Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52142.66
1.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.94
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.25
-1.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.6
0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Sektör Uzmanları, Blockchain Teknolojisinden Memnun!

Ana akım finansal hizmet sağlayıcıları, kripto ile ödeme sağlamak istiyor!

Clock
Paylaş
Sektör Uzmanları, Blockchain Teknolojisinden Memnun!

Blockchain sektöründen uzmanlar, çevrimiçi ödeme şirketi Wirecard’ın bu ay iflas sürecinden geçmesi ile birlikte, VISA, PayPal ve Mastercard gibi ana akım finansal hizmet sağlayıcılarının, dijital ödeme boşluğunu doldurmak için acele ettiğini ve kripto ödeme kartlarını ilk sunan firmalardan biri olmak istediğini belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Blockchain hizmet sağlayıcısı TAAL’ın CEO’su Jerry Chan ve sanal para platformu Coincurve’ün Başkanı ve Kurucu ortağı Rod Hsu ile yapılan röportajda, her ikisi de rekabetin, endüstrinin para birimlerini değiştirmek için ihtiyaç duyduğu şey olduğu konusunda hemfikir. İkili, bu teknolojiyi bir ödeme yöntemi olarak görmeyi daha çok istiyor.

Ancak Chan, blockchain ödeme hizmetlerini daha da verimli hale getirebileceğine dikkat çekiyor.

Ödeme teknolojileri aslında zaten oldukça verimli. Kredi kartlarının kullanıcılara olan bedeli, dolandırıcılık önlem sigortalarıdır ve bu maliyet üye işyerleri ve bankalar tarafından karşılanır. Şeffaf, değişmez Bitcoin SV gibi mikser hizmetlerini ve gizlilik hizmetlerini desteklemeyen blockchain platformları, dolandırıcılığı büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Mevcut Blockchain Ekosisteminin Durumu

CoinCurve’den Hsu, mevcut ödeme ekosisteminin süreçte çeşitli roller içerdiğini söyledi. Bu, takas odaları, bankalar veya aracı ödeme hizmet sağlayıcılarını içerir, ayrıca ödemelerin ücretini ve verimliliğini artırır:

Blockchain, her yerde bulunan ver küresel bir halka açık defterdir. Bu nedenle, dijital para birimlerini dünyanın dört bir yanına dağılarak, bu halka açık defterde neredeyse gerçek zamanlı bir şekilde düşük ücret ile aracısız işlem görüyor.

Hsu, Bitcoin (BTC) kullanımının devam etmesi için bir değer deposu olmaktan ziyade bir ödeme yöntemi veya teknoloji olarak düşünülmesi gerektiğini söylüyor. Hsu, değer deposunun hizmet etme özelliği olmadan ancak spekülatif olduğu kadar ilerleyebileceğini söylüyor.

Bitcoin’i küresel bir para birimi olarak görecek olursak, Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak benimsenmesinin hayati önem taşıdığını görebiliriz. Çünkü Bitcoin, temelde bir borsa varlığı şeklinde hizmet vermesi gerekiyor.

TAAL CEO’su Wirecard’ın kripto endüstrisi için verdiği dersin, “halkı tam olarak bu tür büyük dolandırıcılıklardan ve kamu tüketici kayıplarından korumak için yürürlükte olan” mali düzenlemelere önayak olduğunu düşünüyor.

Öte yandan Hsu, kripto sektörünün Wirecard vakasından sonra “şeffaflık” hakkında bilgi edinmesi gerektiğini söylüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar