçinDeFi Haberleri

Diğer Borsa Haberleri İçinBorsa Haberleri

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Quantstamp: Ethereum 2.0 Neredeyse Hazır!!

Ethereum 2.0 ilk fazı teslim etme yolunda.

Yayın:

-

Yüksek işlem maliyeti

Akıllı sözleşme denetleme şirketi Quantstamp, Ethereum 2.0′ın neredeyse piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirket, ConsenSys tarafından geliştirilen Ethereum 2.0 istemcisi Teku‘nun denetimini tamamladığını açıkladı.

Quantstamp CEO’su Richard Ma, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ethereum 2.0’ın çok yakın bir zamanda Faz 0’ı teslim etme yolunda olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Ethereum topluluğu, 2020 yılı bitmeden Ethereum 2.0’ın ilk aşamasını sunulması konusunda çok fazla beklenti içinde. Hatta Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake, Temmuz ayında sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Topluluk 2020’de 0. aşama oluşumunu istiyor, bir gün geç değil. Hedef belirlendi; hadi gönderelim.”

Quantstamp ekibi de Ethereum topluluğunun bu çağrılarını duymuş gibi görünüyor. CEO Ma, yaptığı açıklamada, müşteri ekiplerinin, Ethereum 2.0’ın temelinin teslimata hazır olduğundan emin olmak için denetim firmalarıyla birlikte çalışıp gerekli testleri gerçekleştirmek için sayısız saat harcadığını söyledi. Çünkü Teku denetimi, fikir birliği kurallarının uygulanmasını ve gereken kod ve kontrollerin sürdürülmesini içeriyordu.

Quantstamp, yaptığı denetim sonrasında kod tabanının “en yüksek kalitede” olduğuna dikkat çekerek birkaç bulgu elde ettiğini açıkladı. Ayrıca herhangi bir sorun keşfedildiğinde, Teku geliştirme ekibinin bunları hızla çözdüğü bildirildi. 

Çözülen bulgular arasında, istemcilerin senkronize olmamasına neden olabilecek hatalar ve eksik doğrulama mantığının olduğu açıklandı.

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum ağında uzun süredir planlanan bir güncellemedir ve bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçerek ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini ele almayı amaçlamaktadır. Bir dizi testnet lansmanının ardından Ethereum 2.0’ın tam olarak piyasaya sürülmesi üç aşamada gerçekleşecek: Aşama 0, 1 ve 2.

Faz 0 ile çıkacak olan Beacon Chain, Zinken ve Spadina test ağlarında değerlendirilecek. Beacon Chain başlatıldığında, mevcut Ethereum, blockchain ile paralel olarak var olacaktır.  Beacon Chain piyasaya sürüldüğünde, bu defa dikkatler Ethereum 2.0 lansmanının 1. Aşamasına çevrilecek. Aşama 1, Ethereum’un saniye başına işlemlerini ölçeklendirmek amacıyla, proof of stake  zincirlerinin kanıtının entegrasyonunu sağlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Chromia Staking Servisini Başlatacağını Duyurdu!

Chromia, staking hizmeti için tarih verdi!

Yayın:

-

Chromia

Merkezi olmayan uygulamalar (Dapp) için geliştirilen blockchain platformu Chromia, staking servislerini başlatacakları tarihi duyurdu!

Merkezi olmayan uygulamalar için bir platform olan Chromia, Ethereum blockchaininin sağlayamadığı hizmetleri sunmak için kolları sıvamıştı. Bildiğiniz gibi Ethereum blockchaini şuan DeFi popülaritesi dolayısıyla, yüksek gas ücretleri ve sıkışık bir trafiğe sahip.

Tüm bunları göz önünde bulundurursak merkezsiz uygulamalar Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilirken, geliştiriciler bir hayli zorlanmakta.

Bu sorunlara bir çözüm olmak isteyen blockchain, ağın yerel tokeni CHR için sunmak istedikleri staking servisine bir tarih verdi. Twitter üzerinden müjdeli haberi paylaşan platform, 9 Kasım 2020 tarihinde staking servisini kullanıcılarına sunacak.

Detaylar konusunda pek fazla bilgi vermekten kaçınan platform, %25 oranında senelik staking ödülünü ve bu staking hizmetini Chromia’nın resmi internet sitesinden yapılacağını duyurmuş durumda.

Chromia Nedir?

Chromia projesi, merkezi olmayan uygulamalar için mevcut platformların eksikliklerine odaklanan ve bu doğrultuda tasarlanan bir proje. Merkezsiz uygulamaları bir ana akım haline getirmek isteyen ekip, rakiplerinin sağlayamadığı olanakları kullanıcılarına sağlamak istiyor.

İlişkisel blockchain ismi verilen sistem, ilişkisel veritabanını ve blockchain teknolojisini birleştiriyor. Bu sayede yüksek ölçeklendirme ve verime ulaşan Chromia, rakiplerinden sıyrılmak istiyor.

Toplam arzı an itibariyle 486.391.731 olan CHR token, açık uçlu bir arz sistemi kullanmakta. Yani, CHR tokenın arzı 1.000.000 adete kadar artacak. Yazım itibarıyla dolaşımda bulununan arz ise 443.545.002 CHR’ye kadar ulaşmış durumda. Bununla birlikte 12.142.496 $’a ulaşan piyasa değeri ile CHR, Coingecko verilerine göre 328. kripto para.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.