Muhabbit

ANALİZ

Kurumsal Kripto Para Hizmetlerinin Büyük Çoğunluğu ABD’de!

The Block Research tarafından yapılan araştırmaya göre kurumsal kripto para ticaret hizmet sağlayıcılarının yüzde 61’i ABD’de bulunuyor.

Clock
Paylaş
Kurumsal Kripto Para Hizmetlerinin Büyük Çoğunluğu ABD’de!

Ortaya çıkan son verilere göre kurumsal kripto para ticaret hizmetlerinin ağırlıklı olarak hangi ülkelerde bulunduğu açıklanmış durumda.

The Block Research tarafından yapılan araştırmaya göre kurumsal kripto para ticaret hizmet sağlayıcılarının yüzde 61’i ABD’de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: DeFi Haberleri

Kurumsal hizmet tarafından popüler olan diğer bölgeler arasında Birleşik Krallık, Hong Kong, Singapur ve İsviçre bulunuyor.

Ekran Resmi 2020 10 25 10.30.44 1024x654 - Kurumsal Kripto Para Hizmetlerinin Büyük Çoğunluğu ABD'de!
Kurumsal Kripto Para Ticaret Hizmetlerinin Ülkelere Göre Dağılımı

Tablo incelendiğinde kurumsal servis sağlayıcıların büyük bir kısmının ABD’de bulunduğu ne bir şekilde görülebiliyor. Bu noktada kurumsal yatırımcı servislerindeki büyük pastayı ABD merkezli şirketlerin oluşturduğu söylenebilir.

Bu hizmetler arasında en popüler olanlar ise Coinbase Custody, Kraken ve Gemini tarafından verilen hizmetler olarak öne çıkmakta.

Yüzde 75’i 2017 Sonrasında Kuruldu

Yapılan araştırmada kurumsal kripto para ticaret hizmetlerinin önemli bir kısmının 2017 ve sonrasında kurulduğu belirtilmekte.

Buna göre kurumsal yatırımların da bu tarihten itibaren bahsi geçen servislerin ortaya çıkması ile birlikte artışa geçmeye başladığı söylenebilir.

Ekran Resmi 2020 10 25 10.42.32 1024x654 - Kurumsal Kripto Para Hizmetlerinin Büyük Çoğunluğu ABD'de!
Kurumsal Kripto Para Ticaret Hizmetlerinin Yıllara Göre Dağılımı

Yukarıdaki grafik incelendiğinde servis sağlayıcıların 2012 itibarıyla kurulduğu görülse de en büyük patlamanın 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleştiği net bir şekilde görülüyor. Bu noktada daha fazla sayıda hizmet sağlayıcı ortaya çıkması ile birlikte kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına daha fazla güven duymaya başladığı ve aynı zamanda piyasa ile ilgilenmeye başladığı söylenebilir. Arz talep ilişkisine göre artışa geçmesi beklenen bu şirketlerin 2017-2018 yıllarında oluşan talep sebebiyle patlama yaptığı şeklinde bu yorum yapmak mümkün olabilir.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar