BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Huobi, Fiat Ağ Geçidini Genişletmek İçin Banxa ile Ortaklık Kurdu

Huobi, kullanıcılara daha fazla esneklik ve seçenek sunmak istiyor.

Yayın:

-

Huobi

Singapur merkezli dijital varlık borsası Huobi, borsalar, cüzdanlar ve diğer kripto para birimi işletmeleri için uluslararası uyumlu bir fiat-kripto ağ geçidi çözümü sunan Banxa aracılığıyla Avustralya doları (AUD), İngiliz sterlini (GPB) ve Euro (EUR) uyumlu fiat-kripto ağ geçidi çözümü desteğini açıkladı. Ortaklık ile, Avustralya, İngiltere ve Avrupa Birliği’ndeki kullanıcıların resmi fiat para birimleriyle kripto para birimleri satın almalarına izin verilecek. 

Banxa‘nın ödeme çözümleriyle entegre olacak Huobi, kullanıcılara ödeme yöntemlerinde daha fazla esneklik ve seçenek sunarken, aynı zamanda sorunsuz bir kullanıcı deneyimi de sağlayacak. Yeni para birimlerinin eklenmesi, borsanın uluslararası uyumlu bir fiat-kripto ağ geçidi çözümü olarak tanımladığı Banxa aracılığıyla mümkün oldu. Huobi OTC web sitesi üzerinden erişilebilen ağ geçidi, kullanıcıların banka havalesi, banka veya kredi kartı yoluyla hesaplarına anında para eklemelerine olanak sağlayacaktır. Ayrıca kullanılacak bu ağ geçidi için kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Ağ geçidi, kullanıcıların tek bir işlemle 20.000 Amerikan Dolarına kadar dijital varlık satın almalarına olanak tanıyacak. Ancak yapılan açıklamada günlük satın alma limitinin 15.000 Dolar, aylık satın alma limitinin ise 60.000 Dolar olarak belirlendiği söylendi.

Huobi Group Küresel Piyasalar Başkan Yardımcısı Ciara Sun, ortaklık ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Banxa ile ortaklığımız, dünyanın en yaygın kullanılan üç fiat para birimini desteklememize olanak tanıyor ve küresel genişlememizde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.”

Sun ayrıca, yeni genişletilmiş fiat ağ geçidi ile, dijital varlıkları kitleler için çok daha kolay erişilebilir hale getireceklerini söyledi. Bunun yanında kripto benimsemesini hızlandırmaya yardımcı olmak istediklerini de belirtti.  

Banxa’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Domenic Carosa ise şu açıklamaları yaptı:

“Huobi, sektördeki en yenilikçi ürün ve hizmetlerden bazılarına sahip olan bir şirkettir. Dijital varlıklar kitlesel olarak benimsenmeye doğru ilerledikçe, şeffaflık güven oluşturmanın önemi artmaktadır. Bu nedenle Huobi ile ortak olmayı seçtik.”

Banxa Hakkında

Banxa, dünyanın önde gelen kripto para birimi borsalarına ve cüzdanlarına tek bir API entegrasyonu aracılığıyla bir dizi küresel ve yerel ödeme çözümlerinin yanı sıra yasal uyumluluk ve dolandırıcılık önleme sistemleri sağlayan küresel bir dijital varlık ödeme şirketidir. 

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Nijerya Kripto Faaliyetlerini Genişletiyor!

Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip olan ülke, kriptoların benimsenmesi için çalışmaları hızlandırıyor.

Yayın:

-

Nijerya Maliye Bakanlığı, Afrika’nın en büyük ekonomisinde benimsenmesini hızlandırabilecek bir hareket olan blockchain ve kripto para birimleri için yeni bir çerçeve geliştirmek üzere ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi ile görüştüğü bildirdi. 

Bakanlığa göre, ortaklıktan inşa edilecek yeni çerçeve, ülkedeki kripto tüccarlarının faaliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Nijerya tarafından çıkarılacak olan bu yeni çerçeve, Güney Afrika’nın ülkedeki kripto tüccarlarının kripto sektöründe yürütülen yasa dışı durumları kontrol etme faaliyetlerini düzenlemek için yaptığı son hamlelerin arkasından geliyor.

Maliye Bakanlığı ile SEC arasındaki ortaklık, 24 Kasım tarihinde FinTech sektörünün çeşitli kilit paydaşlarının katıldığı bir etkinlikte duyuruldu.  Bakanlığın danışmanı Armstrong Takang, etkinlikte yaptığı açıklamada, Nijerya hükümetinin ülkeyi kripto ve blockchain benimsemesini kullanarak ilerletmek için yeni bir fırsat gördüğünü söyledi. Ayrıca Takang, ülkenin kripto sektörünü ve üyelerini destekleyecek bir düzenleme oluşturmayı umduğunu da dile getirdi. 

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında çeşitli yerel basında çıkan haberlere göre, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dijital varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandıracağını bildirmişti. Açıklamaya göre ülke, kripto sektöründe ticareti kendi kuralları uyarınca düzenlenmiş bir faaliyet olarak sınıflandıracak. Nijerya Merkez Bankası‘nın konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, ülkedeki kripto meraklıları ve kullanıcıları, dijital varlıkların ticaretinin yakında hükümet tarafından yasal olarak tanınacağını düşünüyor.  

Bu kapsamda Nijeryalıların büyük bir yüzdesi, ülkenin halihazırda azalan ekonomisinin sert koşullarının neden olduğu son zorluklardan sonra şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan bir şekilde ilgi göstermeye başladı.

Nijerya Merkez Bankası’nın kripto ticareti konusundaki duruşunun hala bilinmemesine rağmen, Binance gibi kripto borsaları, vatandaşlara yerel fiat para birimlerini kullanarak kripto satın alma erişimi sağlamak için ülkedeki büyük CBN kontrollü bankalarla ortaklıklar kurmaya başladı. Bununla birlikte, ülke dışındaki ödemeleri kolaylaştırmak isteyen birçok Nijeryalı, ödemelerini gerçekleştirmek için artık kripto varlıkları kullanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Binance ABD Merkezli Kullanıcılarını Uyardı: Fonlarınızı 14 Gün İçinde Çekin!

Fonlarını çekmeyen kullanıcıların hesaplarının kilitleneceği bildirildi.

Yayın:

-

Binance

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarına borsadan mümkün olan en kısa sürede ayrılmalarını isteyen bir süre verdi. Binance, ABD’deki müşterilerine kripto para borsasından paralarını çekmek için yalnızca 14 (on dört) günleri olduğunu belirten e-posta gönderdi.

Popüler kripto borsası, borsanın ticaret platformuna erişimlerini engellemek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarını baskı altına alma çabalarını artırıyor. Bu kapsamda Binance, kripto para borsasında Amerika Birleşik Devletleri kullanıcısı olarak tanımlanan müşterilerine kesin uyarıda bulunmaya başladı.  

Kullanıcılara gönderilen e-posta’da, işlem platformundaki aktif hesaplarını kapatmak için artık 14 günleri olduğunu söyleyen Binance, kullanıcıların bu süre içinde tüm fonlarını çekmeleri gerektiğini iletti. Aksi takdirde, borsa, hesaplarını kilitleyeceğini ve belirtilen süre içinde para çekemezlerse paralarına tekrar erişemeyeceklerini söyledi.

Kullanıcılara gönderilen E-posta’nın içeriğinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Sayın kullanıcımız, sürekli olarak mevcut kontrollerimizi düzenli aralıklarla tarıyoruz, kendinizi ABD’li bir kişi olarak tanımlarken Binance’a erişmeye çalıştığınızı fark ettik. Lütfen kullanım şartlarımıza göre ABD’li kişilere hizmet veremeyeceğimizi unutmayın. Hesabınızdaki tüm aktif pozisyonları kapatmak ve tüm paranızı çekmek için 14 gününüz var, aksi takdirde hesabınız kilitlenecektir.”

Binance daha önce ABD müşterilerini borsadan çıkmaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Temmuz 2019’da yayınlanan bir duyuru ile Binance, Binance ABD’yi başlatmak için BAM Trading Services Inc. ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. O zamanlar borsa, Amerikalı müşterilere platformun hizmet şartlarını ihlal etmediklerine veya ticarete erişimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıklarına dair kanıt sunmaları için 90 gün vermişti.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.