Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43457.44
-1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2378.51
5.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.29
1.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.8
0.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’tan Apple’a Veryansın

CEO Brian Armstrong sosyal medyada Apple’ı hedef aldı.

Clock
Paylaş
Coinbase CEO’su Brian Armstrong’tan Apple’a Veryansın

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile Apple’a veryansın etti.

Armstrong, Apple’ın App Store kısıtlamalarıyla mücadele eden diğer şirketlerin ardından, Coinbase’in de yaşadığı sıkıntılar olduğunu söyledi. Bu sıkıntıları da sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden duyurmak istediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu.  

728×90 muhabbit - Coinbase CEO’su Brian Armstrong’tan Apple’a Veryansın300x250 muhabbit - Coinbase CEO’su Brian Armstrong’tan Apple’a Veryansın
https://twitter.com/brian_armstrong/status/1304489988881440768

Armstrong, birçok firmanın daha sonrasında problem yaşamamak için bu konudaki sıkıntılarını dile getirmediklerini söyledi. Karşılaşılan sıkıntıları Apple ile görüşüp çözmeye çalıştıklarını ancak herhangi bir sonuca varamadıklarını söyledi.

Armstrong, Apple ile yaşadıkları sorunun kaynağı olarak, kullandıkları iOS uygulamalarına kripto para birimi kullanarak para kazanma özelliği ve merkezi olmayan finans uygulamalarına erişme özelliğinin eklenemeyeceğinin bildirilmesini gösterdi. Bunun nedeni olarak ise kullandıkları uygulamanın içindeki gömülü olmayan yazılımda kripto para birimi işlemleri sunmalarının App Store için uygun olmadığının bildirildiğini açıkladı.  

Ayrıca CEO, DeFi ve Dapps’ın, son zamanlarda hızlı bir büyüme gösteren finansal hizmetlerde önemli bir inovasyon alanı olduğundan bahsetti. Dapps veya DeFi uygulamalarının herhangi bir tarayıcı üzerinden erişebilen web siteleri olduğunu da söyledi. Ancak Apple’ın, ios kullanıcılarına bir uygulama aracılığıyla ziyaret edebilecekleri web sitelerinin listesini veremeyeceklerini söylediklerini iletti.

Armstrong, konu ile ilgili olarak Apple müşterilerinin bilinçlendirilmesi gerektiğini öne sürdü. App Store’da kullanılan kripto uygulamalarında eksik görülen bazı alanların ek özellikler ile düzeltildiğini ancak Apple tarafından bu özelliklerin gösterilmediğini söyledi.

Apple’a olan hayranlığında da bahseden Armstrong, uygulama mağazasındaki, özellikle kripto para birimi ile ilgili olarak şirketin yaptığı kısıtlamaların alandaki ilerlemeyi engellediğinden bahsetti. Apple’ın ilerlemeyi engelleyen bu uygulamasından vazgeçerek, yapılacak işleri kolaylaştırmasını talep etti.

Son olarak CEO, borsa kullanıcılarının kripto para kazanmasına ve merkezi olmayan finans uygulamalarının bir listesini görmesine izin vermesi için Apple’a resmi bir talepte bulunacaklarını ve konu ile ilgili herhangi bir gelişme yaşanması durumunda da bilgilendirme yapacaklarını bildirdi.

Diğer DeFi haberleri içinDeFi Haberleri

Diğer borsa haberleri içinBorsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar