Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59682
3.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3177.9
1.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.02
0.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $535.3
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Libra, Eski HSBC Kıdemlisi James Emmett ile Çalışacak!

Libra Derneği, elini güçlendirmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Libra, Eski HSBC Kıdemlisi James Emmett ile Çalışacak!

Libra Derneği, HSBC’nin kıdemli çalışanı James Emmett’i, Libra Networks LLC’nin genel müdürü olarak atadı.

728×90 muhabbit - Libra, Eski HSBC Kıdemlisi James Emmett ile Çalışacak!300x250 muhabbit - Libra, Eski HSBC Kıdemlisi James Emmett ile Çalışacak!

James Emmet, HSBC’de 25 yıl geçirdi ve Libra Association’ın yeni CEO’su eski HSBC baş hukuk sorumlusu Stuart Levey‘in eski bir meslektaşı.

Emmett, HSBC’deki uzun kariyeri boyunca, son olarak grup genel müdürü olarak çeşitli görevlerde bulundu.

Levey, resmi bir açıklamada, Emmett’in “Tecrübeli uzmanlık ve operasyonel deneyime sahip” bir finansal hizmetler yöneticisi olduğunun altını çizdi. Emmett’in liderliğinin “Libra’nın vizyonunu gerçeğe gönüştürmeye yardımcı olacağına” inandığını söyledi.

Facebook’un da üyesi olduğu Libra Derneği, derneğin, stablecoin ağını yönetmek için oluşturulmuş bağımsız bir üyelik organizasyonudur.

Bunun dışında Libra Networks, kripto para birimi ödeme sisteminin geliştirilmesinden ve işletilmesinden sorumludur. Bu şirket başlangıçta Mayıs 2019 tarihinde Facebook’un yan kuruluşu olarak kurulmuştur. Firmanın mülkiyeti daha sonra o yılın Ekim ayında Libra’ya devredildi.

Libra’nın geleceği belirsizliğini korurken, önde gelen Avrupa ülkeleri, tüm yasal, düzenleyici ve gözetim konularını kapsamlı bir şekilde ele almadan önce, küresel stablecoinlerin Avrupa Birliği’nde faaliyet göstermesini önlemek istiyor.

Facebook’un özel sektör küresel stablecoin girişimi ilk olarak Haziran 2019’da açıklandı. Proje, merkez bankası parasının finans alanındaki merkeziyetini korumak amacıyla, merkez bankası dijital para birimlerinin olası ihraçlarına daha ciddi bakmaları için dünya çapındaki merkez bankalarını harekete geçirdi.

Libra Derneği, projeye yönelik küresel tepkiye yanıt olarak, düzenleyicileri yatıştırmak amacıyla, orijinal teknik incelemesini yeniledi, ancak dijital ödemelere nihai bir giriş yapma konusunda tam anlamıyla bir taahhüdün sinyalini verdi.

Emmett ve Levey’in atamalarından önce Libra Derneği adımlarını atmaya başlamıştı. Dernek, ABD hükümetinde deneyime sahip yüksek profilli kişileri ve finansal uyum alanında önde gelen uzmanları bünyesine katarak elini güçlendirdi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar