BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

EOS Kurucusu ve Kanye West Başkanlığa Koşuyor!

Pierce yaptığı Pazar günü yaptığı duyuru ile birlikte bağımsız olarak başkanlık için yarışacağını duyurdu. 

Yayın:

-

eos kurucusu ve kanye west

ABD’de iki yeni aday başkanlığa koşuyor.

Eos Alliance kurucularından Brock Pierce, aynı zamanda Block.one, Blockchain Capital ve Tether’ın kurucuları arasında bulunuyor.

Diğer bir yandan ünlü Rapper Kanye West de başkanlık için yarışacağını açıklamış durumda.

Pierce yaptığı Pazar günü yaptığı duyuru ile birlikte bağımsız olarak başkanlık için yarışacağını duyurdu.

Tüm hayatımı mükemmel şeyler yaratmak için harcadım. Diğer kimselere de bu konuda yardımcı olabilirim.

Girişimcilerin ülkeyi yeniden inşa etme noktasında çok büyük önemi olduğunu vurgulayan Pierce, bu cümlesi ile birlikte “Let’s make America Great Again.” sözüne gönderme yapmış gibi görünüyor.

Birlikte, sevdikleri ülke Amerika’yı tekrar inşa edebileceklerini belirten Pierce, bu sebeple başkanlık için yarışacağını açıkladı.

Kampanyası için websitesini kullanıma açan EOS Kurucusu, işi resmiyete dökmüş durumda.

West ise henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Twitter üzerinde bir açıklama yapan West, attığı tweet ile başkanlık için yarışacağını duyurdu. Fakat gerçek anlamda başkan adayı olup olmadığı konusunda bir kesinlik bulunmuyor.

Daha Önce De Belirtmişti

West’in açıklaması bir ilk değil. 2015 yılında, 2020’de başkanlık için yarışacağını belirten rapper, geçtiğimiz Kasım ayında 2024 seçimlerinde yarışacağını belirtmişti.

Eşi Kim Kardashian West de tweeti retweet ederek eşine destek vermiş durumda. Diğer bir yandan kripto para dünyası tarafından da sıkı bir şekilde takip edilen Elon Musk da attığı tweet ile West’e desteğini belirtti.

Benden tam destek.

https://twitter.com/elonmusk/status/1279577069005897728

Başkanlık seçimine sadece 4 aylık bir süre kalmış iken Pierce ve West’in, Donald Trump ve Joe Biden’a karşı bir başarı elde edip edemeyecekleri büyük bir merak konusu.

Kripto para yanlısı ya da destekçisi bir kişinin ABD Başkanlık Seçimleri’nde bir başarı göstermesi sektör için büyük bir fişek olabilir. Son dönemde oldukça durgun olan kripto para piyasası önümüzdeki sonbaharda ikiliden birinin ciddi bir başarı sergilemesi halinde büyük yükselişlere sahne olabilir.

Kanye West ve Brock Pierce’ın ABD Başkanlık Seçimleri’nde yarışacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ikilinin Donald Trump ve Joe Biden karşısında önemli bir başarı göstermesi mümkün olabilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

17’lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

Twitter hack saldırısının 17 yaşındaki beyni suçsuz olduğunu savundu.

Yayın:

-

17'lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

15 Temmuz gecesi tüm dünyayı sarsan Twitter siber saldırısının faili geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Florida’da yakalanan failin henüz reşit olmayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark olduğu açıklandı.

Yerel haber merkezi Tampa Bay Times’ın haberine göre, Clark’ın 30 farklı suçlamadan 200 yıla kadar hapis istemi bulunuyor. 30 farklı suçlamaya bakacak olursak da sim swap yoluyla hack işlemini gerçekleştirdiği için 17 iletişim dolandırıcılığı suçlaması, hack işlemi öncesinde ve sırasında bireysel bilgileri kullandığı için 11 kişisel bilgi kullanımı, kullandığı bilgiler ile bilgisayar veyahut elektronik cihazlara erişim sağladığı için ve son olarak da bu eylemleri yardımıyla 5 bin dolardan fazla organize dolandırıcılık bulunuyor.

Geçtiğimiz salı günü görülen ön duruşmada Clark, suçsuz olduğunu iddia etti. Ayrıca tutukluluk hâli başladığından beri Clark 725 bin dolar kefalet ile hapiste tutuluyor. Bugün (05.08.2020) tarihinde görülecek olan duruşmada kefaletin tutarında indirime gidilmesi bekleniyor.

İlerleyen duruşmalarda Clark’ın suçsuz olduğu şeklindeki savunmasına devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte Clark, suçunu kabul edip anlaşma yapma yolunu da seçebilir.

Suç Ortakları

Clark, iddialara göre dünyayı sarsan Twitter Hack saldırısında yalnız değildi. İddianameye göre 17 yaşındaki Clark, Birleşik Krallık’ta yaşayan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve 19 yaşındaki Mason Sheppard ile internet üzerinden tanıştı. Üç kafadar 15 Temmuz gecesi herkesin bildiği küresel hack saldırısını gerçekleştirdi.

Elon Musk’tan eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’ya, yeni başkanlık adayı Joe Biden’e kadar birçok ismi hedef alan saldırı yaklaşık 3 saat sürmüştü. Bu 3 saat içerisinde 117 bin dolara yakın para toplayan üç kafadarın, hemen hemen benzer suçlamalarla mahkeme salonuna girmesi bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.