BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Kripto Parayla Seyahat Keyfi Büyümeye Devam Ediyor!

Kripto parayla otel rezervasyonunun önünü açan Travala.com artık Çin’de!

Yayın:

-

Travala_ Tatilcilerin Yüzde 21'i Bitcoin Kullanıyor!

Kripto para dünyasının yakından tanıdığı seyahat acentesi Travala.com, Çin’e giriş yaptı. Travala.com artık Çinli tatilcilerin dünyanın çeşitli noktalarına tatile gitmesine olanak sağlayacak. Bununla birlikte Çin’in turistik mekânları da Travala.com sitesinde yer alacak.

Birkaç ay önce Binance’den desteği kapan seyahat acentesi Travala.com, yükselişine devam ediyor. Kripto para ile tatil rezervasyonu denildiğinde akla gelen çevrim içi seyahat acentesi Travala, Corona virüsü pandemisi sebebiyle kötü günler geçirmişti. Ancak Binance’in desteği, CEO değişimi ve alınan birkaç doğru ortaklık kararı krizi atlatmasını sağladı.

travala.com

Krizi atlatan Trvala.com, büyümeye ve yayılmaya devam etti. Binance’ın sadece maddi değil, donanım olarak da desteğini alan Travala, Ağustos ayının sonunda Binance Chain kullanmaya başladı.

Büyüme hedeflerine bu kez de Çin’i koyan Travala.com, bu konuda ilk adımlarını attı. Çince bir internet sitesi kuran ünlü seyahat acentesi, Çinli müşterilerine özel olarak bir müşteri destek ekibi kurdu. 17 Eylül 2020 yani dün Çin’deki gezginlere otel rezervasyonları için artık kripto paranın geçerli olduğu bir seyahat acentesini kullanabileceklerini duyurdu.

Şirketin CEO’su ve büyümenin arkasındaki isim Juan Otero, neden Çin’i seçtikleri konusunda bir açıklama yaptı. Otero’ya göre Avrupa ve Amerika kıtası başta olmak üzere tüm dünya Corona virüsünün ekonomik etkilerinden muzdarip. Ancak Çin ekonomik açıdan diğer pazarlardan daha hızlı bir iyileşme gerçekleştiriyor. Yurt içi uçuş rezervasyonları Corona virüsü öncesine dönen Çin’in özellikle Golden Week için otelleri dolduracağı düşünülüyor.

Otero, Çin’in Amerika ile birlikte dünyanın en büyük yurt içi seyahat pazarlarından biri olmasının yanı sıra en hızlı büyüme gösteren ülkelerden biri olduğunu düşünüyor. Ayrıca yaptığı açıklamada Travala.com’un yakında Çin’in ünlü sosyal mesajlaşma platformu WeChat’in elektronik ödeme sistemi WeChat Pay’i de kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Çevrim içi seyahat acentesi hakkında daha fazla haber için; Travala.com Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Quantstamp: Ethereum 2.0 Neredeyse Hazır!!

Ethereum 2.0 ilk fazı teslim etme yolunda.

Yayın:

-

Yüksek işlem maliyeti

Akıllı sözleşme denetleme şirketi Quantstamp, Ethereum 2.0′ın neredeyse piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirket, ConsenSys tarafından geliştirilen Ethereum 2.0 istemcisi Teku‘nun denetimini tamamladığını açıkladı.

Quantstamp CEO’su Richard Ma, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ethereum 2.0’ın çok yakın bir zamanda Faz 0’ı teslim etme yolunda olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Ethereum topluluğu, 2020 yılı bitmeden Ethereum 2.0’ın ilk aşamasını sunulması konusunda çok fazla beklenti içinde. Hatta Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake, Temmuz ayında sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Topluluk 2020’de 0. aşama oluşumunu istiyor, bir gün geç değil. Hedef belirlendi; hadi gönderelim.”

