BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Bu sabah gelen verilere göre Uniswap likiditesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Yayın:

-

uniswap merkezsiz borsa

Merkezsiz borsa Uniswap, rekor kırmaya devam ediyor.

Bu sabah gelen verilere göre Uniswap likiditesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Bahar aylarından beri oldukça popüler olan merkezsiz borsa geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği UNI Token dağıtımı ile birlikte zirveye oturmuştu.

1 Eylül öncesi platformda işlem yapan tüm cüzdanlara 400 UNI dağıtarak adeta ortalığı karıştıran Uniswap, kullanıcılara yaklaşık 1200 $ değerinde bir airdrop gerçekleştirmişti.

Satışlara Rağmen Fiyat Uçtu

Yaşanan hacimli satışlara rağmen inanılmaz bir yükseliş yaşayan UNI tüm short pozisyonları egale ederek sadece 24 saat içerisinde 8.60 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başarmıştı.

Duyurunun ardından neredeyse tüm borsalarda birkaç saat içinde listelenmeye başlayan UNI, kripto para piyasasını alt üst etmişti.

Aynı gün ticaret hacmi noktasında da zirveye oturan Uniswap tokeni, Bitcoin’den daha yüksek ticaret hacmi ile ağızları açık bırakmıştı. Yükselen ticaret hacmi sebebiyle diğer kripto paraların hacimlerini de ele geçiren UNI, birçok altcoinde yüklü satışları da beraberinde getirmişti.

Satış Geldi

8 $ seviyelerinden gelen satış ile neredeyse yüzde 50 eriyen UNI, yeniden yükselişe geçmiş görünüyor. Bu sabahki verilere göre yönünü yeniden yukarı çeviren UNI, son 24 saatteki yüzde 5’lik artışı ile birlikte 5.40 $ seviyelerinden işlem görüyor.

Likidite Zirvede

Uniswap likidite noktasında da zirveye oynuyor.

Son bir haftada yaşanan devasa artış ile birlikte oldukça yüksek bir likiditeye ulaşan Uniswap, 2,21 Milyar $ seviyelerini test ediyor.

Alım satım işlemleri için en çok tercih edilen platformlardan biri haline gelen Uniswap, merkezi borsaların hacimlerinin de bir kısmını ele geçirmiş durumda.

Ethereum Transferlerini Zirveye Taşıdı

Yarattığı hacim ile birlikte Ethereum transferlerini de zirveye taşıyan Uniswap, Ethereum tarafındaki günlük transfer sayısında da rekor kırılmasını sağladı.

Merkezsiz borsaların işlemleri sebebiyle son dönemde büyük bir yoğunluk yaşayan Ethereum, günlük transfer sayısı noktasında da dün rekor kırdı.

Günlük 1,4 Milyon adet transfer ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum, en aktif blockchain ağı olarak liderliğini sürdürüyor. Tabii bu yoğunluk son dönemde transfer ücretlerinin de çığ gibi büyümesine sebep oldu. Merkezsiz borsa işlemleri harici işlem gerçekleştirmenin maliyetler sebebiyle adeta hayal olma noktasına geldiği Ethereum’da gözler 2.0 güncellemesinde.

Diğer Uniswap haberleri için: Uniswap Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum (ETH)’u inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde yine bir ETH analizi yapmıştım. Ancak grafik üzerindeki göstergeler değiştiği için güncelleme isteği duydum. Bir önceki Ethereum Fiyat Analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 25.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Eğer yukarıda bahsettiğim bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz şu anki grafikle arasında bazı farklar olduğunu görmüşsünüzdür. Bir önceki grafikte direnç olan bölgelerimiz burada destek görevi görmekte. Önceki analiz yazılarımda desteklerin direnç veya tam tersi dirençlerin destek olabileceğini belirtmiştim. Burada da dirençlerin desteğe dönüşmesi söz konusu.

Şuan fiyat için net bir yön belirtmek pek doğru değil açıkçası. En azından bu zaman dilimi için. Ancak genel anlamda bakarsak Ethereum için henüz yükseliş trendi son buldu diyemeyiz. Bu grafik özelinde konuşursak 402-403$ bölgesinde desteği iki defa test etmiş durumda. Unutmayın ki bir destek veya direnç ne kadar test edilirse o kadar zayıflar. İki test için bu destek bölgesi zayıfladı diyemeyiz. İleriki dönemde daha fazla test gerçekleşirse bu destek bölgesi için tehlike çanları çalmaya başlar.

Son olarak bir RSI trendi de bulunmakta. Burada küçük bir bilgi de vermek istiyorum. Genelde benim gözlemlediğim RSI’da oluşan trend kırılımı fiyattaki büyük hareketten önce gerçekleşiyor. Bundan dolayı fiyatta bir kırılım beklentimiz var ise RSI değerini takip etmek daha önemli hale geliyor.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Compound Token COMP Fiyat Analizi 24.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Compound Token’ı inceliyoruz (24.10.2020). COMP fiyat grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Decentralized Finance veya daha tanınır ismiyle DeFi projeleri kripto piyasasında deyim yerindeyse bir fırtına gibi esmişlerdi. Bu DeFi projelerinden biri de Compound Token (COMP)’du. Hatta o zamanlar fiyatı Ethereum (ETH) ile yarışıyordu. Ancak DeFi’nin popüleritesini yitirmesinden COMP da payına düşeni aldı.

Compound Token COMP fiyat grafiği 24.10.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Geçtiğimiz haftaki yükselişler COMP’ta da kendini gösterdi. Fiyatı 93$ seviyesinden başlayarak 100$’ı aştı ve 107.5$ seviyesini gördü. Grafikte şuan için önemli destek ve direnç noktalarını gösterdim. Direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

Yukarıda bahsettiğim yükselişi gerçekleştirirken ise bir trend oluşturduğunu görmekteyiz. Bu trendi fiyatın çok sayıda test etmiş durumda. Bunları belirttikten sonra beklentimi sunmak istiyorum. 16-19 Kasım tarihlerindeki çanak yapısını sol omuz olduğunu düşünüyorum. 19 Kasım’dan bugüne dek yapılan daha büyük çanak yapısını ise Baş olduğunu düşünüyorum. Evet grafikte bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonu oluştuğunu düşünmekteyim. Ancak benim beklentime göre henüz sağ omzun oluşmamış. Bahsettiğim trendi kırarsa fiyatın mavi bölgeye geleceğini düşünüyorum. Oradan alacağı tepki ile de TOBO formasyonunu tamamlamasını umuyorum. Beklentimin gerçekleşmesi için gereken ilk adım ise kırmızı bölge geçilmeden trendin kırılması. Trend kırıldığında COMP grafiğini daha yakından takip etmeye başlayacağım.


Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.