Muhabbit

BITCOIN

Satoshi Nakamoto’nun Hayatını İzlemek İster misiniz?

Bir indie film yapımcısı, kripto paralara ilgisi dolayısıyla ilginç bir projeyle karşımızda.

Clock
Paylaş
Satoshi Nakamoto’nun Hayatını İzlemek İster misiniz?

Dünyanın en çok aranan teröristi Satoshi Nakamoto, NSA tarafından ele geçirildi ve işkence yapıldı. Bu belki doğru olmayabilir ama, Birleşik Krallık’ta çekilen indie filminin konusu bu.

Kripto ile Film Prodüksiyonu

Filmin yapımcısı Phil Harris, verdiği röportajda şunlardan bahsetti.

Corona virüs krizinden önce, filmin yaklaşık %70’lik bir kısmını bitirmiştik. Şu günlerde ise film ile ilgili yeniden kurgu yapmaya başladık. Bir film yapımcısı ve kripto para hayranı olarak, kripto alanını bambaşka endüstrilerde görmek isterim.

a1abad299a64b7cae80ca0282a2d15d6 1024x672 - Satoshi Nakamoto'nun Hayatını İzlemek İster misiniz?

Fotoğrafın sağ tarafında Satoshi’yi oynayan Akie Kotabe, sol tarafta ise onun sevgilisi rolünde oynayacak Talisa Garcia. Kaynak: IMDB

Satoshi’nin Aşkı

Satoshi‘nin yaşadıklarını konu alan filmde, bir kaç sürpriz de var. Örneğin, filmde Satoshi’nin suç ortağı transseksüel bir kadın olan Sofia.

Filmin senaristi Mick Sands ise kendisini bir kripto meraklısı olarak görüyor.

Senaristimiz Mick, biraz asi biri ve onu tanıdığımdan bu yana kripto dünyasına hayran. Zaten uzun zamandır en büyük hayallerinden biri kripto dünyası ile ilgili bir senaryo yazmaktı. Özellikle de Amerikan hükümetinin kripto paraları büyük bir tehdit olarak görmelerinden sonra.

Film Endüstrisinde Kripto Devrimi

Harris, film endüstrisinde bir devrim yaratacağına inanıyor. Genç bağımsız film yapımcılarının, küresel güçlerin hakimiyeti sebebiyle sektörde sınırlı bir şekilde yer edinebildiklerinin de altını çiziyor.

Bu filmin, endüstride yaratacağı bir devrimin parçası olmak istiyoruz. Bu sebeple gelen talebe göre filmi, bazı kripto video servislerinde yayınlamayı düşünüyoruz.

Görünen o ki film yapımcısının nihai hedefi, filmin haklarını Netflix ya da Amazon Prime gibi büyük platformlara satmak. Son olarak Harris, filmin 2020 sonuna kadar hazır olacağını da belirtti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar