BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Crypto.com Visa Card Kanada’da Kullanıma Başlıyor!

Kartın yıllık ücretinin bulunmadığı ve kullanıcıların ATM’lerden herhangi bir ücret ödemeden para çekilebileceği bildirildi.

Yayın:

-

Kripto para borsası Crypto.com, şirketin önümüzdeki yıl Ocak ayında Kanada’ya kart göndermeyi planladığını ve Kanada vatandaşlarının artık visa kartı için başvurabileceğini duyurdu.

Crypto.com, son yıllarda dünya çapında farklı lokasyonlarda vize kartlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Bu kapsamda borsa, yaptığı son girişimle hızla büyüyen Kanada pazarından da yararlanmayı hedefliyor. Borsanın kartı, kullanıcıların Crypto.com cüzdanlarında sakladıkları herhangi bir kripto para birimini Kanada’daki herhangi bir mağazada küçük bir ücret karşılığında harcamalarına izin verecek. Ayrıca Crypto.com kartının kullanıcıların kripto varlıkları satın almasına, göndermesine, faiz kazanmasına, kredi çekmesine ve DeFi uygulamalarını kullanmasına olanak tanıdığı belirtildi.

Duyuru, Crypto.com Visa Card’ın, Singapur, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde başarıya ulaşmasının ardından geldi. Hatırlanacağı üzere Hong Kong‘a kayıtlı şirket, Visa kartını ilk olarak Ekim 2018’de Singapur’da piyasaya sürdü. Şirket Temmuz 2019’da ABD’de gerçekleştirdiği lansmanla da adından söz ettirmeyi başardı.

Resmi duyuruya göre kartın yıllık veya aylık ücretinin bulunmadığı ve kullanıcıların ATM’lerden herhangi bir ücret ödemeden para çekilebileceği bildirildi. Şirket ayrıca kartın işlem masraflarından muaf olduğunu da belirtti. Yapılan açıklamada müşteriler, Crypto.com uygulamasında kimlik doğrulamasını içeren formu doldurduktan sonra bir kart talebinde bulunabilecekler. Resmi duyuruya göre, başvuru sahipleri, kartları gönderilmeye hazır olduğunda bilgilendirilecek ve uygulamada kartın düzenlenme durumunu kontrol edebilecekler.

Kanada, son yıllarda borsalar, stake ağları ve madencilik havuzları dahil olmak üzere kripto para şirketleri için bir merkez olarak büyük bir popülerlik kazandı.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, Kanada’nın şirket için öneminden bahsederek şu açıklamalarda bulundu:

“Kanada, kripto paralara karşı her zaman sıcak olan teknoloji meraklısı, yenilikçi bir ülke. Crypto.com Visa Kartlarımız, ülke sakinlerine piyasadaki en ödüllendirici banka kartını sağlayacaktır. Bu lansman, kartları her ülkeye ulaştırmak için yürüyüşümüzün en son kilometre taşını temsil ediyor.”

Crypto.com, 5 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın önde gelen borsalarından biri haline geldi. Borsanın aynı zamanda hem cüzdan hem de takas işlevi gören mobil uygulaması da bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ethereum’da Staking Ödülleri Ne Kadar Olacak? Miktar Hızla Artıyor!

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

Yayın:

-

ethereum

Ethereum, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasını bırakarak proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Proof of stake algoritmasında varlıkların stake edilmesi ve doğrulayıcı haline gelmesi için teşvik olarak staking ödülleri veriliyor. Proof of stake algoritmasını kullanan tüm ağlarda bulunan ödül sistemi, ağ üzerinde daha çok varlığın kilitli kalmasını, bu sayede de daha güvenli ve merkezsiz bir ağ oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kimi ağ yıllık yüzde 5’lik bir staking geliri sunarkern kimi ağ ise yüzde 10’ları aşan ödüller sunuyor.

Ethereum tarafında sunulacak ödülde ise sistem biraz daha farklı işliyor.

Stake Miktarına Göre Ödüller Değişecek

Bildiğiniz üzere ağın başlatılabilmesi için en az 524,288 ETH gerekmekte. Ağda minimum rakam olan 524 bin ETH’ın stake edilmesi halinde ağ üzerindeki yıllık staking geliri yüzde 21.6 olacak.

Fakat staking miktarının artması ile ters orantılı olarak staking ödülleri de azalacak. Örneğin 1 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde yıllık getiri yüzde 15.7’ye kadar düşecek.

5 Milyon ETH’ın stake edilmesi durumunda yıllık getiri yüzde 7 civarında olacak.

10 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde getiri yüzde 4.9’a kadar düşecek.

Yarısından Fazlası Tamamlandı

Ethereum 2.0’da Faz 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524,288 ETH ve 16,384 doğrulayıcının önemli bir kısmı tamamlanmış durumda. An itibarıyla 292,672 ETH’ın stake edildiği ağda 9,152 farklı doğrulayıcı ağa 32 adet ve üzeri ETH stake etmiş durumda.

Ethereum 2.0 Beacon Chain

An itibarıyla kabaca belirtilmiş başlangıç tarihi 1 Aralık görünüyor. 7 günde bir ağ yeterli miktara ulaşıp ulaşılmadığını kontrol etmekte. 1 Aralık’ta yeterli miktara ulaşılmaması halinde 7 gün sonra ağ tekrardan başlatılmayı deneyecek.

Ethereum haberleri için : Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

DeFi’da Kaçak Var! 20 Milyon $!

Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Yayın:

-

pickle finance

DeFi platformu Pickle Finance saldırı ile karşı karşıya. Saldırganlar dün gece platformdan 20 Milyon $ değerinde DAI ele geçirmeyi başardı.

Pickle Finance, DeFi platformları arasında göreceli olarak eski platformlar arasında bulunmakta. Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Açığın bulunduğu kontrat ise Pickle üzerindeki DAI pJar ürünü olarak görünmekte.

Pickle Finance Saldırganlarının Cüzdanı

Saldırı sonrasın PICKLE fiyatı da büyük kayıp yaşadı. An itibarıyla yüzde 50’ye varan kayıp yaşayan PICKLE, 10 $ seviyelerinden işlem görmekte.

DeFi Saldırıları

Halen oldukça erken dönemde olan DeFi ürünleri ve platformları oldukça fazla saldırı altında kalıyor. Daha önce güvenlik kontrolleri tamamlanan platformların da saldırı altında kaldığını ve fon kayıpları yaşadığına şahit olmuştuk.

Göreceli olarak halen risk taşıyan DeFi platformları kimilerine göre merkezi borsalardan daha güvenli.

Siz merkezsiz platformları mı yoksa merkezi platformlar mı tercih ediyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.