BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Önde Gelen Şirketler PayID Çatısı Altında Bir Araya Geliyor!

Blockchain ve kripto para sektörünün öncü şirketlerinin de katılımıyla büyük süke yaratan PayID’ye BitGo, BitPay, Bitrue Bitstamp, Blockchain.com, Brave, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Liquid ve Ripple da katıldıklarını açıklamış durumda.

Yayın:

-

payid

Ripple, Brave, Huobi ve Cryptocom gibi önde gelen blockchain şirketlerinin de aralarında bulunduğu 40’tan fazla şirket Open Payments Coalition altında bir araya gelerek evrensel ödeme sistemi PayID’ye katılıyor.

100 Milyon’dan fazla kullanıcıya ulaşacak olan ödeme sistemi kullanıcıların dünya üzerindeki herhangi bir yere gerçek zamanlı para gönderebilmesini sağlayacak.

Kulanıcılar ödeme alabilmek için e-posta adreslerini ya da telefon numaralarını sisteme entegre edip banka hesaplarını bağlamaları ile birlikte, karmaşık banka hesap numaraları, Swift işlemi için gerekli ID’ler ve uluslararası kodlar ile uğraşmadan banka hesapları aracılığı ile para alıp gönderebilmekte.

Blockchain ve kripto para sektörünün öncü şirketlerinin de katılımıyla büyük süke yaratan PayID’ye BitGo, BitPay, Bitrue Bitstamp, Blockchain.com, Brave, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Liquid ve Ripple da katıldıklarını açıklamış durumda.

Konu ile ilgili olarak Ripple’dan Ethan Beard PayID’nin dünya çapındaki ödemeleri basit ve hızlı hale getireceğini belirtti.

Para göndermek bir e-posta ya da mesaj göndermek kadar basit olursa, gönderimler de çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşebilir. PayID bunu sağlıyor.

Liquid Group CEO’su Mike Kayamori ise kripto paraların bu konuda anahtar olacağını belirtmekte.

Ödeme sistemlerinin itibari ve kripto para birimleri arasında sorunsuz çalışabilir olması ve dünyanın herhangi bir yerine kolayca gönderilebilmesi önceliğimiz.

Avusturalya’da Kullanılıyor

PayID hali hazırda Avusturalya’da yaygın olarak kullanılmakta. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde adım adım yayılan PayID şu sıralar neredeyse Avusturalya’daki herkes tarafından biliniyor. Çözüm sayesinde ülkede bulunan bankalar ve kripto para borsaları kesintisiz bir şekilde 7 gün 24 saat gerçek zamanlı para transferi gerçekleştirebiliyor.

Avusturalya merkezli BTC Markets CEO’su Caroline Bowler da, küresel PayID sistemini dünya çapında bir kitleye ödeme kolaylığı sunacak bir altyapının önemli bir adımı olarak tanımlamakta.

Kripto para birimleri ve itibari para birimleri arasında sorunsuz çalışan bir ödeme altyapısı olan PayID hakkında ne düşünüyorsunuz? Kripto paraların, borsaların ve bankaların bir arada çalışabileceği bir ödeme sistemi hakkındaki yorumunuz nedir? Lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

DEFI

Uniswap’ta Toplam Kilitlenen Değer 2 Milyar $’ı Aştı!

Uniswap’ın yükselişi sürüyor!

Yayın:

-

toplam

Merkezi olmayan borsa platformu Uniswap, kısa süre önce kilitli toplam değerde (TVL) 1 milyar $’ı aşan ilk DeFi protokolü olmuştu. Basın zamanında ise, Uniswap protokolünde kilitli 2,06 milyar $’lık kripto para birimi mevcut.

DeFi Pulse’a göre Uniswap, TVL olarak 2 milyar $’a ulaşan ilk DeFi protokolü olurken, Uniswap’ın pazar hakimiyeti %18,59 olarak görünmekte. Bununla beraber tüm DeFi protokollerinin üzerindeki TVL ise 11,11 milyar $’a dayanmış durumda.

TVL’de Uniswap’ın arkasında gelen isimler, Maker ve Aave olarak görünüyor. Maker’ın sağladığı TVL 1,95 milyar $ seviyelerinde. Aave ise 1,56 milyar $ civarında gezinmekte. İki protokolünde 2 milyar $ seviyelerine gelmesi çokta zor görünmüyor.

Uniswap, kendi yönetişim tokenı UNI’yi piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra en popüler DeFi protokolü oldu. UNI tokenının piyasaya sürülmesinden saatler sonra, protokol popülarite olarak ciddi bir artış gördü. Bununla beraber UNI, Binance ve Coinbase dahil olmak üzere birçok kripto para borsasında listelenmeye başladı. Ayrıca, kullanıcılar kendilerine tahsis edilen UNI tokenlarını talep etmek için çok acele etti, bu durumda büyük bir Ethereum ağ tıkanıklığına neden olarak ağdaki işlem ücretlerinde ciddi bir artışa sebep oldu. Uniswap, 18 Eylül’de toplam gas tüketiminin %35’ini oluşturdu ve gas fiyatları 700 gwei’ye kadar yükseldi.

Uniswap’ın tokenıda son zamnalarda piyasa büyüklerine meydan okurken, kripto para birimi piyasası aşağı doğru işlem görüyordu. Uniswap tokenı, kripto piyasası dibe vururken hafif kazançlar elde etti. Bu durum DeFi endüstrisinin gelecekte daha fazla kurumsal benimseme yaşayabileceği anlamına gelebilir.

Uniswap, KuCoin Olayında Kullanılmış Olabilir!

Bildiğiniz üzere KuCoin, yaklaşık 150 milyon $ değerinde Bitcoin, ERC-2 tokenları ve Ethereum’un sistemlerinden çekilmesi ile birlikte bir hack saldırısına kurban gitmişti.

KuCoin hacker’ı, çalınan ER-20 tokenlarını Uniswap üzerinde satmaya çalıştı. Bununla beraber, anonim saldırganın ERC-20 tokenlarını Ethereum’a çevirmiş olsa bile, Ethereum blockchaininde iz bıraktığı bir kesindir.

Bilgisayar korsanı, “Ocean” isimli bir token dahil olmak üzere, merkezi olmayan borsa Uniswap’ta ERC-20 tokenlarını takas etmeye çalıştı. Bu hareket, Ocean tokenını bir saatten kısa bir sürede %4 aşağı çekti.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.