Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38763.26
-0.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2101.25
0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.96
-0.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $227.3
-0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Piyasası Dubai’de Büyümeye Devam Ediyor!

Kripto para piyasasının son dönemlerdeki yükselişi Dubai’deki dev yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Kripto Para Piyasası Dubai’de Büyümeye Devam Ediyor!

Kripto para piyasasının son dönemlerdeki yükselişi Dubai’deki dev yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ulusal otoriteye göre, ülke gelecek yıl için yaklaşık 1000 kripto para işletmesine ev sahipliği yapmayı bekliyor.

Bilindiği üzere Dubai, yerli işletmeleri motive etmek için çeşitli kripto para sistemleri geliştirdi. Ancak otorite, kripto para ticaretinin herkes için güvenli olmasını sağlamak üzere kurallar oluşturmaya çalışıyor.

728×90 muhabbit - Kripto Para Piyasası Dubai'de Büyümeye Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Kripto Para Piyasası Dubai'de Büyümeye Devam Ediyor!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Orta Doğu’nun en zengin ülkelerinden biri olmasına yardımcı olan fiat ticaretiyle öne çıkıyor. Ancak bu başarı, kripto para birimleri ve büyüyen ticareti ile ilgilenen ulusal otoriteye uymuyor. Birkaç yıl öncesine kadar sadece çöl olan ülke bugün bir güç merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. 

BAE de dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde son aylarda kripto para piyasasına olan ilgi arttı. İnsanlar, ödeme yaparken veya herhangi bir yatırım yaparken kripto para ticaretinin daha çok yönlü olduğuna inanıyor. Kripto para yatırımları, ülkenin ideallerini güçlendiren iş düzeyinde ve kişisel olarak BAE vatandaşları arasında oldukça popüler durumda.

Şimdilik, merkezi olmayan para birimleri Dubai’deki otoritenin onayına sahip değil. Ancak otorite sınır ötesi kullanımlar için bu operasyona izin veriyor. Bu önlem, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin BAE Dirhemi ile birlikte çalışmasını sağlayarak önümüzdeki aylarda kaldırılabilir.

Dubai Kripto Para Merkezi Olmak İstiyor

Kripto para birimleri ve yeni Blockchain ağları ajansına göre, ülkenin kripto paralar ile çalışan en az 100 şirketi ve lisans için bekleyen yaklaşık 900 başvuru sahibi var. 

Dubai, bu ay içinde binlerce meraklıyı çeken ilk “Cryptocurrency Expo“suna ev sahipliği yaptı. Bu konferansta, MidChains gibi borsaların kripto para benimsemeleriyle iyi bir yıl geçirdiği tespit edildi. Kripto para platformunun, 2021’in sadece on ayında benimseme hacimlerinde 1 milyar doları aşan bir artış gördüğü bildiriliyor.

Bunun yanında BitOasis platformunun da, ekim ayında finansman serisinde yaklaşık 30 milyon dolar topladığı bildirildi. Her iki kripto para şirketi de, BAE’nin dijital para birimlerinin token fiyatlarındaki yükseliş için önemli bir oyuncu haline geldiği bir geleceğe sahip olduğunu gösterdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar