Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38763.27
0.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2102
0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.97
-0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $227.4
-0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Huobi, Vadeli İşlemleri Türkiye’ye Kapatıyor!

Clock
Paylaş
Huobi, Vadeli İşlemleri Türkiye’ye Kapatıyor!

Huobi bugün yaptığı açıklamayla Vadeli ve Kaldıraçlı işlemleri Türk kullanıcılarına kapatacağını duyurdu. Açıklamada bunun sebebinin ise Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)‘nın mevzuatında kripto bazlı işlemler ile ilgili belirsizlikler bulunduğu belirtilip, gerekli düzenlemeler yapılana kadar, bahsi geçen ürünlere Türk kullanıcıların erişiminin durduracağı vurgulanmış. Ayrıca açıklamada, mevcut kullanıcıların Websitesi üzerinden 2 Nisana kadar mobil app’ten ise 10 Nisana kadar işlem yapabilecekleri bilgisi de yer alıyor. 10 Nisan tarihinden önce kullanıcıların varlıklarını borsa hesabına taşıması gerekiyor.

728×90 muhabbit - Huobi, Vadeli İşlemleri Türkiye'ye Kapatıyor!300x250 muhabbit - Huobi, Vadeli İşlemleri Türkiye'ye Kapatıyor!

Binance, Akbank Partnerliğinin Sonlanması ve
Huobi’ nin Vadeli İşlemleri Yerli Kullanıcılara Kapatması Tesadüf Mü ?

Huobi’nin ise ülkemizde şirket kurup ofis açtıktan hemen sonra Türk lirası ile deposit, para çekme ve al-sat işlemlerini başlatacağını yakın zamanda duyurmuştu. Henüz bankacılık işlemleri açılmadan vadeli ve kaldıraçlı işlemlerin kullanıcılara kapatılması ise akıllara bankacılık işlemleri için regülasyonlara uyum sürecine girildiğini getiriyor. Yakın zamanda hatırlayacağınız üzere Akbank ile bankacılık partnerliği açıklayan Binance tam 4 gün sonra Akbank ile olan bankacılık faaliyetlerini sonlandırmıştı. Binance’in bankacılık partnerini kaybetmesi, Huobi’nin ise vadeli ve kaldıraçlı işlemleri Türk kullanıcılara kapatması yaklaşmakta olan regülasyonların ayak sesi olarak düşünülebilir. Ülkemizde aktif olarak kullanılan diğer vadeli/ kaldıraçlı kripto para borsalarının regülasyonlara karşı yapacağı hamleler ya da regülasyonlar sonucu olası yaptırımlar gibi konular ise hala merak konusu. Huobi’nin ülkemizde şirket kurup, yasal yükümlülüğe sahip olan ilk yabancı borsa olarak regülasyonlara ayak uydurması ise pozitif bir gelişme olarak kabul edilebilir.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar