BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ripple Kurucularından Jed McCaleb’in XRP Satışları Durdurulamıyor! Bu Ay 54 Milyon XRP

Ripple ile süregelen anlaşması gereği her ay düzenli olarak Ripple’dan ödeme alan McCaleb, düzenli XRP satışları yapmakta. Bu durum ise uzun zamandır XRP yatırımcılarının tepkisini çekiyor.

Yayın:

-

xrp

Ripple kurucu ortaklarından Jed McCaleb sattığı XRP’ler ile gündemde kalmaya devam ediyor.

Ripple ile süregelen anlaşması gereği her ay düzenli olarak Ripple’dan ödeme alan McCaleb, düzenli XRP satışları yapmakta. Bu durum ise uzun zamandır XRP yatırımcılarının tepkisini çekiyor.

Ripple tarafından yapılan düzenli transferler sayesinde McCaleb’in cüzdanlarının bir kısmı ise herkes tarafından bilinmekte. Whale Alert de bu noktada tespit edilmiş transferleri hali hazırda paylaşmakta.

alert

Bu noktada yapılan analizlere göre McCaleb’in sahip olduğu adreslerden sadece Nisan ayında 54 milyon adet XRP satmış görünüyor. Günlük ortalama 1.8 milyon XRP sattığı iddia edilen McCaleb, bir ay içinde toplamda 11,7 milyon dolar $ XRP satmış durumda.

Geçmişte adından oldukça fazla söz ettiren Mt. Gox kripto para borsasının kurucusu ve şimdilerde de Stellar topluluğunda bulunan McCaleb, kripto para tarihinde oldukça önemli bir yere sahip. Önde gelen kripto para borsası Mt.Gox’u kurup sonrasında satan, Ripple’ın kurucularından olan McCaleb, şimdi ise Stellar bünyesinde bulunmakta.

Halen elinde oldukça yüksek miktarda XRP bulunduran McCaleb, Ripple ile yaptığı anlaşma sebebiyle elindeki XRP’leri toplu olarak satamıyor. 7 yıllık bir anlaşma ile kısıtlama getirilen satışların her ay bir üst limiti bulunuyor. Bu sayede McCaleb 7 yıl içerisinde elindeki bütün XRP’leri satabilecek.

XRP Yatırımcıları Şikayetçi

XRP yatırımcıları ise bu satışların XRP’nin yükselişindeki en büyük engel olduğunu düşünmekte. Topluluk tarafından oldukça büyük eleştirilere maruz kalsa da McCaleb, XRP satışlarını düzenli olarak gerçekleştirmekte ve gerçekleştirmeye de devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Stellar XLM FTX’te Listeleniyor!

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir kripto parayı listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

XLM, FTX üzerinde perpetual swap (sürekli takas) ürünü olarak işleme açılmış durumda. XLM için henüz vadeli işlem ya da spot market pariteleri oluşturulmuş değil.

Perpetual swap ürünü ile birlikte XLM ile 101x’e kadar kaldıraç ile işlem açabilme imkanı bulunuyor.

Oldukça Yükselmişti

Geçtiğimiz günlerde yaşanan XRP yükselişinin ardından boş durmayan XLM de ciddi bir artış yaşamıştı.

0.085 $ seviyelerinden 0.23 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başaran XLM, an itibarıyla 0.176 $ seviyelerinden el değiştirmekte.

Piyasa değeri 3,6 Milyar $’lık piyasa değeri ile kripto para piyasasının önemli oyuncularından olan XLM, TradingView verilerine göre 11’inci sırada bulunuyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.11.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Bu akşamüstü twitter hesabımda bir anket düzenledim ve hangi coin için fiyat analizi yazısı hazırlmamı istediğinizi sordum. Oyların çoğunluğunu Ethereum ETH aldı. Bundan dolayı bugün Ethereum’u inceleyeceğiz.

Ethereum ETH fiyat grafiği 25.11.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Bugün Ethereum için genel vadede bakmayacağız. Biraz daha detaya ineceğiz. Çünkü hem youtube kanalımızda hazırladığım videoda hem de önceki yazılarımda Ethereum’un genel vade için yeterince analiz yaptım.

Alttaki ve üstteki iki büyük alan, büyük zaman dilimindeki destek ve direnç bölgelerimiz. 500 dolar bandındaki direnci kırmasıyla bir üstteki direnç bölgesinden ret almış durumda. Bu iki bölge arasında bizim için önemli 2 destek seviyesi var. Bunlardan ilk 580 dolar seviyesi diğeri de 550 dolar seviyesi. 580 dolar desteğini bu sabah test ettik.

Diğer yandan üst tarafta kanal benzeri bir yapı görmekteyiz. Eğer alt banda bir test gerçekleşirse daha emin olacağım bir durum var. O da şu; orada bir bayrak formasyonu oluşmuş olur. Oluşan bayrak formasyonu da bullish. Bu bullish bayrak formasyonunun yukarı kırılmasıyla önümüzdeki direnci geçebiliriz. Şimdilik görüşlerim bu kadar yeni yapılar oluştukça güncellemeye devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.