Quantstamp ekibi de Ethereum topluluğunun bu çağrılarını duymuş gibi görünüyor. CEO Ma, yaptığı açıklamada, müşteri ekiplerinin, Ethereum 2.0’ın temelinin teslimata hazır olduğundan emin olmak için denetim firmalarıyla birlikte çalışıp gerekli testleri gerçekleştirmek için sayısız saat harcadığını söyledi. Çünkü Teku denetimi, fikir birliği kurallarının uygulanmasını ve gereken kod ve kontrollerin sürdürülmesini içeriyordu.

Quantstamp, yaptığı denetim sonrasında kod tabanının “en yüksek kalitede” olduğuna dikkat çekerek birkaç bulgu elde ettiğini açıkladı. Ayrıca herhangi bir sorun keşfedildiğinde, Teku geliştirme ekibinin bunları hızla çözdüğü bildirildi. 

Çözülen bulgular arasında, istemcilerin senkronize olmamasına neden olabilecek hatalar ve eksik doğrulama mantığının olduğu açıklandı.

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum ağında uzun süredir planlanan bir güncellemedir ve bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçerek ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini ele almayı amaçlamaktadır. Bir dizi testnet lansmanının ardından Ethereum 2.0’ın tam olarak piyasaya sürülmesi üç aşamada gerçekleşecek: Aşama 0, 1 ve 2.

Faz 0 ile çıkacak olan Beacon Chain, Zinken ve Spadina test ağlarında değerlendirilecek. Beacon Chain başlatıldığında, mevcut Ethereum, blockchain ile paralel olarak var olacaktır.  Beacon Chain piyasaya sürüldüğünde, bu defa dikkatler Ethereum 2.0 lansmanının 1. Aşamasına çevrilecek. Aşama 1, Ethereum’un saniye başına işlemlerini ölçeklendirmek amacıyla, proof of stake  zincirlerinin kanıtının entegrasyonunu sağlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Chromia Staking Servisini Başlatacağını Duyurdu!

Chromia, staking hizmeti için tarih verdi!

Yayın:

-

Chromia

Merkezi olmayan uygulamalar (Dapp) için geliştirilen blockchain platformu Chromia, staking servislerini başlatacakları tarihi duyurdu!

Merkezi olmayan uygulamalar için bir platform olan Chromia, Ethereum blockchaininin sağlayamadığı hizmetleri sunmak için kolları sıvamıştı. Bildiğiniz gibi Ethereum blockchaini şuan DeFi popülaritesi dolayısıyla, yüksek gas ücretleri ve sıkışık bir trafiğe sahip.

Tüm bunları göz önünde bulundurursak merkezsiz uygulamalar Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilirken, geliştiriciler bir hayli zorlanmakta.

Bu sorunlara bir çözüm olmak isteyen blockchain, ağın yerel tokeni CHR için sunmak istedikleri staking servisine bir tarih verdi. Twitter üzerinden müjdeli haberi paylaşan platform, 9 Kasım 2020 tarihinde staking servisini kullanıcılarına sunacak.

Detaylar konusunda pek fazla bilgi vermekten kaçınan platform, %25 oranında senelik staking ödülünü ve bu staking hizmetini Chromia’nın resmi internet sitesinden yapılacağını duyurmuş durumda.

Chromia Nedir?

Chromia projesi, merkezi olmayan uygulamalar için mevcut platformların eksikliklerine odaklanan ve bu doğrultuda tasarlanan bir proje. Merkezsiz uygulamaları bir ana akım haline getirmek isteyen ekip, rakiplerinin sağlayamadığı olanakları kullanıcılarına sağlamak istiyor.

İlişkisel blockchain ismi verilen sistem, ilişkisel veritabanını ve blockchain teknolojisini birleştiriyor. Bu sayede yüksek ölçeklendirme ve verime ulaşan Chromia, rakiplerinden sıyrılmak istiyor.

Toplam arzı an itibariyle 486.391.731 olan CHR token, açık uçlu bir arz sistemi kullanmakta. Yani, CHR tokenın arzı 1.000.000 adete kadar artacak. Yazım itibarıyla dolaşımda bulununan arz ise 443.545.002 CHR’ye kadar ulaşmış durumda. Bununla birlikte 12.142.496 $’a ulaşan piyasa değeri ile CHR, Coingecko verilerine göre 328. kripto para.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.