Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26562.98
-0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1593.1
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.94
0.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.8
-0.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Layer One X, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Muhabbit Telegram kanalındaki etkinliğimizde, Layer One X hakkında merak edilenleri sizler için sorduk.

Clock
Paylaş
Layer One X, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Layer One X ile AMA etkinliğimiz 17 Temmuz 2023’te Muhabbit Telegram kanalında gerçekleşti. Layer One X COO’su Matiu Rudolph konuğumuz oldu.

Etkinliğimiz iki turdan oluştu. İlk turda, Muhabbit ekibi olarak Layer One X temsilcisine 6 adet soru yönelttik ve cevaplarını aldık. İkinci turda ise Muhabbit Telegram grubu üyelerinden gelen sorulardan 10 tanesi Matiu Rudolph tarafından cevaplandı. Cevaplanan soruların sahipleri, 40’ar USDT’lik ödüllerin de sahibi oldu.

728×90 muhabbit - Layer One X, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!300x250 muhabbit - Layer One X, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Yöneltilen sorular ve Layer One X tarafından gelen yanıtlar haberimizde sizlerle.

layer one x 900x600 1 - Layer One X, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

İlk Tur: Muhabbit’ten Gelen Sorular

Layer One X nedir ve blok zincir alanına getirdiğiniz yeni özellikler nelerdir?

Layer One X, blok zincirlerini birleştirmek için geliştirildi. Yenilikçi ve uyumlu şekilde çalışan katman-1 bir blok zinciridir. Cross-chain (çapraz zincir) teknolojisini ve merkeziyetsiz ağları herkes için kullanılabilir yapar. Amacı basitçe, diğer blok zincirleriyle rekabet etmek yerine işbirliği yapmaktır. Layer One X, köprülere ihtiyaç duymadan zincirlerin bağlanmasına olanak sağlar. Sonuç olarak, tüm blok zincirleri ve dApp’ler (merkeziyetsiz uygulamalar) sınırsız bir ekosistemin parçaları olurlar, bu da blok zinciri alanında büyük bir ilerlemedir.

İlginizi çekebilir: Layer One X (L1X) Coin Nedir?

Blok zincirleri arasında) köprüsüz etkileşimi nasıl sağlıyorsunuz ve bunun kullanıcılar ve uygulamalar için nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz?

Kendi sanal makinemizi baştan aşağıya inşa ettik ve bu sayede dünyadaki herhangi bir halka açık, özel veya karma zincire bağlanma yeteneği kazandık. Cosmos veya Polkadot gibi diğer etkileşimli zincirlerinden farkımız, onların hala kapalı bir ekosistemde çalışmaları ve bağlı zincirlerin kendi standartlarına uymaları gerekliliğidir, ve bu da çok kısıtlayıcı. Layer One X, bağlı zincirlerin kendimize uyum sağlamasını gerektirmeyen gerçek etkileşimlilik sunar. Etkileşimliliğimiz X-talk (Cross-Talk) (Çapraz-Konuşma) adını taşıyor çünkü sadece varlıkların transferine izin vermekle kalmıyor, tarihte ilk kez farklı zincirlerdeki akıllı sözleşmelerin birbirleriyle iletişim kurmasına da olanak sağlıyoruz.

Bu devrim niteliğindeki teknoloji sayesinde neler inşa edilebilir?

Layer One X üzerinde birçok harika proje geliştirilebilir. Örneğin, geliştiriciler Layer One X üzerinde bir NFT marketi oluşturabilir. Bu markette NFT’nizi satışa koyarsanız; bu NFT, bizim bağlı olduğumuz tüm diğer blok zincirlerinde de aynı anda satışa konulmuş olur. Bu da satıcı için çok büyük bir likidite ve kullanıcı kitlesi anlamına geliyor.

Layer One X, Layer One üzerinde geliştirme yapmak isteyen geliştiricilere hangi avantajları sağlıyor?

X-talk (Çapraz-Konuşma) teknolojimiz sayesinde Layer One X üzerinde geliştirilen her proje, Ethereum zincirinden daha fazla likiditeye ve kullanıcıya köprüsüz erişim imkanı sağlar, çünkü şimdiden Ethereum, BSC, Polygon, Solana, Avax, Fantom, Arbitrum ve Optimism gibi zincirlere bağlıyız ve daha fazla zincir yolda. Bu 8 blok zinciri, tüm blok zincirleri arasında TVL (toplam kilitli varlık) ve kullanıcıların %80’ini oluşturuyor.

Layer One X cüzdanı hakkında bize bilgi verebilir misiniz? Kullanıcılara hangi özellik ve faydaları sağlayacak?

Cüzdanımızda birçok harika özellik bulunuyor. İlk olarak, L1X’in bağlı olduğu herhangi bir zincirdeki tokenları görüntülemek ve işlem yapmak için tek bir arayüz kullanma imkanı sağlaması. Diğer bir özellik ise L1X coin’in bağlı olduğumuz herhangi bir zincirde gas fee için kullanılabilmesi. Bu da kullanıcıların birden fazla zincir için birden fazla token tutmalarına gerek kalmadan işlem yapmalarını sağlıyor. Bunlar cüzdanın sahip olduğu birçok özellikten sadece birkaçı.

Layer One X hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yaklaşan yatırımcı turlarına katılmak isteyenler neler yapmalılar?

Halka arz satışımızı başlatmak üzereyiz. Bu satış, çok erken aşamalardan Layer One X’in bir parçası olmak içi hharika bir fırsat. Satışa yönelik bağlantıya web sitemizde erişebilirsiniz:

İkinci Tur: Katılımcı Soruları

Sloganınız bu: “Dünyanın en hızlı etkileşimli blok zinciri”. Sizce de çok iddialı değil mi? Projenizde hangi aşamadasınız?

Etkileşimlilik yeni bir teknoloji ve L1X’i diğer blok zincirleri ile bağlamaya yarıyor. Saniyede 100K işlem hızları ile testlerini yaptık ve önümüzdeki zamanlarda daha çok test yapıyor olacağız.

Layer One X’in özelliklerini, en popüler blok zincirleri ile kıyaslar mısınız?

Layer One X, EVM ve non-EVM (ethereum sanal makinesi kullanan ve kullanmayan) tüm blok zincirlerine bağlanabilme kapasitesine sahip. Çözümümüz herhangi bir köprüye göre daha maliyetsiz ve daha güvenli. Ve şu anda köprü marketi TVL’si 9 milyar dolar. Layer One X böyle bir konumda pozisyonunu aldı.

Bugünlerde çok fazla hack saldırısı oluyor. Güvenlik için ne gibi önlemler aldınız?

Güvenlik ile ilgili, kripto ve yapay zeka teknolojisi kullanıyor ve böylece verileri koruyabiliyor ve kötü işlev gerçekleştirmek isteyen nodları hamlelerini yapmadan tespit edebiliyoruz. Zincirler arası transferlere gelince, köprülere kıyasla Layer One X’te, varlıklarınızın tüm sahipliği yine sizde kalıyor işlem yaparken.

Bu sisteminizi kripto para borsaları ile nasıl entegre edeceksiniz?

Layer One X üzerinde bir merkeziyetsiz borsa DEX geliştiren bir ekip bulunuyor. Bu DEX, diğer DEX’ler ile birlikte kullanılabilecek, entegre olacak. Birden çok DEX ile partner olabilecek ve birden çok blok zinciri ile entegre olarak likidite yaratacak.

Layer One X, proje geliştirmek isteyen girişimcilere ne gibi imkanlar ve araçlar sunuyor?

Geliştirici portalımızı web sitemizde açtık ve dökümantasyon ve SDK’ları yakında paylaşacağız. Ayrıca 5 milyon dolarlık bir grant programımız da devam ediyor.

Konsensüs mekanizmanızın çok faydaları olduğunu okudum. Bize bu faydalardan bahseder misiniz?

Kullanıcılar için Layer One X’in avantajlarından biri de mobil cihazlar üzerinden validasyon yapılabilecek olması. Bunun anlamı şu: L1X wallet’ınız telefonunuzda olacak ve validation havuzunun bir parçası olacak. Tüm işlemlerden gelen fee’lerin yüzde 25’i, cüzdanınız rastgele seçildiğinde validatöre airdrop olarak dağıtılacak. Bu şekilde devamlı bir airdrop oluşacak, kripto tarihinde görülen en çok ve en uzun airdrop olacak.

Birçok iyi özelliğinin yanında Layer One X, giderler ile nasıl ilgilenecek? İşlem ücretleriniz ne kadar olacak? Gelecekte işlem ücretlerini nasıl düşük tutmayı planlıyorsunuz?

Layer One X’in gas fee’ler için 1 cent’lik bir limiti var. Yani en fazla işleminiz için 1 cent ödeyeceksiniz. L1X coin, Layer One X’in bağlı olduğu her blok zincirinde gas fee olarak kullanılabilecek. Bu da şu demek oluyor: L1X evrensel bir gas fee tokenı olacak.

Ethereum, BSC, Avax gibi popüler blok zincirlerin yanında Layer One X’in avantajları nelerdir?

Layer One X avantajlarından birkaçı:

  • Maximum 1 cent’lik gas fee.
  • Herhangi bir blok zincirine köprüsüz bağlanma (Layer One X’in bağlı oldukları).
  • Farklı zincirlerdeki akıllı kontratların mantıklarının birbirleri ile transfer edilebilmesi. Ve böylece blok zinciri uygulamalarında yenilikler görecek olmamız.
  • Birden çok zincire tek bir cüzdan ile erişim sağlanması.

Blog yazısına buradan bakabilirsiniz: https://www.l1x.foundation/blog?p=future-crypto-wallet

İşinizin en sevdiğiniz yanı nedir?

Kripto para toplulukları ile Layer One X hakkında konuşmak.

Layer One X, bağlı bulunduğu blok zincirlerine nasıl esneklik ve özgürlük sağlayacak?

Blok zincirleri arasında sınırsız bir bağlantı oluşturmak (Layer One X, Ethereum, BSC, Polygon, AVAX, Solana, Fantom, Arbitrum ve Optimism) : bu şu anlama geliyor, kullanıcılar bu zincirler üzerindeki her uygulamaya köprü ihtiyacı olmadan erişebilecekler. Bu aynı zamanda şu anlama geliyor : her uygulama her zincirdeki her kullanıcıya erişebilecek, ve böylelikle likidite sorunları da aşılmış olacak.

Layer One X Türkiye Twitter hesabını buradan takip edebilirsiniz.

Layer One X Telegram grubuna buradan katılabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar