BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Coinler!

Coinler arasında en az 100 milyon $ piyasa değeri olanlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Yayın:

-

altcoin

Mayıs ayında yapılan duyurular ve farklı etmenler ışığında birçok coin, oldukça önemli yükselişler gösterdi.

Coinler arasında en az 100 milyon $ piyasa değeri olanlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Zilliqa

Zilliqa (ZIL) en iyi performansı gösteren coin olarak öne çıkmakta. Haziran ayında staking ödüllerini başlatılacağının duyurusunu yapan Zilliqa, yüzde 187’lik bir artış yaşayarak liderliği elinde bulunduruyor. Ay başında 0.00550 $ seviyelerinden işlem göre ZIL, an itibariyle 0.018 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

OmiseGo

Geçtiğimiz günlerde Coinbase’de listelenmeye başlayan OMG listenin ikinci sırasında bulunuyor. İsim değişikliğine giderek OMG Network adı ile anılmaya başlayan platform bildiğiniz üzere Ethereum üzerinde çalışmakta. ERC-20 token transferlerini Ethereum ağından daha hızlı ve daha hızlı gerçekleştirebilen OMG Network platform üzerinde saniye binden fazla işlem onaylayabildiğini iddia etmekte.

Tether Faktörü

Dün gerçekleşen yeni duyuru ile birlikte OMG üzerinde Tether (USDT) transferlerinin gerçekleşeceği açıklanmıştı. Bu sayede Ethereum ağı üzerinde önemli bir trafik oluşturan USDT transferlerinin daha hızlı ve daha 3’te 1’i maliyet ile gerçekleştirileceği belirtilmekte. Bitfinex de transferleri destekleyeceğini açıklamış durumda.

Ay başında 0.73 $ seviyelerinden işlem göre OMG yüzde 124’lük bir yükseliş göstererek 1.72 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Celsius

Liquid ve HitBTC’de işlem gören Celsius ise listenin 3’üncü sırasında bulunuyor. 1 Mayıs’ta 0.11 $ seviyelerinde işlem gören kripto para yüzde 88’lik bir yükseliş ile birlikte ayı 0.21 $ seviyelerinde kapattı. Dün tekrar bir yükseli yaşayan CEL, an itibariyle 0.25 $ seviyelerinden alıcı buluyor.

Theta

Son günlerin popüler altcoini Theta (THETA) ise yaptığı mainnet duyurusu ile birlikte dikkatleri üzerine çekmişti. Platformun yakıtı olarak tanımlayabileceğimiz TFUEL tarafında yaşanan yüzde 1000’lere varan yükseliş kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarmıştı. Yükselişlerin ardından FTX de platformunda THETA işlemlerini başlatacağını duyurmuştu.

Yüzde 74’lük yükseliş ile ayı kapatan THETA, an itibariyle 0.279 $ seviyelerinde işlem görmekte.

IoTeX

Mayıs ortasında mainnet duyurusunu gerçekeleştiren ve yaklaşık 9 saat önce mainnetini aktive eden IoTeX, de önemli yükseliş gösteren coinler arasında bulunuyor.

Mainnet fiyatlaması ile 0.0078 $ seviyelerine kadar çıkış gösteren kripto para ardından gelen satış ile  0.0049 $ seviyelerinden alıcı buluyor.

ADA ve CRO

Uzun zamandır beklenen Shelley güncellemesinin yol haritasının duyurusunu gerçekleştiren ve ilerleyen dönemde staking işlemlerini de başlatacağını duyuran Cardano (ADA) da yükselişten payını alan coinler arasında bulunuyor. Mayıs ayını yüzde 51’liik bir yükseliş ile kapatan ADA, an itibariyle 0.080 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Son dönemde oldukça popülerleşen, yüzde 50’ye varan indirimlerle kripto para satışı gerçekleştirilen Syndicate etkinlikleri ile öne çıkan platform Crypto.com’un tokeni CRO ise ay içerisinde yüzde 51’lik bir yükseliş ile karşımıza çıkmakta. Bildiğiniz üzere bazı etkinlikler haricinde “CRO stake etmek” katılım için ön şart durumunda.

An itibariyle CRO 0.094 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Gizlilik özelliği bulunan bazı coinlerin Mayıs performanslarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Vitalik Buterin’e Göre ETH 2.0’ın Gelişim Süreci Hafife Alınmış

Vitalik Buterin, katılıdığı bir podcast yayınında, neleri daha iyi yapabilecekleri hakkında öz eleştiri yaptı.

Yayın:

-

The Hashing It Out isimli bir podcast yayını kısa süre önce Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i konuk olarak aldı. Podcast’te Buterin, eğer Ethereum’u şimdi sıfırdan geliştiriyor olsaydı neleri farklı yapacağını anlattı.

Örneğin Vitalik Buterin, Ethereum’un gas maliyetlerinde hem büyük hem de küçük bir dizi değişikliğin yapılabileceğini kabul etti.  Buterin 2 Temmuz tarihli podcast yayınında, “başlangıçta gas maliyetlerini yönlendirmek için iyi şekilde çalışmadık” dedi.

Buterin’in Planları Arasında Sharding ve Proof-of-Stake Var

Buterin, gas fiyatlarından ve diğer küçük güncellemelerden bahsettikten sonra, Ethereum için daha büyük değişikliklerden bahsetmeye başladı.

2015 yılında başlamış olduğumuz şeylerin birçoğunu bitirmek için ne kadar zamana ihtiyacımız olduğunu fark edemedik. Bunun en büyük iki örneği ise Proof-of-Stake ve sharding sistemi.

Buterin şöyle devam etti;

Bu girişimin yıllar süreceğini görebilseydik eğer, muhtemelen izleyeceğimiz yol haritasını çok daha farklı bir şekilde çizerdik. Bununla beraber farklı ekiplerin hangi konular üzerinde çalışacaklarını belirlerdik ve ne yazık ki bu konuda çok kötü kararlar verdik. Bu konuda kesinlikle çok pişmanlık duyuyoruz çünkü yaşadığımız şeyler zaman kaybından başka hiçbir şey değil.

Blockchain uzmanı röportaj esnasında, kullandıkların ağın teknik tarafında yaşadığı bazı aksaklıklar nedeniyle de pişmanlık ve zaman kaybı yaşadıklarının altını çizdi.

Ethereum 2.0’ın Eli Kulağında

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0 uzun bir süredir geliştirilme aşamasında. Başlangıçta Ocak 2020 gibi erişime açılması beklenen Ethereum 2.0, belli başlı teknik aksaklıklar sebebiyle gecikmeler yaşadı. 23 Haziran tarihli Ethereum blogunda paylaşılan bir yazıya göre, geliştirici ekip hala Ethereum 2.o ile ilgileniyor.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Twitter’ın Dördüncü Emojisi #TRON İle MacBook Pro Kazanabilirsiniz!

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Yayın:

-

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Şubat ayının başında Bitcoin emojisi ile başlayan furya, 11 Haziran’da CRO ve 1 Temmuz tarihinde Binance’ın eklenmesiyle devam etmişti. Bugün TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden atılan tweet ile kripto para dünyasının simgesi eklenen dördüncü isminin TRON olduğunu açıklandı.

Artık Twitter kullanıcıları, #TRON veya #TRX yazarak TRON’un simgesine erişebilecek. Haber müjdeleyen Justin Sun, aynı zamanda deneme etkinliğinden de bahsetti. Üç adımdan oluşan etkinlikte birinciye MacBook Pro, ikinciye iPhone 11 Pro, üçüncüye ise Airpods Pro verilecek. Onuncu da dahil sonraki 7 kişi ise TRON Merch’in sahibi olacak.

Kazanmak için yapmanız gerekenler ise basit.

  1. Twitter üzerinden @justinsuntron @Poloniex @OfficialDLive @Tronfoundation hesaplarını takip etmek.
  2. #TRON emojisini Twitter biyografinize eklemek.
  3. Biyografinizin ekran görüntüsünü yorum olarak paylaşmak.

TRON 4.0’a 4 Kala…

TRON 4.0 için sadece 4 gün kalmışken (7.07.2020), böyle bir gelişmenin yaşanması özellikle de TRX’e gönül veren yatırımcılar için oldukça sevindirici. Çok daha güvenli ve gizlilik odaklı bir ağ olması planlanan TRON 4.0, Akıllı Sözleşme Gizlilik Protokol’ü ile de bir ilki gerçekleştirecek.

TRON 4.0 ile blok bilgisi onayları 57 saniyeden 3 saniyeye düşecek, TICP protokolüyle zincirler arası geçiş bambaşka bir boyut kazanacak. Ayrıca kurum ve kuruluşlara özelleşmiş Blockchain tabanlı uygulamalar da TRON 4.0’ın bir başka artısı olarak kullanıcılara sunulacak.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.