Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44326.99
2.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2372.72
-0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.89
17.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.9
3.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Komünist Parti Dijital Para Konulu Kitap Dağıtıyor!

Çin Komünist Parti, üyelerine Blockchain teknolojisi ve dijital para yönetimi konulu kitap dağıttı.

Clock
Paylaş
Komünist Parti Dijital Para Konulu Kitap Dağıtıyor!

Çin Komünist Parti, üyelerine Blockchain teknolojisi ve dijital para yönetimi konulu kitap dağıttı.

Çin Komünist Partisi, üyelerine verdikleri eğitici kitaplara bir yenisini ekledi. Özellikle dijital paralar üzerine üyelerini bilgilendirmek için büyük çaba harcayan Çin Komünist Parti, bu kez uzmanlar tarafından hazırlanmış “Dijital Para Birimlerine Dair Sohbetler” adlı kitabı dağıttı.

728×90 muhabbit - Komünist Parti Dijital Para Konulu Kitap Dağıtıyor!300x250 muhabbit - Komünist Parti Dijital Para Konulu Kitap Dağıtıyor!

Endüstri 4.0 inovasyonu ile ilgili bir düzenleme sonucu yayınlanan bu kitap, büyük ölçüde dijitalleştirilmiş para ve Bitcoin hakkında. Kitap, geleneksel paraların tarihi, ortaya çıkış nedeni ile başlıyor. Ardından mevcut sistemin avantajlarına ve dezavantajlarına değiniyor. Paranın dijitalleşmesi, kripto para ticareti ve ICO’ların ne olduğu ayrıntılı bir şekilde açıklanıyor. Kitabın bir kısmında ise Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine ayrılmış.

dijital para komünist parti - Komünist Parti Dijital Para Konulu Kitap Dağıtıyor!

Çin Merkez Bankası dijital yuanını çıkartmayı düşündüğü için bu pek de beklenmedik bir durum değil. Kitabın hazırlanma nedeni de gayet basit. Ulusal banka yetkililerine, banka yöneticileri ve denetleyicilerine kripto para dünyası hakkında bilgi vermek. Çin özellikle kitap basımı ve yayılımı konusunda katı kurallara sahip. Komünist Parti’den habersiz kitap basmak veya yayınlamak yasak. Ciddi cezaları mevcut. Bu yüzden de kitap, Komünist Partisi yetkililerini eğiten yüksek eğitim kurumu Çin Komünist Partisi Merkez Parti Okulu’ndan dağıtılıyor.

Çin’in teknolojiye ayak uydurma ve öncülük etme konusunda başarılı olduğu aşikâr. Sonuçta dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketleri ve dünyanın hash rate yoğunluğunun büyük bir kısmı Çin’de. Bitcoin üzerine olan ilgilerinin yanı sıra dijital yuanın ilk adımlarını ve hatta ilk denemelerini yaptıkları da biliniyor. Çin ve Amerika arasındaki ekonomi savaşlarını düşünecek olursak Çin’in dijital paralar ve Blockchain teknolojisi ile mücadeleyi sona erdirme planına sahip olduğunu düşünebiliriz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar