Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44283.74
1.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.4
-0.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.93
18.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.6
3.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Twitter CFO’su Bitcoin’e Yatırım Yapmayacaklarını Söyledi!

Ned Segal, Twitter şirketinin bilançosunu Bitcoin gibi kripto paralara yatırmanın “mantıklı olmadığını” söyledi.

Clock
Paylaş
Twitter CFO’su Bitcoin’e Yatırım Yapmayacaklarını Söyledi!

Twitter’ın Mali İşler Müdürü Ned Segal, Twitter şirketinin bilançosunu Bitcoin gibi kripto paralara yatırmanın “mantıklı olmadığını” söyledi.

Ned Segal, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Bu tür bir yatırım, şirketimizin bütün yatırım stratejisini değiştirirdi. Şirketin bilançosunda menkul kıymetler gibi daha az değişken varlıkları bulundurmayı tercih ediyoruz!

728×90 muhabbit - Twitter CFO'su Bitcoin'e Yatırım Yapmayacaklarını Söyledi!300x250 muhabbit - Twitter CFO'su Bitcoin'e Yatırım Yapmayacaklarını Söyledi!

Geçtiğimiz Eylül ayında 3,47 milyar $’lık nakit ve eşdeğer varlığa sahip olduğunu belirten Twitter, geçtiğimiz yıla göre ciddi bir büyüme gördü. 2020 yılının Eylül ayında Twitter, 1,99 milyar $’lık bir gelir bildiriminde bulunmuştu.

Segal, kripto para birimleri hakkında duyduğu endişeyi “oynaklık” olarak belirtti. Bu endişe, sektörün önde gelen Mali İşler Müdürleri arasında ortak bir endişe olarak görünüyor.

Ayrıca kripto paraların belirli bir muhasebe kuralına sahip olmaması da işleri biraz karışık hale getiriyor. Son aylarda ABD’li şirketler, Finansal Muhasebe Standartları Kurulundan kripto paralar hakkında bazı kurallar yazmasını istedi.

Twitter Bitcoin Hakkında Araştırmalar Yaptı

2017 yılından bu yana şirketin finans kısmı ile ilgilenen Segal, bu yılın başlarında şirketin Bitcoin hakkında araştırmalar yaptığını açıklamıştı.

Bununla beraber bahşiş sisteminin Twitter platformuna entegre edilmesi ve ödemelerin kripto para cinsinden yapılabilmesi, bu araştırmaların meyvesi olarak göze çarpıyor.

Ayrıca Segal, bundan böyle Twitter’ın farklı fiyatlarda abonelikler sunacağını açıkladı ve an itibarıyla şirketin 7.5 milyar $’lık gelir hedefinin çoğu, reklam gelirlerinden elde edilecek.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar