Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

XRP’ye Bir Darbe Daha!

Bir kripto para borsası daha XRP işlemlerini durduracağını açıkladı.

Clock
Paylaş
XRP’ye Bir Darbe Daha!

Geçtiğimiz hafta SEC tarafından dava edilen Ripple’ın kripto parası XRP, büyük küçük birçok kripto para borsasından darbe alıyor. Hissedarı olduğu MoneyGram bile ona karşı cephe almışken birçok borsadan işlemleri askıya alma duyuruları geliyor.

Piyasa yapıcı B2C2 ile başlayan “işlemleri durdurma” furyası, kripto para platformu Simplex ve kripto para borsası Bitstamp ile devam etti. Popüler kripto para borsası Coinbase de XRP işlemlerini 17 Ocak tarihinde durduracağını açıkladı.

Son olarak da kripto para borsası OKCoin, XRP işlemlerini iki kademeli olarak durduracağını açıkladı. Blog sayfasında yer alan açıklamaya göre 4 Ocak 2021 tarihinde Türkiye saati ile 18:00’da XRP işlemleri, OKCoin üzerinde ikinci bir karara kadar durdurulacak. Sosyal medya platformu Twitter üzerinde de yapılan paylaşımla kripto para dünyasına duyuruldu.

Duyuruda Ripple davasının sonuca bağlanmasının uzun süreceğini düşündükleri de yer alıyordu. Bununla birlikte, “Duruşumuzu değiştirecek bilgiler aldığımızda, müşterilerimizi proaktif olarak bilgilendireceğiz.” diyen OKCoin adeta Ripple ve XRP için açık kapı bıraktı.

OKCoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ripple Labs’a karşı açtığı dava nedeniyle XRP’yi listeden çıkaran (29.12.2020/13:30) son borsa oldu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar