BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Rusya’da Kripto Para Yatırımları Altın İle Yarışıyor!!

Kripto paralar, Rus yatırımcılar arasında, altın kadar popüler görünüyor.

Yayın:

-

Rus Rublesine

Altın endüstrisi için önemli bir pazar geliştirme organizasyonu olan Dünya Altın Konseyi tarafından, 20 Ekim tarihinde Rusya’da perakende altın öngörüleri hakkında bir rapor yayımlandı.

Yeni yayımlanan rapora göre kripto para yatırımları, Rusya‘daki en popüler yatırım araçlarından biri haline geldi. Ayrıca raporda, kripto para birimleri şu anda tasarruf hesapları, döviz, emlak ve hayat sigortasından sonra Rusya’daki en popüler beşinci yatırım aracı haline geldi. Dünya Altın Konseyi’nin son 12 ayda yapılan Rus yatırımları sıralamasının bir parçası olarak, %17 ile beşinci sırada olan kripto para birimini sırasıyla % 16 ile altın izliyor.

Kaynak: Dünya Altın Konseyi

Rapor, Rusya genelindeki birçok şehirden yatırımcılarla yapılan 2.023 çevrim içi görüşmeden oluşan bir ankete dayanıyor. Ankete katılanlar, anketten önceki 12 ay içinde en az bir yatırım yapmış olan aktif yatırımcılardan oluşmaktadır.

Rapora göre Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimleri Rusya’da popülerliğini koruyor ve erişilebilir bir yatırım aracı olmanın faydasını görüyor. Bunun yanında, eğitim ve güven eksikliğinden dolayı altın henüz ana akım bir yatırım varlığı haline gelememiş durumda.

Dünya Altın Konseyi ayrıca, Rusya’daki kripto para yatırım trendinin dijital varlıkların nispeten riskli bir yatırım olmasına rağmen gerçekleştiğini, altının ise tarihsel olarak uzun vadede istikrarlı bir yatırım olarak ortaya çıktığını belirtti. Dünya Altın Konseyi, bu yeni yatırım ürünlerine yönelik artan talebin bir işareti olabileceğini öne sürerek şu açıklamaları yaptı:

“Kripto para birimlerinin yükselişi, perakende yatırımcılar arasında bir seçim ve çekicilik arzusu olduğunu gösteriyor. Rusya yatırım pazarı şekillendikçe, farklı yatırım ürünleri için fırsatlar ortaya çıkacak ve altının buna karşılık vermesi gerekecek.”

Kripto Paralara İlgi Yüksek

Rusya, kripto para yatırımı yapan en önemli yargı alanlarından biri olarak ortaya çıktı. 

Devlet kurumlarının, kripto para birimi işletmelerinin ve finans kurumlarının kripto para birimiyle güvenle bağlantı kurmasına yardımcı olan blockchain analiz şirketi Chainalysis tarafından Eylül 2020 tarihinde bir rapor yayımlandı.

Kaynak: Chainalysis

Yayımlanan bir rapora göre Rusya’nın, kripto para kullanım oranına göre Ukrayna’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ülkesi konumunda olduğu görülmektedir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Nijerya Kripto Faaliyetlerini Genişletiyor!

Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip olan ülke, kriptoların benimsenmesi için çalışmaları hızlandırıyor.

Yayın:

-

Nijerya Maliye Bakanlığı, Afrika’nın en büyük ekonomisinde benimsenmesini hızlandırabilecek bir hareket olan blockchain ve kripto para birimleri için yeni bir çerçeve geliştirmek üzere ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi ile görüştüğü bildirdi. 

Bakanlığa göre, ortaklıktan inşa edilecek yeni çerçeve, ülkedeki kripto tüccarlarının faaliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Nijerya tarafından çıkarılacak olan bu yeni çerçeve, Güney Afrika’nın ülkedeki kripto tüccarlarının kripto sektöründe yürütülen yasa dışı durumları kontrol etme faaliyetlerini düzenlemek için yaptığı son hamlelerin arkasından geliyor.

Maliye Bakanlığı ile SEC arasındaki ortaklık, 24 Kasım tarihinde FinTech sektörünün çeşitli kilit paydaşlarının katıldığı bir etkinlikte duyuruldu.  Bakanlığın danışmanı Armstrong Takang, etkinlikte yaptığı açıklamada, Nijerya hükümetinin ülkeyi kripto ve blockchain benimsemesini kullanarak ilerletmek için yeni bir fırsat gördüğünü söyledi. Ayrıca Takang, ülkenin kripto sektörünü ve üyelerini destekleyecek bir düzenleme oluşturmayı umduğunu da dile getirdi. 

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında çeşitli yerel basında çıkan haberlere göre, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dijital varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandıracağını bildirmişti. Açıklamaya göre ülke, kripto sektöründe ticareti kendi kuralları uyarınca düzenlenmiş bir faaliyet olarak sınıflandıracak. Nijerya Merkez Bankası‘nın konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, ülkedeki kripto meraklıları ve kullanıcıları, dijital varlıkların ticaretinin yakında hükümet tarafından yasal olarak tanınacağını düşünüyor.  

Bu kapsamda Nijeryalıların büyük bir yüzdesi, ülkenin halihazırda azalan ekonomisinin sert koşullarının neden olduğu son zorluklardan sonra şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan bir şekilde ilgi göstermeye başladı.

Nijerya Merkez Bankası’nın kripto ticareti konusundaki duruşunun hala bilinmemesine rağmen, Binance gibi kripto borsaları, vatandaşlara yerel fiat para birimlerini kullanarak kripto satın alma erişimi sağlamak için ülkedeki büyük CBN kontrollü bankalarla ortaklıklar kurmaya başladı. Bununla birlikte, ülke dışındaki ödemeleri kolaylaştırmak isteyen birçok Nijeryalı, ödemelerini gerçekleştirmek için artık kripto varlıkları kullanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Binance ABD Merkezli Kullanıcılarını Uyardı: Fonlarınızı 14 Gün İçinde Çekin!

Fonlarını çekmeyen kullanıcıların hesaplarının kilitleneceği bildirildi.

Yayın:

-

Binance

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarına borsadan mümkün olan en kısa sürede ayrılmalarını isteyen bir süre verdi. Binance, ABD’deki müşterilerine kripto para borsasından paralarını çekmek için yalnızca 14 (on dört) günleri olduğunu belirten e-posta gönderdi.

Popüler kripto borsası, borsanın ticaret platformuna erişimlerini engellemek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarını baskı altına alma çabalarını artırıyor. Bu kapsamda Binance, kripto para borsasında Amerika Birleşik Devletleri kullanıcısı olarak tanımlanan müşterilerine kesin uyarıda bulunmaya başladı.  

Kullanıcılara gönderilen e-posta’da, işlem platformundaki aktif hesaplarını kapatmak için artık 14 günleri olduğunu söyleyen Binance, kullanıcıların bu süre içinde tüm fonlarını çekmeleri gerektiğini iletti. Aksi takdirde, borsa, hesaplarını kilitleyeceğini ve belirtilen süre içinde para çekemezlerse paralarına tekrar erişemeyeceklerini söyledi.

Kullanıcılara gönderilen E-posta’nın içeriğinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Sayın kullanıcımız, sürekli olarak mevcut kontrollerimizi düzenli aralıklarla tarıyoruz, kendinizi ABD’li bir kişi olarak tanımlarken Binance’a erişmeye çalıştığınızı fark ettik. Lütfen kullanım şartlarımıza göre ABD’li kişilere hizmet veremeyeceğimizi unutmayın. Hesabınızdaki tüm aktif pozisyonları kapatmak ve tüm paranızı çekmek için 14 gününüz var, aksi takdirde hesabınız kilitlenecektir.”

Binance daha önce ABD müşterilerini borsadan çıkmaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Temmuz 2019’da yayınlanan bir duyuru ile Binance, Binance ABD’yi başlatmak için BAM Trading Services Inc. ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. O zamanlar borsa, Amerikalı müşterilere platformun hizmet şartlarını ihlal etmediklerine veya ticarete erişimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıklarına dair kanıt sunmaları için 90 gün vermişti.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.