Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43891.09
5.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2295.98
2.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.32
14.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.5
-0.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Warren Buffett, RobinHood Kullanıcılarının Hedefi Oldu!

Zenginden alıp fakire vermek mi? Robin Hood iş başında! İddiaya göre kötü bir karar veren Warren Buffett, Robinhood kullanıcılarının hedefi olarak havayolundan oldu.

Clock
Paylaş
Warren Buffett, RobinHood Kullanıcılarının Hedefi Oldu!

Zenginden alıp fakire vermek mi? Robin Hood iş başında! İddiaya göre kötü bir karar veren Warren Buffett, Robinhood kullanıcılarının hedefi olarak havayolundan oldu.

Kripto para dünyasının popüler Podcast yayıncılarından Max Keiser, bomba gibi bir iddia ile gündeme geldi. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Warren Buffett’ın Robinhood kurbanı olduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Warren Buffett, RobinHood Kullanıcılarının Hedefi Oldu!300x250 muhabbit - Warren Buffett, RobinHood Kullanıcılarının Hedefi Oldu!

Robinhood, borsada komisyonsuz bir şekilde alım satım yapmaya olanak veren bir mobil uygulama. Aynı zamanda küçük yatırımcıların yanında duran, “borsayı demokratikleştirme”  amacıyla kurulan son zamanların çok konuşulan fintech girişimlerinden biri. Borsalardaki kuşak dağılımını da değiştirmek isteyen uygulamanın daha çok kendilerine şans verilmesini isteyen Y ve Z nesline hizmet etmeyi amaçladığı biliniyor. İşe geleneksel borsalarda hizmet vermekle başlayan uygulama, birkaç yıldır kripto para borsalarında da aktif bir yer kazanmıştı.

Max Keiser’ın iddiasına göre Warren Buffett liderliğindeki Berkshire Hathaway’in havayolu şirketlerinin hisse senetleri popüler uygulama Robinhood kullanıcıları tarafından çalındı. Ayrıca çalınan para ile Bitcoin alınarak yardıma ve desteğe muhtaç olan Z kuşağına verildiğini de ekledi.

Mayıs ayının başında Yönetim Kurulu Başkanı olarak Berkshire Hathaway hissedarları ile yaptığı yıllık toplantıda Corona virüsü pandemisi nedeniyle tüm dünyada hissedilen krizden bahsetmişti. Amerika’nın içinde bulunduğu süreçten memnun olmadığı için temkinli yaklaştığını söylemişti. Bununla birlikte şirketin havayolu kolunun hisselerinin değer kaybı yaşadığını ve o yüzden de hepsini sattığını söylemişti.

Ancak iddiaya göre Buffett’ın kötü bir karar vererek sattığı hisseleri komisyonsuz ticaret uygulaması Robinhood üzerindeki kullanıcılar takas yaparak topladılar. Sonrasında da bu parayı Bitcoin’e aktardılar. Bitcoin şeklinde de Z kuşağının kendilerine fırsat verilmesini uman yeni girişimcilerine dağıtıldı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar