BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Merkezsiz Borsa Uniswap Günlük Yarım Milyar $ Hacime Ulaştı!

Son 24 saatte 585 Milyon $’lık hacmi ile rekor kıran Uniswap, günlük hacim noktasında birçok popüler, merkezi kripto para borsasını geride bırakmış durumda.

Yayın:

-

Uniswap merkezsiz borsa

Ethereum üzerinde çalışan merkezsiz borsa Uniswap durdurulamıyor.

Son 24 saatte 585 Milyon $’lık hacmi ile rekor kıran Uniswap, günlük hacim noktasında birçok popüler merkezi kripto para borsasını geride bırakmış durumda. Geçtiğimiz gün oluşan hacim noktasında Coinbase’i geride bırakan Uniswap, an itibarıyla en çok tercih edilen kripto para borsaları arasında bulunuyor.

Üzerinde bulundurduğu sayısız token ile birlikte kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Uniswap, merkezsiz borsalar arasında lider konumunda bulunuyor.

Özellikle DeFi tokenlerindeki hareketlilik ile birlikte popülerliğini iyiden iyiye artıran platform, yaz aylarından önce oldukça düşük hacimlere sahipti.

Ancak DeFi tokenlerinin bir anda popülerleşmesi ile birlikte hacimlerinde de inanılmaz bir yükseliş yaşayan Uniswap, aynı zamanda oldukça yüksek transfer ücretlerine de sebep olmuş durumda.

Merkezsiz borsalar ve DeFi uygulamaları sebebiyle bugün sadece 1 saat içerisinde 500,000 $ “fee” geliri elde eden Ethereum madencileri bu durumda oldukça memnun görünüyor.

Fakat bir diğer yandan Ethereum üzerinde merkezsiz borsa harici iş modelleri büyük sıkıntıya girmiş durumda. Yükselen transfer ücretleri ve ağdaki yoğunluk transferleri oldukça zora sokmuş görünüyor.

Likidite noktasında da büyük artış yaşayan Uniswap, 1 Milyar $ sınırını aşmış durumda.

Sushi Swap Da 1 Milyar $’ı Aştı

Uniswap’ın forku olan SushiSwap da dün akşam itibarıyla 1 Milyar $ sınırını barajını durumda.

Kilitli değer noktasında önemli bir sınırı aşan SushiSwap büyüme hızı noktasında da rekor kırmakta.

Büyüme hızı ve merkezsiz borsaları “fomo” olarak değerlendiren Crypto Potato, 2017 yılına benzer bir durumun gerçekleştiğini belirtti.

Ek olarak SushiSwap oldukça hızlı bir şekilde lider merkezi borsalarda da işlem görmeye başladı. Dün akşam saatlerinde FTX tarafından gelen açıklama ile listelenmeye başlayan SushiSwap, sabah saatlerinde gelen duyurular ile birlikte OKEx ve Binance’te de listelenmeye başladı.

Ardı ardına rekor kıran merkezsiz borsaları kullanıyor musunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Coinbase’den Yeni Fee Adımı! Kullanıcılar Ödeyecek!

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Yayın:

-

coinbase kripto para borsası

Kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile birlikte çekim komisyonları ile ilgili önemli bir değişikliğe gittiğini açıkladı.

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde çekim komisyonları borsa tarafından karşılanıyor ve kullanıcılar ödeme yapmıyordu.

Fakat bu politikada artık değişikliğe gidilmiş gibi görünüyor.

Özellikle Ethereum tarafında DeFi uygulamaları sebebiyle işlem yoğunluğunun artması, transfer ücretlerinde de ciddi bir artışa sebep olmuştu. Borsaların çekim komisyon ücretlerini önemli derecede artırmasının yanı sıra, bireysel cüzdanlar üzerinden ödenen transfer ücretleri de oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştı.

Coinbase Artık Ödemek İstemiyor

Kullanıcı deneyiminin daha da iyileştirilmesi ve kabul edilebilir transfer süreleri ortaya koymak adına böyle bir adım attığını belirten Coinbase ekibi, artık transfer ücretlerini kullanıcılarından talep edecek.

Transfer talebi sırasında kullanıcıya tahmini bir transfer ücreti sunacağını fakat transferin gerçekleştiği anda gereken ücretin kullanıcıya yansıtılacağını, kısacası ufak değişiklikler gösterebileceğini de açıklamış durumda.

Ethereum tarafındaki yoğunluk hem ücretleri hem de transfer sürelerini artırdı.

Coınbase

Diğer Borsalar da Değişikliğe Gitti

Yaşanan ücret ve süre artışının ardından birçok kripto para borsası da Ethereum tarafındaki transfer ücretlerinde önemli değişikliklere gitmişti.

Özellikle geçtiğimiz ay yaşanan patlama sonrası kripto para borsaları Ethereum ve ERC-20 token transferleri için neredeyse 15 $’lık komisyonlar talep etmeye başlamıştı.

Bu rakamlar ise transfer ücreti talep etmeyen borsalar için oldukça büyük bir maliyet oluşturmuş durumdaydı. Maliyetlerin önüne geçme isteyen Coinbase ekibi de bu sebeple ücretleri kullanıcıya yansıtma kararı almış gibi görünüyor.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.