Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43236.54
-1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2341.82
3.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.54
-1.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.8
0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kazanan Chainalysis Ve Integra FEC Oldu!

Chainalysis ve Integra FEC, Monero (XMR) takibini mümkün hâle getiriyor.

Clock
Paylaş
Kazanan Chainalysis Ve Integra FEC Oldu!

Eylül ayının başında Amerika Birleşik Devletleri Milli Gelirler İdaresi (IRS/ Vergi Dairesi), Monero (XMR) gibi gizlilik odaklı, takip edilemeyen kripto paraların takip edilebilmesini sağlayana 625 bin dolarlık ödül vereceğini duyurmuştu. 16 Eylül tarihine kadar başvuruları açık tutacağını ileten IRS, kazananları bildirdi.

Kazananlar, daha yeni faaliyet alanını genişletme kararı alan Blockchain analiz şirketi Chainalysis ve Integra FEC oldu. IRS, Monero (XMR) takibini başaran bu iki şirkete ödülleri olan 625 biner doları takdim etmeden önce testleri geçmelerini istedi. İlk aşamada her bir şirkete 500 bin dolar verilecek ve ardından Monero (XMR) takibini sağlayan araçlar testlere tabi tutulacak. Testi geçmeleri hâlinde 625 bin dolarlık ödülün kalan 125 bin dolarını da alabilecekler.

Bir IRS sözcüsünün verdiği demece göre, 22 farklı şirket Monero (XMR) gibi gizlilik odaklı kripto paraları izleyebilen bir araç bulduğunu iddia etti. Ancak bunlardan sadece ikisi yani Chainalysis ve Integra FEC karşılaştırmalı analiz ile belirlenerek ödüle layık görüldü.

728×90 muhabbit - Kazanan Chainalysis Ve Integra FEC Oldu!300x250 muhabbit - Kazanan Chainalysis Ve Integra FEC Oldu!

İki Şirket De Alanında İyi

Chainalysis, özellikle veri toplama, derleme ve analiz açısından kripto para dünyasında kendine özel bir yer kazandı. Şirket sayesinde şu zamana dek çeşitli siber suçlular ve özellikle kara para aklamaya çalışan kara ekonomi yatırımcıları birçok kez yakalandı. Yani aynı zamanda emniyet güçleri için de bulunmaz bir Hint kumaşı.

Integra FEC, hâli hazırda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yani namıdiğer SEC ile multi-milyon dolarlık bir sözleşmeye sahip. Yani onun da yetkinliği tartışılmaz.

Kara Ekonomi Yuvası Monero!

Monero (XMR) başta olmak üzere gizlilik odaklı kripto paralar birçok sebepten ötürü kara ekonominin ilgisini çekmiş durumda. Dünyanın her bir noktasında özellikle takip edilemezlikleri nedeniyle kara ekonominin aracı olmuş olan Monero (XMR), artık temiz kripto para yatırımcılarının tercihi olmaktan çıkıyor.

Kara ekonomiye araç olan Monero (XMR) bir bir kripto para borsalarından delist ediliyor. Geçtiğimiz dönemde Nth Room olayı yüzünden Güney Kore’de gözden düşen sonrasında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ı bile hedef alan siber saldırı ve IŞİD’in bağış olarak Monero kabul etmesi ile de Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde de yavaş yavaş gözden düşüşü başladı.

Daha fazla Chainalysis için; Chainalysis Haberleri
Daha fazla Monero için; Monero Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar