Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69763.99
-1.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3775.19
2.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.74
1.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.8
3.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Coinler!

Coinler arasında en az 100 milyon $ piyasa değeri olanlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Clock
Paylaş
Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Coinler!

Mayıs ayında yapılan duyurular ve farklı etmenler ışığında birçok coin, oldukça önemli yükselişler gösterdi.

Coinler arasında en az 100 milyon $ piyasa değeri olanlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Zilliqa

Zilliqa (ZIL) en iyi performansı gösteren coin olarak öne çıkmakta. Haziran ayında staking ödüllerini başlatılacağının duyurusunu yapan Zilliqa, yüzde 187’lik bir artış yaşayarak liderliği elinde bulunduruyor. Ay başında 0.00550 $ seviyelerinden işlem göre ZIL, an itibariyle 0.018 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

728×90 muhabbit - Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Coinler!300x250 muhabbit - Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Coinler!

OmiseGo

Geçtiğimiz günlerde Coinbase’de listelenmeye başlayan OMG listenin ikinci sırasında bulunuyor. İsim değişikliğine giderek OMG Network adı ile anılmaya başlayan platform bildiğiniz üzere Ethereum üzerinde çalışmakta. ERC-20 token transferlerini Ethereum ağından daha hızlı ve daha hızlı gerçekleştirebilen OMG Network platform üzerinde saniye binden fazla işlem onaylayabildiğini iddia etmekte.

Tether Faktörü

Dün gerçekleşen yeni duyuru ile birlikte OMG üzerinde Tether (USDT) transferlerinin gerçekleşeceği açıklanmıştı. Bu sayede Ethereum ağı üzerinde önemli bir trafik oluşturan USDT transferlerinin daha hızlı ve daha 3’te 1’i maliyet ile gerçekleştirileceği belirtilmekte. Bitfinex de transferleri destekleyeceğini açıklamış durumda.

Ay başında 0.73 $ seviyelerinden işlem göre OMG yüzde 124’lük bir yükseliş göstererek 1.72 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Celsius

Liquid ve HitBTC’de işlem gören Celsius ise listenin 3’üncü sırasında bulunuyor. 1 Mayıs’ta 0.11 $ seviyelerinde işlem gören kripto para yüzde 88’lik bir yükseliş ile birlikte ayı 0.21 $ seviyelerinde kapattı. Dün tekrar bir yükseli yaşayan CEL, an itibariyle 0.25 $ seviyelerinden alıcı buluyor.

Theta

Son günlerin popüler altcoini Theta (THETA) ise yaptığı mainnet duyurusu ile birlikte dikkatleri üzerine çekmişti. Platformun yakıtı olarak tanımlayabileceğimiz TFUEL tarafında yaşanan yüzde 1000’lere varan yükseliş kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarmıştı. Yükselişlerin ardından FTX de platformunda THETA işlemlerini başlatacağını duyurmuştu.

Yüzde 74’lük yükseliş ile ayı kapatan THETA, an itibariyle 0.279 $ seviyelerinde işlem görmekte.

IoTeX

Mayıs ortasında mainnet duyurusunu gerçekeleştiren ve yaklaşık 9 saat önce mainnetini aktive eden IoTeX, de önemli yükseliş gösteren coinler arasında bulunuyor.

Mainnet fiyatlaması ile 0.0078 $ seviyelerine kadar çıkış gösteren kripto para ardından gelen satış ile  0.0049 $ seviyelerinden alıcı buluyor.

ADA ve CRO

Uzun zamandır beklenen Shelley güncellemesinin yol haritasının duyurusunu gerçekleştiren ve ilerleyen dönemde staking işlemlerini de başlatacağını duyuran Cardano (ADA) da yükselişten payını alan coinler arasında bulunuyor. Mayıs ayını yüzde 51’liik bir yükseliş ile kapatan ADA, an itibariyle 0.080 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Son dönemde oldukça popülerleşen, yüzde 50’ye varan indirimlerle kripto para satışı gerçekleştirilen Syndicate etkinlikleri ile öne çıkan platform Crypto.com’un tokeni CRO ise ay içerisinde yüzde 51’lik bir yükseliş ile karşımıza çıkmakta. Bildiğiniz üzere bazı etkinlikler haricinde “CRO stake etmek” katılım için ön şart durumunda.

An itibariyle CRO 0.094 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Gizlilik özelliği bulunan bazı coinlerin Mayıs performanslarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar