BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Goldman Sachs De Mi Bitcoin Dünyasına Giriyor?

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, Bitcoin, altın ve enflasyon konu başlıklı bir toplantı gerçekleştirecek.

Yayın:

-

Goldman Sachs Bitcoin toplantsıı sona erdi

JPMorgan’ın kripto para borsa borsalarını müşterisi olarak tanımlamasından sonra dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, Bitcoin toplantısı gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz haftalarda JPMorgan’ın CEO’sunun görüşüne rağmen popüler kripto para borsaları Gemini ve Coinbase’i müşterisi olarak kabul etmişti. İlk kez dünya çapında bir bankadan yaşanan müşteri kabulü birçok kripto para yatırımcısını sevindirmişti.

Üzerinden çok zaman geçmeden başka bir dünya devi olan yatırım bankası Goldman Sachs, haftaya gerçekleşecek olan toplantısında gündemin altın, Bitcoin ve enflasyon olduğu öğrenildi. Özellikle eski CEO’su Lloyd Blankfein verdiği bir demeçte “Bitcoin almak benlik değil, Bitcoin’im falan yok.” demişti. Geçtiğimiz yıllarda emekli olan Blankfein’in ardından Goldman Sachs’ın kripto paralara ve lider kripto para birimi Bitcoin’e olan yaklaşımının daha ılımlı olduğu gözlendi. Ve hatta Goldman’ın Amerika’da kripto para ticareti ve custody hizmeti veren bir yapılanma oluşturacağına dair söylentiler bile yayılmıştı.

Söylentileri bir kenara bırakıp elimizdeki kesin verilere bakacak olursak Goldman Sachs’in ticari operasyonlarını düzenleyen ve denetleyen ismin söylediklerine kulak vermemiz gerekecek. Rana Yared, kripto para dünyasına girmekle Goldman Sachs’in “neyin içine girdiğini bildiğini” savunuyor. Bununla birlikte “Bitcoin dünyayı ele geçirecek, her yerde Bitcoin olacak diye düşünen bir Bitcoin müridi değilim… Herkes risklerin farkında.” diyerek kendini açıklıyor.

Goldman Sachs De Mi Bitcoin Dünyasına Giriyor?

Toplantıda Neler Konuşulacak?

27 Mayıs tarihinde yapılması planlanan toplantının çağrısında konu başlıkları da yer alıyordu. Corona virüsü pandemisi sonrası dünyanın içinde bulunduğu enflasyon ve altın gibi olağan konu başlıklarının yanı sıra Bitcoin de yer alıyor. Corona virüsü pandemisi esnasındaki Bitcoin çizelgesinin ve daha önce bahsettiğimiz gibi altın 2.0 olarsak görülmesinin toplantı konusu hâline gelmesine sebep olduğu düşünülmekte.

Bununla birlikte Goldman Sachs’in bir süredir kripto para dünyasına girmeyi düşündüğü kulaktan kulağa yayılmaktaydı. JPMorgan’dan cesaret alarak kripto para dünyasına gireceği veya onunla yarışmak adına böyle bir hamle yapacağı düşünülebilir.

Toplantının ardından nasıl haberler alacağız? Goldman Sachs Bitcoin dünyasına giriş yapacak mı? Bütün bu toplantının amacı altın ve Bitcoin arasındaki güvenli liman tartışmaları olabilir mi? İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.