Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26649.58
-1.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1594.66
-1.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.89
-2.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $211.6
-1.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Elliptic, Yasa Dışı Fonları İzleyecek Yeni Aracını Duyurdu!

Elliptic, birden fazla blok zincirinde kripto para birimi hareketini izlemek ve taramak için yeni bir risk analizi aracı başlattı.

Clock
Paylaş
Elliptic, Yasa Dışı Fonları İzleyecek Yeni Aracını Duyurdu!

Blockchain analitik firması Elliptic, birden fazla blok zincirinde kripto para hareketlerini izlemek ve taramak için yeni bir risk analizi aracı başlattı.

2013 yılında kurulan Londra merkezli Elliptic, kripto para işletmelerinin ve finans kurumlarının AML (Kara Para Aklamayı Önleme), CTF (Terörle Mücadele Finansmanı) ve yaptırım uyumluluk yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı oluyor.

728×90 muhabbit - Elliptic, Yasa Dışı Fonları İzleyecek Yeni Aracını Duyurdu!300x250 muhabbit - Elliptic, Yasa Dışı Fonları İzleyecek Yeni Aracını Duyurdu!

Kullanıcılar bir köprü kullanarak kripto paralarını bir blok zincirinden diğerine taşırsa, Elliptic’in bütünsel taraması kullanılarak hızlı ve geniş ölçekte izlenebiliyor.

Saldırılar Artış Gösterdi

Kripto para köprü platformlarına yapılan saldırılar bu yıl bilgisayar korsanları için bir nimet haline gelmiş durumda. Son dönemlerde artan hack olayları, platformları ve kullanıcıları oldukça zor duruma sokuyor, ciddi miktarda finansal kayıp yaşamalarına neden oluyor.

Immunefi’nin verilerine göre, 2022’nin ikinci çeyreğinde Web3 ekosisteminde yaklaşık 670,69 milyon dolar değerinde fon çalındı. Başka bir blockchain analitik firması olan Chainalyis, zincirler arası köprülerin tek başına yaklaşık 2 milyar dolarlık çalıntı fon oluşturduğunu tahmin ediyor.

Elliptic’e göre, çalınan bu kripto varlıklar, daha sonra genellikle zincirler arası DeFi ürünleri (köprüler ve merkeziyetsiz borsalar dahil) ve yaptırımlardan kaçınmak için karıştırıcı (mikser) hizmetler aracılığıyla aklanıyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

İşte Elliptic’in ürünü olan bütünsel tarama, bu aklama faaliyetlerinin daha verimli bir şekilde taranmasını ve izlenmesini sağlıyor. Zincirler arası faaliyetler yürüten çeşitli kripto para işletmeleri ve finans kurumları da uyumlu kalmak için Elliptic’in yeni ürününü kullanabiliyorlar.

elliptic 1024x666 1 - Elliptic, Yasa Dışı Fonları İzleyecek Yeni Aracını Duyurdu!

Elliptic CEO’su Simone Maini, yeni gelişme ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Elliptic’in yeni bütünsel tarama yaklaşımı, kripto para uyumluluk ekiplerinin bu hedefe ulaşmasını ve bu hedefi aşmasını ve risk maruziyetlerinin tam olarak nerede olduğunu bilmelerini sağlayarak blok zinciri analitiğinde yeni bir standart sunuyor. Bu da, kurumların daha iyi kararları daha hızlı alabilecekleri anlamına geliyor.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar