BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Komünist Parti Dijital Para Konulu Kitap Dağıtıyor!

Çin Komünist Parti, üyelerine Blockchain teknolojisi ve dijital para yönetimi konulu kitap dağıttı.

Yayın:

-

Komünist Parti Dijital Para Konulu Kitap Dağıtıyor!

Çin Komünist Parti, üyelerine Blockchain teknolojisi ve dijital para yönetimi konulu kitap dağıttı.

Çin Komünist Partisi, üyelerine verdikleri eğitici kitaplara bir yenisini ekledi. Özellikle dijital paralar üzerine üyelerini bilgilendirmek için büyük çaba harcayan Çin Komünist Parti, bu kez uzmanlar tarafından hazırlanmış “Dijital Para Birimlerine Dair Sohbetler” adlı kitabı dağıttı.

Endüstri 4.0 inovasyonu ile ilgili bir düzenleme sonucu yayınlanan bu kitap, büyük ölçüde dijitalleştirilmiş para ve Bitcoin hakkında. Kitap, geleneksel paraların tarihi, ortaya çıkış nedeni ile başlıyor. Ardından mevcut sistemin avantajlarına ve dezavantajlarına değiniyor. Paranın dijitalleşmesi, kripto para ticareti ve ICO’ların ne olduğu ayrıntılı bir şekilde açıklanıyor. Kitabın bir kısmında ise Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine ayrılmış.

komünist parti dijital para ile ilgili kitap dağıtıyor.

Çin Merkez Bankası dijital yuanını çıkartmayı düşündüğü için bu pek de beklenmedik bir durum değil. Kitabın hazırlanma nedeni de gayet basit. Ulusal banka yetkililerine, banka yöneticileri ve denetleyicilerine kripto para dünyası hakkında bilgi vermek. Çin özellikle kitap basımı ve yayılımı konusunda katı kurallara sahip. Komünist Parti’den habersiz kitap basmak veya yayınlamak yasak. Ciddi cezaları mevcut. Bu yüzden de kitap, Komünist Partisi yetkililerini eğiten yüksek eğitim kurumu Çin Komünist Partisi Merkez Parti Okulu’ndan dağıtılıyor.

Çin’in teknolojiye ayak uydurma ve öncülük etme konusunda başarılı olduğu aşikâr. Sonuçta dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketleri ve dünyanın hash rate yoğunluğunun büyük bir kısmı Çin’de. Bitcoin üzerine olan ilgilerinin yanı sıra dijital yuanın ilk adımlarını ve hatta ilk denemelerini yaptıkları da biliniyor. Çin ve Amerika arasındaki ekonomi savaşlarını düşünecek olursak Çin’in dijital paralar ve Blockchain teknolojisi ile mücadeleyi sona erdirme planına sahip olduğunu düşünebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Pompliano Servetinin %80’inin Bitcoin Olduğunu Açıkladı!

Anthony Pompliano, Bitcoin’e güveniyor!

Yayın:

-

Anthony Pompliano

Bir Bitcoin sever olan Pompliano, ticaret yatırımlardan kripto para birimlerine kadar finans alanındaki her şeyi tartıştığı kendi podcast şovu “The Pomp”un sunuculuğunu üstleniyor. Gösterisinin özel bir bölümünde, Pompliano dinleyicilerinin sorularını yanıtladı ve yakın zamanda varlıklarının %80’ini Bitcoin’e dönüştürdüğünü açıkladı.

Pompliano’nun servetinin geri kalanı, nakit, emlak ve yeni kurulan şirketler gibi diğer varlıklar üzerinde bulunuyor. Buna ek olarak, risk sermayesi şirketlerinin çoğu kripto paralar ile ilgili olduğundan, Pompliano’nun Bitcoin servetinin, toplam servetinin %80’inden fazla olabileceğine dair düşünceler var.

Özel podcast bölümüne göre Pompliano, 2019 senesinde Kevin O’Leary’nin tavsiyesine uymadı. O’Leary’ye göre, yatırım yapmak, kişinin tüm servetini Bitcoin’e aktarmak anlamına gelmiyor.

Pompliano bu düşünceyi reddetmek ile kalmadı, aynı zamanda Bitcoin varlıklarını artırdığını da söyledi. Yatırımcı, daha önce servetinin yarısını BTC’de tutarken, bu miktarı %80’e çıkardı. Pek çok piyasa uzmanına göre, Bitcoin önümüzdeki yıllarda değer kazanacak ve Pompliano, Bitcoin’den kar ettiğini birçok durumda açıkça gösterdi. Ünlü yatırımcı, geleneksel güvenli liman varlığı altın ile karşılaştırıldığında Bitcoin’in neden yükseliş için hazır olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

Altın, sağlam para ilkelerinin analog uygulamasıdır ve Bitcoin, sağlam para ilkelerinin dijital uygulamasıdır. Altın, son 20 yılda inanılmaz işler yaptı, ancak tarih, bir şeyin dijital versiyonunun daha büyük, daha iyi ve daha popüler olabileceğini gösteriyor.

Pompliano, Jim Cramer’ı İkna Etmiş!

Pompliano, Bitcoin konusunda benimseme belirtileri gösteren tek kişi değil. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı, aynı zamanda CNBC’den Jim Cramer’ı ana akım kripto birimine dahil etmeyi başardı.

“Mad Money” programının sunucusu ve hevesli bir yatırımcı olan Cramer, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. İddialara göre Pompliano, Cramer’ı bu kararında etkilemiş. Deneyimli yatırımcı, daha önce ekonomik enflasyon sırasında fon sağlamanın en iyi yolunun altın, sanat ve emlak gibi varlıklardan geçtiğini söylüyordu. Ancak o zamandan bu zamana değişimler oldu ve bu yatırımların arasında kripto paralar da var.

Bakalım Pompliano’nun bu tür söylemleri, ünlü yatırımcıların ilgisini çekecek mi?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Elrond eGold Artık Trust Wallet’ta!

Elrond eGold, Trust Wallet’ta!

Yayın:

-

egold

Elrond Network’ün yerel tokenı eGold, Binance’in 5 milyon kullanıcısı olan Trust Wallet’ta kullanıcılara sunuldu!

Gelişmeyi Twitter hesaplarından duyuran Elrond Network ve eGold 5 milyon kullanıcı kitlesine erişebileceği için memnun görünüyor.

Bildiğiniz üzere Trust Wallet, Binance’in sahip olduğu popüler bir kripto cüzdanı. Elrond, paylaştığı blog yazısında bu entegrasyonun kendileri için bir kilometre taşı olduğunu söylüyor.

Bunun dışında, Elrond Twitter hesabından, bir ödül havuzu oluşturduklarını duyurdu. Bu adrese, Twitter hesabınızı ve Trust Wallet hesabınızı bağlarsanız, 30.000 $’lık ödül havuzundan yararlanabilirsiniz.

Elrond ve eGold Nedir?

Elrond, veri hacimleri ve ölçekleme hızında 1000 kat iyileştirme sağlamak amacı ile tasarlanan bir blockchain projesidir. Elrond’u rakiplerinden ayıran iki ana özelliği var. Yeni bir uyarlanabilir durum paylaşma mekanizması ve güvenli fikir birliği mekanizması ile doğrusal ölçeklenebilirliği sağlayan Proof of Stake algoritması. Bu şekilde, Elrond, 6 saniyelik süreler içinde 15.000’e kadar işlemi onaylayabiliyor. eGold ise, bu protokolün çalışmasına yardımcı olan, ağın yerel tokeni olarak görev almaktadır.

Trust Wallet Hakkında

Trust Wallet, 5 milyonda fazla kullanıcıya sahip olan bir mobil cüzdandır. Uygulama, iOS ve Android cihazlarda mevcuttur. Ayrıca uygulama üzerinden kripto birimi satın alabilir, saklayabilir, fiyatları görüntüleyebilir ve ticaretini yapabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.