Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63466.75
2.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3466.06
1.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.23
-1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.5
1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Dash Token’ı Gizlilik Parası Olarak Nitelendirmeyin!

Dash’in geliştiricileri, Dash’in odak noktasının gizlilik olmadığını söylüyor!

Clock
Paylaş
Dash Token’ı Gizlilik Parası Olarak Nitelendirmeyin!

Kripto endüstrisinin en iyi gizlilik varlıklarından biri olan Dash (DASH), ürünün geliştirici ekibine göre artık bir gizlilik parası değil!

Dash Core Group CMO’su Fernando Gutierrez, Dash’in bir gizlilik varlığı kategorisi altında kalması gerekip gerekmediği konusundaki sorulara şu yanıtı verdi:

Binance BannerBinance Banner

Hayır, Dash; hız, maliyet, kullanım kolaylığı ve isteğe bağlı gizlilik yoluyla kullanıcı korumasını içeren, kullanılabilirliğe güçlü bir şekilde odaklanan bir kripto para birimidir.

Dash, 2014 yılında Bitcoin’in bir “fork“u olarak piyasaya sürülmüştü. Kripto paranın ilk ismi XCoin, ikinci ismi Darkcoin’di. Aradan geçen aylar sonrasında Dash en son halini aldı.

Dash’e ek olarak, piyasanın diğer gizlilik odaklı varlıklarından ikisi olan Monero (XMR) ve Zcash (ZEC) sırasıyla 2014 ve 2016 yıllarında hayata geçti.

Gutierrez’in yorumunda açıkça görüldüğü üzere Dash, artık esasen gizliliğe odaklanmıyor. Ancak varlığın hala PrivateSend adlı bir özelliği var ve kullanıcılara daha fazla anonimlik seçeneği sunuyor.

Gutierrez, “Dash’in PrivateSend’de kullandığı teknoloji, analitik firmalarının işlemleri analiz etmesini karmaşıklaştıran ve zorlaştıran bir teknoloji olan CoinJoin.” dedi.

CoinJoin 2013 yılında hayata geçti ve Bitcoin kullanıcılarının işlemlerini takip etmeyi zorlaştırmak için bir mikser servisi sağladı. Gutierrez, Dash aslında CoinJoin ile aynı yaklaşımı sergiledi ve Dash, kullanıcılar için daha uygun bir seçenek haline geldi dedi.

IRS’in Monero’ya karşı açtığı savaşta gördüğümüz gibi son günlerde gizlilik paraları yönetim organları tarafından önemli bir şekilde inceleme altında.

Gutierrez, konu hakkında şunları söyledi:

Dash bu şekilde kesinlikle tehdit edilemez. Dash’in blockchaini halka açıktır. Kırılacak hiçbir şey yok, çünkü Dash’in gizliliğe yaklaşımı şifrelemeye dayalı değildir. Bu bağlamda Dash, Bitcoin’den hiç farklı değildir.

Bildiğiniz üzere IRS’in sağladığı 625.000 $’sık ödülün sahibi, Chainalysis ve Integra Fec olmuştu.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar