Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41784.6
5.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2222.17
2.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.66
-0.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.8
1.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Devlet Duması, Kripto Para Madenciliği Düzenlemeleri İçin Harekete Geçti!

Kripto para madenciliği sorununu ele alacak bir çalışma grubu oluşturuldu.

Clock
Paylaş
Rusya Devlet Duması, Kripto Para Madenciliği Düzenlemeleri İçin Harekete Geçti!

Rus Devlet Duması, kripto para madenciliği endüstrisi için düzenlemeler oluşturma konusundaki karmaşık sorunları ele alacak bir çalışma grubu oluşturdu.

Bugün (11 Kasım 2021) yapılan resmi duyuruya göre, Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, yasama meclisine sektördeki düzenleyici boşlukları ele alacak bir grup oluşturma talimatı verdi. Yapılan açıklamada yeni grubun, Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Temsilciler Komitesi Birinci Yardımcısı Andrei Lugovoy’un açıklamasının ardından kurulduğu belirtildi. 

728×90 muhabbit - Rusya Devlet Duması, Kripto Para Madenciliği Düzenlemeleri İçin Harekete Geçti!300x250 muhabbit - Rusya Devlet Duması, Kripto Para Madenciliği Düzenlemeleri İçin Harekete Geçti!

Konu ile ilgili olarak Sağcı Liberal Demokratik Halk Partisi’nin bir üyesi olan Lugovoy’un yakın zaman önce yaptığı açıklamada, milletvekillerinin, Duma’da sunacakları bir yasa tasarısı taslağını şimdiden yazdıklarını söyledi.

Milletvekili, Bitcoin madenciliği ile ilgili yönetmelik meselesinin kaçınılmaz hale geldiğini söyledi. Ayrıca, kripto para madencilerinin ülkede, yılda 2 milyar dolar kazandığını ama madencilerin bu gelirlerinin vergisini ödemediğini belirtti.

“Kripto para üretimine ilişkin düzenleme eksikliği nedeniyle, kolluk kuvvetleri, bireysel faaliyetlerde suç belirtileri oluşturamadıkları ve gerekli kararları alamadıkları için genellikle çıkmaza giriyor.”

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce yerel iş yayını RBC tarafından bir makale yayımlandı. Makalede, Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov’un, Duma’nın girişimci faaliyetleri düzenleyen yasalar kapsamında kripto para madenciliğini düzenlemesini tavsiye ettiği bildirilmişti. 

Bu haftanın başlarında, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı, Aksakov’un planlarına desteklerini dile getirdi. Rusya Merkez Bankası ise yeni “parasal” girişimleri destekleyemeyeceği gerekçesiyle vekillerin buna karşı çıktığını dile getirdi.

Devlet Duması Başkanı Vyacheslav tarafından daha önce belirtildiği gibi, madenciler Çin’den ülkeye taşındıkça, Rusya’daki kripto para madenciliği sorunu gerçekten önemli hale geldi. Başkanın bu açıklaması aslında şu an oldukça gündemde olan bir konuyu pekiştiriyor. Çünkü bilindiği üzere Rusya, komşu Kazakistan ile birlikte artık Bitcoin ağındaki küresel hash oranına göre ilk üç ülke arasında yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar