BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Stargate Testnet Geliyor! ATOM Fiyatı Ne Olacak?

Staking özelliği sayesinde arzının önemli bir kısmı “staking”de bağlı olan ATOM, sadece yüzde 30’luk bir kısmı ile piyasada işlem görerek fiyatlanıyor.

Yayın:

-

Cosmos Stargate Güncellemesi

Son günlerde önde gelen altcoinlerden Cosmos(ATOM) tarafında önemli bir hareketlilik yaşanıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde 7 $ seviyelerini gördükten sonra sert bir düşüşe maruz kalan ATOM, 2 $ seviyelerinde sessizliğini koruyordu.

Son günlerde tekrardan hareketlenmeye başlayan ATOM, 4 $ seviyesini tekrardan geçmiş durumda. 4.52 $’a kadar yükselen ATOM, 4 $’ın üstünde kalmaya çalışıyor.

Büyük Transferler Gerçekleşiyor

Staking özelliği sayesinde arzının önemli bir kısmı “staking”de bağlı olan ATOM, sadece yüzde 30’luk bir kısmı ile piyasada işlem görerek fiyatlanıyor.

Mintscan verilerine göre 258 milyon ATOM’luk arzı bulunan Cosmos’da 183 milyon adet ATOM staking için bağlı durumda. Dolaşımda olan yüzde 30’luk kısma göre oldukça büyük transferler son günlerde gerçekleşmeye başladı.

Whale Alert üzerinden canlı olarak takip edebileceğiniz transferlerde borsalardan yüklü çıkışlar göze çarpmakta.

Yaklaşık 2 milyon adet ATOM’un Binance’e transferinin gerçekleştiği günün ertesi sabahında borsadan yaklaşık 3.5 milyon adet ATOM bilinmeyen cüzdanlara transfer edilmiş durumda. Whale Alert verilerine göre borsadan bilinmeyen cüzdanlara bir gün içinde çekilen ATOM miktarı 20 milyon $’ın üzerinde.

Peki ATOM tarafında yaşanan hareketliliğin sebebi ne?

Bu ay içinde önemli bir testneti hayata geçirecek olan Cosmos Blockchain’i, “roadmap”ini tamamlamış olacak. Yol haritasında sunulan özelliklerin yüzde 83’ünü şimdiye kadar tamamlayan geliştiriciler, yeni adım ile birlikte tüm “roadmap”i gerçekleştirmiş olacak.

Cosmos Roadmap

Cosmos Yol Haritası

Stargate Testnet

27 Temmuz tarihinde aktive edilmesi beklenen Stargate güncellemesi ile birlikte Cosmos ağı birçok değişiklik yaşayacak. Ağda önemli geliştirmelere yol açacak olan güncelleme topluluk tarafından uzun zamandır bekleniyordu.

Diğer Ağlar İle İletişim

Stargate ile birlikte Cosmos, diğer blockchain ağları ile iletişim kurabilecek. Cosmos yol haritasında da yatırımcılara verilen en büyük vaatlerden birisi de bu idi.

Farklı ağlarla iletişim özelliğinin yanında güncelleme ile birlikte verimliliğin de 100 kat artması bekleniyor.

Sizce Cosmos (ATOM), fiyatlanmaya devam edecek mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Project Serum Büyük Sükse Yarattı! Binance de Listeliyor!

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

Yayın:

-

Serum Merkezsiz Borsa

FTX’in merkezsiz borsa projesi Project Serum, bugün satışa çıkıyor. İki farklı borsa üzerinden satışa çıkacak yeni token FTX ve Bitmax üzerinden alınabilecek.

Solana üzerine inşa edilen ve bu sayede oldukça hızlı olacağı belirtilen platformun yakıtı ise SRM Token olacak. Tüm kullanımlar ise SRM Token yakımı için değerlendirilecek.

Bugün yapılacak satış beklenirken sürpriz bir adım da Binance’ten geldi. Son günlerde arka arkaya DeFi ürünlerini listelemeye devam eden kripto para borsası, geçtiğimiz gün Yearn Finance’i (YFI) listelemişti.

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

SRM/USDT, SRM/BTC, SRM/BNB ve SRM/BUSD paritelerinde işlem görecek yeni token bugün itibariyle alınıp satılabilecek.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.