Muhabbit

BITCOIN

Guggenheim CIO’su Bitcoin 20.000 $’a Düşecek Dedi!

BTC’de düşüş sürüyor!

Clock
Paylaş
Guggenheim CIO’su Bitcoin 20.000 $’a Düşecek Dedi!

Bitcoin’e yatırım yapmayı planlayan finansal hizmet firması Guggenheim Partners’in üst düzey yöneticisi BTC’nin 20.000 $’a kadar düşebileceğini söyledi.

Guggenheim’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, CNBC’nin Closing Bell programının 21 Ocak tarihli bölümünde, Bitcoin’in 2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayacağına inandığını söyledi.

8 Ocak’ta 42.000 $ fiyat seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoin’in 2022’ye kadar herhangi bir yükselme profili çizme olasılığının düşük olduğunu söyleyen Minerd, sözlerine şöyle devam etti:

Bence şu an, Bitcoin için geri çekilme dönemi başladı. Bitcoin’i ilerleyen günlerde muhtemelen 20.000 $ bandında göreceğiz.

Minerd’in düşüş eğilimi gösteren kısa vadeli Bitcoin tahminine rağmen CIO, görünüşe göre Bitcoin’in hala 400.000 $’a ulaşabileceğine inanan bir duruş sergiliyor. Bitcoin’in parabolik bir yükseliğinin kısa vadede sürdürülemez olduğunu düşünen CIO, uzun vadede BTC’nin yükseleceğini de sözlerine ekledi.

Kripto topluluğundan bazı figürler, Minerd’in çeşitli tahminlerinden karışık sinyaller aldığını söyledi. Bir Twitter kullanıcısı, Minerd’in Bitcoin fiyatı hakkındaki yorumlarıyla iki ayrı manşeti yan yana koydu.

Guggenheim Partners, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na Grayscale’ın Bitcoin Trust ürünü aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmak için başvuruda bulunmasının ardından 2020’nin sonlarında başvuru yaptı.

Minerd’in düşüş eğilimli tahmini, 20 Ocak’ta BTC’nin 34.000 $’ın altına düştüğü bir negatif düzeltmenin ortasında geldi. Elde ettiğimiz verilere göre, Bitcoin üzerindeki satış baskısı çoğunlukla Asya kıtasından geldi. Ancak ABD’de Joe Biden’ın başkanlığı devralmasıyla beraber ABD’de de satış baskısı başlamış durumda.

Bitcoin fiyat endeksine bakacak olursak, Bitcoin son 7 günde %5’in üzerinde bir düşüş göstererek 31.300 $ civarından işlem görmekte. Ancak lider kripto para birimi son 30 günde %45’lik bir artışı hanesine yazdırmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar