Muhabbit

BITCOIN

OKEx Sorununa Justin Sun’dan Sonra Poloniex De El Attı!

Borsa tarafından yayınlanan bir blog yazısında OKEx üzerindeki USDT fonların bir eşleniğinin Poloniex üzerinde oluşturulacağı açıkladı.

Clock
Paylaş
OKEx Sorununa Justin Sun’dan Sonra Poloniex De El Attı!

Dün akşam saatlerinde Justin Sun tarafından duyurusu yapılan ve OKEx üzerindeki fonları kurtarma amaçlı adımın bir benzeri de Poloniex’ten geldi.

https://twitter.com/Poloniex/status/1318745655179988992

Borsa tarafından yayınlanan bir blog yazısında OKEx üzerindeki USDT fonların bir eşleniğinin Poloniex üzerinde oluşturulacağı açıkladı.

İlginizi Çekebilir: OKEx Justin Sun’ın Cüzdanını Dondurdu

OKEx’teki her bir USDT için OKU (OKEx USDT IOU Token) isimli 1:1 oranında yeni bir token duyuran Poloniex, kullanıcıların fonlarını bu şekilde OKEx’ten çıkarabileceğini açıkladı.

İşlemlerin Justin Sun ile yapılan işbirliği sonucunda gerçekleştirileceği belirtiliyor. Yapılan açıklamada 1 OKU’un OKEx üzerindeki bir USDT’ye tekabül ettiği belirtilmekte.

Poloniex 1:1 şeklindeki desteğin ancak OKEx’in çekim işlemlerini aktive etmesi ile gerçekleşebileceğini belirtiyor. Bu noktada çekim işlemleri açılana kadar OKU’un tam anlamıyla desteklenmediği açıkça belirtilmekte. OKU’un Poloniex’ten çekilebilmesi için OKEx’in çekim işlemlerini yeniden aktive etmesi gerektiğini belirten Poloniex, aksinin gerçekleşmesi durumunda OKU’un herhangi bir değeri olmayacağının altını çizmekte.

Justin Sun tarafından ortaya atılan çözüme benzer bir şekilde OKU, OKEx üzerinden iç transfer yöntemiyle Poloniex tarafından belirtilen hesaplara transfer edilerek talep edilebilecek. Minimum talep limitinin 100 USDT olduğunu belirten Poloniex yetkilileri, transferin yapılacağı hesap adını da blog üzerinde yayınlamış durumda.

OKU tokeni Poloniex üzerinde elde ettikten sonra USDT paritesinde direkt olarak işlemlere başlanabileceğinin altını çizen Poloniex ekibi, OKU’nun borsadan çekilebilir bir token olmadığını ancak USDT’ye çevirilerek çekim işleminin tamamlanabileceğini belirtmekte.

Hesap Dondurulabilir

Hesabın dondurulabilme ihtimalinden bahseden Poloniex, bu noktada OKU sahiplerinin kaybı kabul etmesi gerektiğini ve Poloniex’in herhangi bir güvence vermediğinin de altını çizmekte.

Poloniex geçmişte Circle tarafından satın alınmıştı. Devam eden süreçte Circle Poloniex’i sattığını açıklamıştı. Şimdilerde ise Justin Sun’a yakın isimler tarafından yönetildiği tahmin edilen Poloniex, Justin Sun ile sıkı bir işbirliği içinde bulunuyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar