Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44457.02
2.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2363.74
-0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.2
10.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.9
2.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum 2.0’da Kilitlenen ETH Sayısı 5 Milyon’u Geçti!

Akıllı kontrat üzerinde kilitli ETH sayısı artmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Ethereum 2.0’da Kilitlenen ETH Sayısı 5 Milyon’u Geçti!

Ethereum 2.0 için akıllı kontrat üzerinde kilitli ETH miktarı 5 milyonu geçti.

The Block’s Data Dashboard üzerinden alınan verilere göre son dönemlerde artış gösteren depozit miktarı hâlihazırda 5.2 milyona ulaştı. Bu da sözleşmedeki mevcut tutarın 13,6 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

728×90 muhabbit - Ethereum 2.0’da Kilitlenen ETH Sayısı 5 Milyon’u Geçti!300x250 muhabbit - Ethereum 2.0’da Kilitlenen ETH Sayısı 5 Milyon’u Geçti!

İlginizi çekebilir: Ethereum 2.0 Hakkında Merak Edilenler

eth in eth2 deposit contract 1143x600 - Ethereum 2.0’da Kilitlenen ETH Sayısı 5 Milyon’u Geçti!
Ethereum 2.0 sözleşmesindeki toplam ETH miktarı

Bilindiği üzere Ethereum 2.0 ile mevcut Proof-of-Work (PoW) algoritmasından Proof-of-Stake (PoS) konsensüsüne geçiyor. PoS sisteminin bir şekilde PoW sisteminden daha ölçeklenebilir ve daha verimli olduğu biliniyor. Proof-of-stake algoritması, blokların onayının daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor ve doğrulayıcıların bir işlem yapmaları yerine, Ethereum tutmalarını gerektiriyor.

İlginizi çekebilir: Proof-of-Stake (PoS) Nedir?

Eşdeğer varlık koşullarında tanımlanmış bir getiri elde edilen stake etmeye katılmak için, varlıkların da kilitlenmesi gerekir. Bu kapsamda da yatırımcılar ellerindeki Ethereum’ları akıllı kontrat üzerine kilitlemiş durumda.

Ethereum 2.0 İlk Aşamasında

An itibarıyla ETH 2.0, “Phase 0” olarak adlandırılan ilk aşamasında. İlk olarak 2020’nin sonunda başlatmak için ağ, 16.000’den fazla doğrulayıcıya ve 500.000 ETH’ye ihtiyaç duymuştu. Başlangıçta, topluluk üyeleri, kripto paralarını kilitlemek konusunda isteksiz görünüyorlardı, ancak minimum eşik son teslim tarihinden hemen önce aşıldı.

Ancak o zamandan bu yana, ETH 2.0 stake sözleşmesine ETH girişi önemli bir ölçüde arttı. 4 Aralık’a kadar, kullanıcılar 2.0 sözleşmesinde toplam 1 milyon ETH’yi kilitli bırakmışlardı. Bu rakam sadece 20 günde iki katına çıktı ve 24 Aralıkta tam 2 milyon ETH’ye ulaştı.

Ethereum ağının değerlemesi, genel olarak, geçen yıldan beri sürdürülen bir ivme olan tüm yıl boyunca tutarlı olarak devam ediyor. Ethereum, kurumsal yatırımcıların piyasaya girdiklerini belirtmesi ile birlikte Bitcoin’in ardından ilginin arttığı kripto para konumunda yer alıyor.  

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar