Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39351.68
1.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2159.73
3.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.26
1.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.3
-0.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Epic Games Blockchain Oyunlarına Kapılarını Açtı!

Görünüşe göre Epic Games, gelişen ve değişen finans dünyasına adım atmak istiyor.

Clock
Paylaş
Epic Games Blockchain Oyunlarına Kapılarını Açtı!

Ünlü video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Epic Games, blockchain teknolojisi ile geliştirilen oyunlara kapılarını açtığını söyledi.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz gün Steam, blockchain, kripto para ve NFT ürünlerini içeren oyunları ve uygulamaları yasaklayacağını belirtmişti.

728×90 muhabbit - Epic Games Blockchain Oyunlarına Kapılarını Açtı!300x250 muhabbit - Epic Games Blockchain Oyunlarına Kapılarını Açtı!

İlginizi Çekebilir: Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları

Bu karara bir cevap olarak Epic, blockchain oyunlarını destekleyeceğini ve platformunda yer vereceğini duyurdu.

Epic Games’in CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney geçtiğimiz gün Twitter’dan şu şekilde bir paylaşım yaptı:

Epic Games Store, ilgili yasalara ve şartnamelere uyum sağlayan her türlü blockchain teknolojisiyle geliştirilmiş ürünleri, memnuniyetle karşılayacaktır.

Epic Games, oyunlarında blockchain ve kripto para ekosistemine henüz giriş yapmamış olsa da, teknoloji ve finans alanındaki devrimi desteklediğini belirtiyor.

Bu arada Epic Games, NFT alanında da var olmak isteyen geliştiriciler ile çalışmak istediğini de belirtmiş durumda.

Bildiğiniz gibi Epic’in en popüler oyunu Fortnite. Oyun içinde kullanılan para birimi ise V-Bucks isimli bir birim. Bu arada 2019 yılında Sweeney, Monero’nun Fortnite ürün mağazasında kabul edilebilecek bir ödeme yöntemi olabileceğini ağzından kaçırmıştı. Fakat o günden bu güne, konu hakkında herhangi bir gelişme olmadı.

Valve’ın Kararı Eleştiri Yağmuruna Tutuldu!

Steam platformundan yasaklanan Age of Rust gibi blockchain teknolojisi ile geliştirilen oyunlar, Valve’ın bu kararını ciddi anlamda eleştirdi.

Bununla birlikte, Epic Games Store üzerinden blockchain tabanlı oyunlarını yayınlamak isteyen geliştiriciler ise bir müddet beklemek durumunda kalabilir. Çünkü Epic Store’un bu özelliği henüz beta aşamasında.

Görünüşe göre Epic Games, gelişen ve değişen finans dünyasına adım atmak istiyor. Şirketin bu hareketi Epic’i, kripto para ve blockchain oyunları için lider bir konuma getirebilir.

Sizce blockchain oyunları, gelecekte yeteri kadar popüler olabilecek mi?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar