BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Coinler!

Coinler arasında en az 100 milyon $ piyasa değeri olanlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Yayın:

-

altcoin

Mayıs ayında yapılan duyurular ve farklı etmenler ışığında birçok coin, oldukça önemli yükselişler gösterdi.

Coinler arasında en az 100 milyon $ piyasa değeri olanlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Zilliqa

Zilliqa (ZIL) en iyi performansı gösteren coin olarak öne çıkmakta. Haziran ayında staking ödüllerini başlatılacağının duyurusunu yapan Zilliqa, yüzde 187’lik bir artış yaşayarak liderliği elinde bulunduruyor. Ay başında 0.00550 $ seviyelerinden işlem göre ZIL, an itibariyle 0.018 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

OmiseGo

Geçtiğimiz günlerde Coinbase’de listelenmeye başlayan OMG listenin ikinci sırasında bulunuyor. İsim değişikliğine giderek OMG Network adı ile anılmaya başlayan platform bildiğiniz üzere Ethereum üzerinde çalışmakta. ERC-20 token transferlerini Ethereum ağından daha hızlı ve daha hızlı gerçekleştirebilen OMG Network platform üzerinde saniye binden fazla işlem onaylayabildiğini iddia etmekte.

Tether Faktörü

Dün gerçekleşen yeni duyuru ile birlikte OMG üzerinde Tether (USDT) transferlerinin gerçekleşeceği açıklanmıştı. Bu sayede Ethereum ağı üzerinde önemli bir trafik oluşturan USDT transferlerinin daha hızlı ve daha 3’te 1’i maliyet ile gerçekleştirileceği belirtilmekte. Bitfinex de transferleri destekleyeceğini açıklamış durumda.

Ay başında 0.73 $ seviyelerinden işlem göre OMG yüzde 124’lük bir yükseliş göstererek 1.72 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Celsius

Liquid ve HitBTC’de işlem gören Celsius ise listenin 3’üncü sırasında bulunuyor. 1 Mayıs’ta 0.11 $ seviyelerinde işlem gören kripto para yüzde 88’lik bir yükseliş ile birlikte ayı 0.21 $ seviyelerinde kapattı. Dün tekrar bir yükseli yaşayan CEL, an itibariyle 0.25 $ seviyelerinden alıcı buluyor.

Theta

Son günlerin popüler altcoini Theta (THETA) ise yaptığı mainnet duyurusu ile birlikte dikkatleri üzerine çekmişti. Platformun yakıtı olarak tanımlayabileceğimiz TFUEL tarafında yaşanan yüzde 1000’lere varan yükseliş kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarmıştı. Yükselişlerin ardından FTX de platformunda THETA işlemlerini başlatacağını duyurmuştu.

Yüzde 74’lük yükseliş ile ayı kapatan THETA, an itibariyle 0.279 $ seviyelerinde işlem görmekte.

IoTeX

Mayıs ortasında mainnet duyurusunu gerçekeleştiren ve yaklaşık 9 saat önce mainnetini aktive eden IoTeX, de önemli yükseliş gösteren coinler arasında bulunuyor.

Mainnet fiyatlaması ile 0.0078 $ seviyelerine kadar çıkış gösteren kripto para ardından gelen satış ile  0.0049 $ seviyelerinden alıcı buluyor.

ADA ve CRO

Uzun zamandır beklenen Shelley güncellemesinin yol haritasının duyurusunu gerçekleştiren ve ilerleyen dönemde staking işlemlerini de başlatacağını duyuran Cardano (ADA) da yükselişten payını alan coinler arasında bulunuyor. Mayıs ayını yüzde 51’liik bir yükseliş ile kapatan ADA, an itibariyle 0.080 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Son dönemde oldukça popülerleşen, yüzde 50’ye varan indirimlerle kripto para satışı gerçekleştirilen Syndicate etkinlikleri ile öne çıkan platform Crypto.com’un tokeni CRO ise ay içerisinde yüzde 51’lik bir yükseliş ile karşımıza çıkmakta. Bildiğiniz üzere bazı etkinlikler haricinde “CRO stake etmek” katılım için ön şart durumunda.

An itibariyle CRO 0.094 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Gizlilik özelliği bulunan bazı coinlerin Mayıs performanslarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

$ALPHA Hem Launchpad Hem De Launchpool Üzerinde Başlatılan İlk Proje Oldu!

Alpha Finance Labs tokeni ALPHA, aynı anda hem Launchpool üzerinde hem de Launchpad üzerinde aktive edilecek.

Yayın:

-

alpha binance

Binance bugün yaptığı duyuru ile birlikte iki farklı platformu üzerinden aynı anda başlatacağı ilk projeyi duyurdu. Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek 15’inci proje olan ALPHA, bu anlamda bir ilk olacak.

Alpha Finance Labs tokeni ALPHA, aynı anda hem Launchpool üzerinde hem de Launchpad üzerinde aktive edilecek.

Bu noktada hem bir IEO gerçekleştirecek olan Binance, aynı zamanda yield farming ile staking yoluyla kullanıcılarına ALPHA tokenlerini dağıtacak.

Launchpad

Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek IEO için toplamda 8 gün Binance Coin (BNB) bakiyeleri kontrol edilecek. Bugün itibarıyla başlayacak olan kontrol 8 Ekim’e kadar devam edecek.

Bu sayede kullanıcılar bakiye hesaplamaları sonucuna göre IEO’ya katılım gösterebilecek.

Launchpool

Launchpool üzerinden de staking yoluyla elde edilebilecek ALPHA için bugün itibarıyla staking işlemlerini başlatıyor.

ALPHA farming için 3 farklı coin kabul edilecek. Binance’in kendi tokeni olan BNB’in yanı sıra Binance USD (BUSD) de staking için kabul edilecek.

Diğer yandan Band Protocol (BAND) de stake edilebilicek tokenler arasında. Toplamda 1 ay devam edecek staking sırasında ALPHA, Binance tarafından duyurusu gerçekleştirilen Innovation Zone üzerinde 10 Ekim’de listelenecek.

ALPHA için oluşturulacak pariteler ise şu şekilde.

ALPHA/BTC, ALPHA/BNB, ALPHA/BUSD ve ALPHA/USDT.

ALPHA Hakkında

Toplamda 1 milyar adet arzı bulunan ALPHA için Launchpad üzerinde belirlenen harcap limiti 2,000,000 $.

Bu meblağa ile birlikte Launchpad üzerinde token arzının yaklaşık yüzde 10’u kullanıcılara dağıtılmış olacak. Birim başına 0.02 $ seviyesinden satışı gerçekleştirilecek olan ALPHA’nın 100,000,000 adedi bu şekilde satılacak.

Launchpool tarafında ise toplamda 50,000,000 adet ALPHA dağıtılması planlanıyor. Toplam arzın yüzde 5’ine tekabül eden bu miktar için toplam farming süresi 1 ay olarak belirlenmiş durumda.

Üç farklı havuz üzerinde gerçekleştirilecek staking işlemleri için de farklı limitler bulunuyor. Toplam airdrop miktarının yüzde 65’i BNB havuzunda gerçekleştirilecek.

Yüzde 25’lik kısım BAND tarafına ayrılmış durumda. Kalan yüzde 10’luk bölüm ise BUSD havuzu üzerinden dağıtılacak.

DeFi popüleritesi ile birlikte artan yield farming etkinliklerine katılıyor musunuz? Sizce staking yolu ile token elde etmek mantıklı mı?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Kripto Para Borsası Gemini, “Korumalı” Zcash Para Çekme İşlemlerini Başlatıyor

Borsa, korumalı ZEC para çekme işlemlerinin ek bir finansal gizlilik katmanı sağladığını belirtti.

Yayın:

-

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan New York merkezli kripto para borsası Gemini, ek bir finansal gizlilik katmanı için “korumalı” Zcash (ZEC) para çekme desteği eklediğini duyurdu.

Kullanıcıların işlemlerine ait verilerini gizlemelerine olanak tanıyan ZEC‘in korumalı para çekme işlemleri 29 Eylül’den itibaren kullanılmaya başlanacak.

Gemini, bu özelliği sunan ilk düzenlenmiş borsa olduğunu ve yeni seçeneğin Gemini‘nin finansal gizliliği güçlendirme ve bireyi kripto yoluyla güçlendirme misyonuyla uyumlu olduğunu söyledi.

ZEC adresleri iki türdendir : “t” ile başlayan “Şeffaf” ve “z” ile başlayan özel veya korumalı. T adresleriyle yapılan işlemler izlenebilirken, z adresli işlemlerin tümü sıfır bilgi ispatı adı verilen bir teknoloji kullanılarak şifrelenir ve izlenemez.

Kaynak: Gemini

Gemini, korumalı bir adres kullanmanın kullanıcıların kimliklerini ve işlem boyutlarını korumalarına izin verdiğini söyledi. Borsa yaptığı açıklamada su ifadelere yer verdi:

“Korumalı bir para çekme işleminden yararlanmak istiyorsanız, ZEC’inizi bir z-adresine çekmeniz yeterlidir”

Konu ile ilgili olarak bir Gemini sözcüsü, borsanın bu özelliği düzenleyicilerle devam eden görüşmeler ve gizlilik sağlayan kripto paralar hakkında uzun süredir yapılan eğitimler ve görüşmeler sonrasında uygulamaya geçirildiğini dile getirdi.  

Gemini, korumalı ZEC adresleri aracılığıyla fon hareketlerini nasıl izleyeceği konusunda ise şu açıklamalarda bulundu:

“Borsamız, sistemimizden çıkan her para çekme işleminin kaydını tutmaktadır. Bu noktada akışlar için tam şeffaflığa sahip olsak da, fonlar korumalı havuza girdikten sonra artık şifreli hale gelir ve bu noktadan sonra müşterilerin para çekme işlemlerini izlemiyoruz.”

Gemini, borsanın korumalı ZEC para çekme işlemlerini uygulamaya koymak için herhangi bir özel düzenleyici onay alıp almadığını belirtmedi. 

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.