Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44303.58
2.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2373.25
0.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.94
18.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.1
3.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Madencilik Yapmadan Kripto Para Ürettiler!

Kötü niyetli saldırganlar, madencilik yapmadan bir güvenlik açığını kullanarak ravencoin üretti.

Clock
Paylaş
Madencilik Yapmadan Kripto Para Ürettiler!

Ravencoin’in baş geliştiricisi Tron Black tarafından paylaşılan yazıya göre, kimlikleri belirlenemeyen saldırganlar Ravencoin’in bir güvenlik açığından faydalanarak blok başına 5000 RVN kadar kripto para bastılar.

728×90 muhabbit - Madencilik Yapmadan Kripto Para Ürettiler!300x250 muhabbit - Madencilik Yapmadan Kripto Para Ürettiler!

Tron Black’in dediğine göre, Solus Explorer’ı geliştiren Ravencoin’in CryptoScope ekibinin üyeleri buldukları güvenlik açığını Ravencoin geliştirici ekibi ile paylaştı.

Ekip tarafından belirtilenlere göre güvenlik açığı, bir topluluk kodunun suistimali ile birlikte ortaya çıkmış. Black konu hakkında, “güvenlik güçleri bilgilendirildi ve bizimle ortaklaşa hareket ediyor.” dedi.

Üretilen kripto para RVN’nın arzını 21 milyar’a kadar çıkardı ve tokenlerin RVN’nin %1.5’lik arzına ve 44 günlük madencilik süresine eşdeğer olduğu belirtildi.

Ravencoin, 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan açık kaynaklı bir Bitcoin Fork’u olarak hayatına başladı. Ravencoin’in asıl amacı, yatırımcıların varlıklarını bir taraftan bir tarafa aktarmasını kolaylaştırmaktı. Projenin web sitesi, Game of Thrones’un kuzgun hayvanının görevi olan hakikat haberciliği görevine atıfta bulunuyor.Bu atıf ile birlikte Ravencoin, blockchain kavramını nihai gerçeğin teknolojisi olarak gördüklerinin bir simgesi olarak nitelendiriliyor.

Yatırımcılara Çağrı

Tron Black, Ravencoin topluluğuna, oluşturulmuş ekstra RVN’lerin maliyetini absorbe etmesini ya da RVN’nin yaşayacağı halvingi 44 gün öncesine çekilmesini önerdi. Fakat Black’in önerilerine topluluk tarafından herhangi bir şekilde cevap gelmedi.

Black, “saldırganların yararlandığı güvenlik açığı, sahip olduğunuz RVN’leri ya da kontrol altında tuttuğunuz diğer varlıkların çalınması gibi bir duruma yol açmıyor. Ancak basılmaması gereken binlerce RVN’yi oluşturmaya sebep oldu.” dedi. Ayrıca, “üretilmiş bu RVN’ler herhangi bir borsaya aktarıldığında ve ticareti yapıldığında, piyasada hali hazırda bulunan RVN’ler ile karışacak. Bu durumdan ile birlikte bu haksız üretilen RVN’lerin piyasadan çekilmesi ile ilgili yapılacak herhangi bir aksiyon, masum insanlara zarar verebilir.” dedi. Black ayrıca, “yaşanan bu olay, RVN’nin artan enflasyonu ile bütün RVN sahiplerine eşit bir şekilde zarar verdi.” dedi.

Black, kullanıcılara bir güncelleme yayınlanana kadar yaptıkları ticareti minimuma indirmelerini söyledi. Ravencoin’in bu güncellemeyi yayınlayana kadar, yaşanan bu güvenlik açığı ile ilgili herhangi bir detay verilmeyeceğini de ekledi. Fakat Black, güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir tarih vermekten kaçındı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar