BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

OKEx Compound’u Listeledi!

Gittikçe popülerleşen Compound (COMP) OKEx’te yerini buldu!

Yayın:

-

OKEx, bugün itibarıyla (29.06.2020) Compound (COMP) tokenını listelediğini açıkladı.

Compound tarafından bir kaç hafta önce lansmanı yapılan token, tıpkı MakerDao (MKR) gibi kripto topluluğunu yönetim protokolüne dahil etmeyi amaçlıyor.

2017 yılında lansmanı yapılan Compound, Robert Leshnet ve Geof Hayes tarafından kullanıcıların merkezi olmayan bir protokol aracılığı ile eşler arası işlemlerde kredi alma, borç verme ve kripto birimlerden faiz kazanmaları için kuruldu. Kurulduğu günden bu yana DeFi protokolünün en temel taşlarından biri halinde. Gittikçe büyüyen Compound, an itibarıyla bünyesinde 600 milyon$’dan fazla kripto para birimi barındırıyor.

COMP tokenini ilgi çekici yapan şey ise, kolayca gelir elde edebilmek için tasarlanmış olması. COMP’un bu yaklaşımı ile birlikte kripto toplulupu “yield farm” terimiyle tanıştı. Kullanıcılar Compound protokolü ile birlikte satın aldığo COMP tokenleri üzerinden “airdrop” kazanıyorlar.

An itibarıyla 4 milyondan fazla token sahibini bekliyor, ayrıca şu anda sadece bir kaç borsada işlem görmek üzere 43.000 adet COMP tokenı dağıtılmış durumda.

COMP’un Artan Popülerliği

COMP’un artan popülerliği ile, büyük borsalar COMP tokenını kendi bünyelerinde listelemeye başladı. Coinbase ile başlayan listeleme furyası Binance ile devam etti. Tokenın şu anki durağı ise OKEx.

OKEx CEO’su Jay Hao, COMP tokenının listelenmesi ile birlikte merkezsiz finans (DeFi) inovasyonunun sürdürüldüğü nokta hakkında bir kaç cümle kurdu;

Compound, uzun bir zamandır DeFi alanında bir öncü konumundaydı. Geliştiricilerinin devam ettirdiği inovasyon ve gelişimi ile birlikte, Compound DeFi’nin en büyük oyuncusu ve bu alanda ne kadar ileriye gidilebileceğinin en parlak örneklerinden biri. DeFi ekosisteminin Compound ile büyüdüğünü görmek bizi mutlu ediyor. OKEx olarak inancımız, DeFi protokolünün sonunda geleneksel finans sisteminin önüne geçecek olması. Bu sayede herkes finansal hizmetlere erişebilecek ve eşit fırsatlar yakalayacaktır. Bizim mottomuz olan #FinanceAll vizyonumuzu bu adımlarımız ile birlikte geliştirmekten ve genişletmekten mutluluk duyuyoruz.

OKEx kullanıcıları artık, COMP tokenlarını satın alabilir, yatırım yapabilir ya da Tether (USDT) ile ticaret yapabilir.

Bildiğiniz üzere COMP borsalarda listelenmeye başladıktan çok kısa bir süre içinde rekor yükselmelere şahit olmuştu. Acaba COMP OKEx’te listelendikten sonra yeniden böyle bir rekora koşabilir mi?

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Analiz Raporu 29.11.2020

Bu yazıda şimdiye dek hazırlamış olduğum fiyat analizi yazılarının şu anki durumlarına baktık. Belirlediğimiz destek, direnç ve trend bölgeleri nasıl çalışmış? Beklediğimiz hareketler gerçekleşmiş mi?

Yayın:

-

Bu pazar günü de geçtiğimiz hafta sonları gibi Analiz Raporu hazırladım. Bu hafta hazırladığım fiyat analizi yazılarındaki grafikler ve formasyonların son durumlarına bakalım.

Ripple XRP Fiyat Analizi 24.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıyı hazırlarken net bir formasyonun bulunmadığını ancak bir üçgen oluşabileceğinden bahsetmiştim. Bu üçgen oluştu ancak yukarıya değil aşağıya doğru kırıldı. Haliyle de Ripple fiyatında büyük bir düşüş yaşandı.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

24.11.2020 tarihli Ripple XRP fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Burada küçük zaman dilimindeki destek bölgelerini gösterdim. Yazıyı hazırlarken net bir formasyon bulunmamaktaydı. Kırmızı trendler içerisinde bayrak formasyonu oluşma ihtimalinden bahsettim. Ancak o kanalı aşağıya kırdı ve büyük zaman dilimindeki (500 dolar bandı) desteğine kadar inip orada tutundu.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

25.11.2020 tarihli Ethereum ETH fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Analizi: ATH Karşılaştırması

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda diğer analiz yazılarımdan farklı olarak, geçmişte ATH yaparken oluşturduğu hareket ile şimdiki durumu kıyaslamıştım. Bu yazıda genelde verilere yer verdiğimden dolayı burada bir başarı veya başarısızlık aramak hata olacaktır.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

27.11.2020 tarihli Bitcoin BTC fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Litecoin Fiyat Analizi 28.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda destek üzerinde bir ikili dip formasyonunun olduğunu belirtmiştim ve hedefi de grafikte mevcut. Fiyat ikili dip formasyonunun ilk hedefine ulaşmış durumda.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

28.11.2020 tarihli Litecoin LTC fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Ünlü Ekonomist Nouriel Roubini: Bitcoin Manipüle Edilen Kötü Bir Varlık!

Nouriel Roubini Bitcoin’in herhangi bir temel iç değeri olmadığını dile getiriyor.

Yayın:

-

2018 yılındaki ekonomik çöküşle ilgili tahminlerinden dolayı popüler olarak Dr. Doom olarak anılan Amerikalı ünlü ekonomist Nouriel Roubini, son zamanlarda Bitcoin’i (BTC) yüksek oranda manipüle edilmiş bir varlık olarak gördüğünü söyledi. 

Sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaşım yapan ekonomist, kripto para biriminin fiyatındaki son yükseliş ve ardından gelen düşüşü, perakende yatırımcıların Bitcoin’i yüksek fiyattan satın aldıktan sonra üzüntüye düşüren önceki büyük düşüşle karşılaştırdı. Açıklamasına devam eden ekonomist daha önce de belirttiği gibi, kripto paranın herhangi bir temel iç değeri olmadığını savundu.

Ayrıca Roubini Bitcoin’in bugünlerdeki son yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 13 düşüş yaşaması ile, yatırımcıların Bitcoin’in FOMO’suna kapıldıklarını dile getirdi. Roubini’ye göre manipülatif balina yatırımcıları, perakende satışlarla büyük miktarlarda piyasadan yararlandı ve bu da Bitcoin fiyatında büyük düşüşe neden oldu. 

Roubini  ayrıca şu açıklamalar ile sözlerine devam etti:

“Bitcoin fiyatındaki bu yükseliş ve düşüş, FOMO’nun manipülatif balinalar tarafından kandırılmasıyla birlikte perakende alıcılara yapılan büyük bir aldatmacadan ibaret. Büyük FOMO’ya kapılan perakende alıcılar, 2017 yılının sonlarında fiyatın 10.000 $’dan 19.000 $’a çıkıp ardından 2019 yılında 3.000 $’a düştüğü zamanlardaki gibi tekrar BTC’ye atladılar.” 

Nouriel Roubini’ye göre, Bitcoin’in temel bir değeri yok. Ona göre Bitcoin, vergi ödemek için bile kullanılamaz ve yasal bir ödeme de değildir. Ayrıca, Bitcoin fiyatı para birimine dönüştürülmeden önce bile düşebileceğinden, kripto para biriminin oynaklığının yatırımcıların kullanımı açısından oldukça risklidir.

Son olarak Bitcoin’in ölçeklenebilir bir ödeme aracı olmadığını söyleyen ekonomist, madencilik için muazzam miktarda enerji tüketimi yapıldığı için Bitcoin’in dünyayı kirlettiğini ve çevre için zehirli olduğunu belirtti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.